Filmozercy.com | Forum
Filmożercy - nowa odsłona. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+--- Wątek: Filmożercy - nowa odsłona. (/watek-filmozercy-nowa-odslona)

Strony: 1 2 3


Filmożercy - nowa odsłona. - Mateusz - 13-08-2016

Pomysł na nową wersję głównej strony Filmożerców narodził się już prawie rok temu i pomału staraliśmy się  go wcielić w życie, przez co rozwój Filmoskopu zszedł na dalszy plan. Od kilkunastu dni ostro pracujemy nad nowym wyglądem i oto rezultat:

Po kliknięciu w miniaturkę zobaczycie całą stronę.
[Obrazek: fz24-miniaturka1.png]

Wersja mobilna:
[Obrazek: fz24-miniaturka2.png]

Od startu Filmoskopu ilość newsów z promocjami wyraźnie spadła, dlatego zdecydowaliśmy się poszerzyć tematykę serwisu. Jak widać na screenach, na portalu obok promocji będą się pojawiać także newsy ze świata filmu oraz recenzje wydań Blu-ray i DVD, a w przyszłości także UHD. Z tego powodu będziemy prowadzić nabór osób, które chciałyby dołączyć do skromnej jak na razie redakcji Filmozerców. Oprócz tego chcemy umożliwić wszystkim zarejestrowanym użytkownikom pisanie newsów i artykułów, które po zatwierdzeniu przez redaktorów trafią na stronę.

Czekamy na Wasze opinie.


RE: Filmożercy - nowa odsłona. - mk1976 - 13-08-2016

Krok w dobrym kierunku. Obawiam się jednak ze tak jak widać na miniaturce jak również jest na aktualnej stronie głównej, najlepiej sprzedający się nośnik, czyli DVD, będzie praktycznie niedostrzegalny. Planujecie rzucić rękawice filmwebowi i stworzyć katalog filmów z możliwością oceniania?


RE: Filmożercy - nowa odsłona. - Szczepan600 - 14-08-2016

Ufff grubo. Nie będę się rozpisywał czy coś mi leży, czy nie po fotosie. Jednakże, bardzo doceniam, że nie spoczywacie na laurach i strona się rozwija. Mega!


RE: Filmożercy - nowa odsłona. - meaner - 14-08-2016

Fajnie to wygląda. Ale mam dwa spostrzeżenia:
- wg. mnie trochę za dużo okienek, strona nie jest przejrzysta.
Banner, Filmoskop, Najnowsze, Facebook, Popularne zapowiedzi, Aktualności, Ostatnie komentarze, Promocje, Popularne wydania, Artykuły
To trochę zbyt wiele
- te newsy to będą o wydaniach czy ogólnie o filmach? Jeśli o filmach to wg. mnie to zbędna "zaleta" serwisu
Może bardziej bym się nastawił na prezentację wydań.

PS. Ogólnie nie za bardzo przypomina to serwis blu...pl? (kolorystyka, recki wydań, newsy o filmach, trochę podobny układ strony).


RE: Filmożercy - nowa odsłona. - Mierzwiak - 14-08-2016

Fajnie to wygląda.

Co do reszty, nie wiem - nigdy nie widziałem sensu w klonowaniu zachodnich stron; newsy o wydaniach byłyby ogólne czy tylko dotyczące Polski?

Ciekawią mnie również recenzje, bo do tej pory w Polsce nigdy jeszcze dobrej recenzji wydania Blu-ray nie czytałem i jeśli ma się skończyć na tym, że opis jakości obrazu i dźwięku będzie wyglądać tak...

Cytat:Oraz jest ostry, a kolory żywe. Dynamiczny dźwięk otacza nas z każdej strony dzięki czemu mamy wrażenie bycia w środku akcji.

...to szkoda zachodu.


RE: Filmożercy - nowa odsłona. - Mateusz - 14-08-2016

Cieszymy się, że wszyscy dostrzegają potrzebę zmian na Filmożercach i mamy nadzieję, że uda nam się sprostać wszystkim oczekiwaniom.


