Filmozercy.com | Forum
Terry Gilliam - dzieła wszystkie - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+---- Dział: Reżyserzy (https://forum.filmozercy.com/dzial-rezyserzy)
+---- Wątek: Terry Gilliam - dzieła wszystkie (/watek-terry-gilliam-dziela-wszystkie)

Strony: 1 2 3 4


Terry Gilliam - dzieła wszystkie - kew97 - 25-04-2016

Terry Gilliam to artysta wszechstronny - komik, aktor, animator, ale ja skupię się w tym wątku na jego karierze reżyserskiej (pomijam dzieła Monty Pythonów - może kiedyś zrobię osobny temat).
EDIT KIREK: Klikając w okładkę przejdziecie do opisu wydania w filmoskopie (oprócz wydań gazetowych "12 małp")

Samodzielny debiut reżyserski Gilliama - Jabberwocky (1977) wydał Imperial

[Obrazek: thumb-lg-3073238-jabberwocky.jpg]

Bandyci czasu (1981) Best Film

[Obrazek: thumb-300x300-51787-bc_front.jpg]

Brazil (1985) Imperial

[Obrazek: thumb-lg-170271-brazil.jpg]

Przygody barona Munchausena (1988) Imperial

[Obrazek: thumb-300x300-36615-front.jpg]

Fisher King (1991) Imperial. I wznowienie w Srebrnej Kolekcji

[Obrazek: thumb-300x300-46040-fk_front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-86576-front.jpg]

12 małp (1995) wydał Universal oraz TiM. Wydane również jako dodatek do gazety Naj i Rzeczpospolita i w kolekcji Bruce'a Willisa

[Obrazek: thumb-300x300-80857-front.jpg] [Obrazek: thumb-lg-35485-12-malp.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-78298-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-58359-12malp_front2.jpg] [Obrazek: 12m_gazeta1.jpg] [Obrazek: 12m_gazeta2.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-27360-front.jpg]

Las Vegas Parano (1998) ITI w amarayu i jewelboxie

[Obrazek: thumb-300x300-27565-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-12484-front.jpg]

Nieustraszeni bracia Grimm (2005) SPI i jako dodatek do Vivy

[Obrazek: thumb-lg-35486-nieustraszeni-bracia-grimm.jpg] [Obrazek: thumb-lg-3076965-nieustraszeni-bracia-grimm.jpg]

Kraina traw (2005) Monolith

[Obrazek: thumb-300x300-96376-krainat_front.jpg] [Obrazek: thumb-lg-35487-kraina-traw.jpg]

Parnassus (2009) Gutek w wersji jednopłytowej w digipacku, dwupłytowej w digipacku i jako dodatek do Vivy

[Obrazek: thumb-lg-35488-parnassus.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-34212-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-83601-front.jpg]

Teoria wszystkiego (2013) Gutek w digibooku

[Obrazek: thumb-lg-35489-teoria-wszystkiego.jpg]

Nie wydano tylko krótkometrażówek, wszystkie filmy pełnometrażowe wydane.


RE: Terry Gilliam - dzieła wszystkie - Kirek - 25-04-2016

Trafiłeś z tematem w moje rozterki. Kompletuję filmy Monty Pythona i w ramach tego zakupiłem "Jabberwocky" ponieważ byłem przekonany, że to ich wspólne dzieło. Dopiero później doczytałem, że ten film jest solowym projektem Terrego. W ten sposób zrodziła się myśl, że może w takim razie skompletować wszystkie filmy Gilliama (z uwzględnieniem okresu Monty Pythona) w końcu oprócz wspomnianego "Jabberwocky", "Fisher King", "12 małp" i "Brazil" to perełki. W każdym razie jeszcze nie zdecydowałem ponieważ, "Las Vegas Parano" i "Nieustraszeni bracia Grimm" przy pierwszym podejściu (dość dawno) uznałem, za przeciętniaki a "Przygody barona Munchausena", "Kraina traw" i "Parnassus" jeszcze w ogóle nie znam. Nadrobię braki i się zobaczy choć wiadomo, że pojawienie się tego tematu nakręca Smile.

Wracając do meritum tematu to "Jabberwocky" można zakupić wydanie angielskie DVD. Posiada napisy PL (z tego co się orientuję polskie również ma tylko napisy). Okładka nawet ładniejsza (tylko ten żółty trójkąt irytuje).

[Obrazek: thumb-300x300-41805-jabberwocky_front.jpg]

Kilka tytułów można również dostać na BD.

"Brazil" (lektor + napisy PL) [wydanie niemieckie]

[Obrazek: thumb-300x300-39624-brazil-de.jpg]

"Przygody barona Munchausena" (napisy PL)

[Obrazek: thumb-lg-758-przygody-barona-munchausena.jpg]

"Las Vegas Parano" (napisy PL) [wydanie czeskie]

[Obrazek: thumb-lg-5632096-las-vegas-parano.jpg]

"Nieustraszeni bracia Grimm" (lektor + napisy PL)

[Obrazek: thumb-lg-35544-nieustraszeni-bracia-grimm.jpg]

"Parnassus" (lektor + napisy PL)

[Obrazek: thumb-lg-931-parnassus.jpg]

*Klikając w dowolną okładkę zostaniecie przeniesieni do opisu wydania.

Może ktoś z Was zna/posiada jakieś ciekawsze niż powyższe standardowe wydania na BD z polską wersją językową?


RE: Terry Gilliam - dzieła wszystkie - kew97 - 25-04-2016

Niemieckie wydanie blu-ray "Las Vegas Parano" też ma polskie napisy, a jest lepsze, bo tytuł na okładce jest oryginalny, nietłumaczony. Może trochę przeszkadza znak klasyfikacji wiekowej, ale chyba lepsze to niż tytuł po czesku (nie umniejszając językowi, po prostu lepszy oryginalny) Big Grin

[Obrazek: thumb-lg-159587-las-vegas-parano.jpg]

A co do twórczości Gilliama, to jeszcze żaden jego film mnie nie zawiódł. Polecam ponowne seanse "Las Vegas Parano" i "Nieustraszonych braci Grimm" (może się przekonasz) i oczywiście zobaczenia pozostałych. Smile


RE: Terry Gilliam - dzieła wszystkie - Kirek - 25-04-2016

A możesz sprawdzić czy tytuły dostępne na BD tylko z napisami posiadają lektora w wydaniach DVD? Potwierdzenie, że polskie wydanie Jabberwocky posiada tylko napisy też mile widziane Smile.


RE: Terry Gilliam - dzieła wszystkie - matwiko - 25-04-2016

Jeden z ciekawszych reżyserów. U mnie prawie kompletna filmografia
[Obrazek: 0c33ae83d910eda9med.jpg]

Te 2 wydania 12 małp od Uniwarsala które opisujesz to 2 zupełni inne wydania

Jedno to jest wydanie międzynarodowe tylko z napisami i z dodatkami:
- Audio commentary with director Terry Gilliam and producer Charles Roven
- "The Hamster Factor And Other Tales Of 12 Monkeys": The making of "12 Monkeys"
- Theatrical trailer
- Talent biographies
- Production notes
- "12 Monkeys" archives

[Obrazek: 54dac54c44c8733cmed.jpg]

Wznowienie ma polskiego lektora lub napisy ale żadnych dodatków:
http://www.dvdmax.pl/12-malp-polski-lektor-dvd,art3549

Zarówno pierwsze wydanie 12 małp jak i Przygody Barona mają papierową wkładkę i sa w grubych ciężkich pudełkach
[Obrazek: 133cd341864e8dc3med.jpg]

Sam ostatnio zupgradowałem Barona do Blu-ray. Znalazłem w sklepie z używanymi filmami Barona za 10zł a swoje dvd sprzedałem na allegro za 20 zł Wink
Wydanie Blu-raj jest znacznie bogatsze w dodatki i jest po remasterze gdzie poprawa obrazu jest znaczna. Oba posiadają tylko polskie napisy

Jabberwocky wydanie Brytyjskie i Polskie to ta sama międzynarodowa płyta. Różnią się tylko okładką i nadrukiem. Tylko napisy.


RE: Terry Gilliam - dzieła wszystkie - Gieferg - 25-04-2016

Oglądałem chyba tylko 12 Małp (ze dwa razy) mam to zbiorcze wydanie filmów z Willisem, w którym znalazł się ten film. No i braci Grimm na VCD ktoś mi na allegro dorzucił do czegoś jako gratis, ale nie skusiłem się, żeby w tej wersji to oglądać.


RE: Terry Gilliam - dzieła wszystkie - kew97 - 25-04-2016

(25-04-2016, 20:46)matwiko napisał(a):  Wznowienie ma polskiego lektora lub napisy ale żadnych dodatków

Mam to wydanie i dodatki są te same tylko "Talent biographies" ma zmienioną nazwę na "Cast & Filmmakers", więc złe dane na tamtej stronie mają.

[Obrazek: 12%20monkeys.jpg]


RE: Terry Gilliam - dzieła wszystkie - Gieferg - 25-04-2016

Ja tam nie mam żadnych dodatków w 12 Małpach (wydanie od TiM z 2006 roku z lektorem i napisami + audio węgierskie, rosyjskie i jakieś tam jeszcze). Właśnie sprawdziłem.


RE: Terry Gilliam - dzieła wszystkie - matwiko - 25-04-2016

i ma lektora? Ciekawa sprawa, czyli zachowali wszystkie dodatki z wydania międzynarodowego i dali lektora? jaka jest szczególowa specyfikacja, języki i ścieżki dźwiękowe?

U mnie menu wygląda tak samo ale ścieżki dźwiękowe to angielska włoska i hiszpańska


RE: Terry Gilliam - dzieła wszystkie - kew97 - 25-04-2016

W moim na okładce są języki: angielski, hiszpański, włoski i 12 wersji napisów w tym polska. Czyli jest to wznowienie między pierwszym wydaniem, a tym, które ma Gieferg. Więc wznowień było więcej niż to jedno. Rok wydania 2004