(13-08-2016, 23:33)mk1976 napisał(a):  Krok w dobrym kierunku.  Obawiam się jednak ze tak jak widać na miniaturce  jak również  jest na aktualnej stronie głównej,  najlepiej sprzedający się nośnik,  czyli DVD, będzie praktycznie niedostrzegalny.  Planujecie rzucić rękawice filmwebowi i stworzyć katalog filmów z możliwością oceniania?

Absolutnie nie zamykamy się na DVD, jeśli znajdą się osoby chętne do pisania recenzji, to z przyjemnością będziemy je publikować. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to dajcie znać na pw, recenzentom będziemy zapewniać wydania do oceny.

(14-08-2016, 09:53)meaner napisał(a):  - wg. mnie trochę za dużo okienek, strona nie jest przejrzysta.
Banner, Filmoskop, Najnowsze, Facebook, Popularne zapowiedzi, Aktualności, Ostatnie komentarze, Promocje, Popularne wydania, Artykuły
To trochę zbyt wiele

Na screenach ta przejrzystość faktycznie może nie jest najlepsza, ale przy przeglądaniu strony wypada to znacznie lepiej. Jak ruszymy z nową odsłoną, będziecie mogli w pełni ocenić i ewentualnie wprowadzimy jakieś zmiany.

(14-08-2016, 09:53)meaner napisał(a):  - te newsy to będą o wydaniach czy ogólnie o filmach? Jeśli o filmach to wg. mnie to zbędna "zaleta" serwisu
Może bardziej bym się nastawił na prezentację wydań.

Newsy będą podzielone na trzy kategorie:
-aktualności, czyli najnowsze informacje o filmach, serialach, wydaniach i komiksach,
- promocje, czyli to co było do tej pory na głównej stronie,
- artykuły, czyli recenzje filmów, seriali, wydań i komiksów.

(14-08-2016, 09:53)meaner napisał(a):  PS. Ogólnie nie za bardzo przypomina to serwis blu...pl? (kolorystyka, recki wydań, newsy o filmach, trochę podobny układ strony).

Przy tworzeniu wyglądu czerpaliśmy oczywiście inspiracje z wielu portali, ale na pewno nie z tego, o którym wspomniałeś. Układ wpisuje się w obecne trendy w tworzeniu stron, ale cały styl został własnoręcznie napisany od podstaw - nie jes to kupiony gotowiec.


(14-08-2016, 10:20)Mierzwiak napisał(a):  Co do reszty, nie wiem - nigdy nie widziałem sensu w klonowaniu zachodnich stron; newsy o wydaniach byłyby ogólne czy tylko dotyczące Polski?

Newsy będą dotyczyć polskich i zagranicznych wydań (oczywiście w miarę możliwości będziemy skupiać się na tych najciekawszych informacjach).

(14-08-2016, 10:20)Mierzwiak napisał(a):  Ciekawią mnie również recenzje, bo do tej pory w Polsce nigdy jeszcze dobrej recenzji wydania Blu-ray nie czytałem i jeśli ma się skończyć na tym, że opis jakości obrazu i dźwięku będzie wyglądać tak...

Właśnie dlatego chcemy w końcu wypełnić tę lukę i publikować recenzje z prawdziwego zdarzenia, które będą analizowały każdy aspekt wydania.


RE: Filmożercy - nowa odsłona. - Verrax - 14-08-2016

Ładne to, no i pomysł na rozwinięcie się portalu też jest jak najbardziej na plus. Tongue Kilka uwag co do samej nowej odsłony, które przyszły mi do głowy na ten moment:

-> w wersji mobilnej, na stronie głównej link do forum powinien być na samej górze obok loga, tak jak wyszukiwarka i profil. Domyślam się że aktualnie schowany jest on w rozwijanej liście, i chyba lepiej byłoby jeśli znalazłby się poza nią.

-> kategorie newsów ("Najnowsze", "Aktualności", "Promocje" itd.) mogłyby przyjąć formę mini-banerków, mieć tło w jakimś kolorze (albo wszystkie w "filmożerczym" niebieskim, albo każdy w osobnym, przypasowanym danej kategorii), żeby nie tworzyć z całą resztą jednolitej białej masy. Jest to mały szczegół, a mógłby usprawnić przejrzystość strony głównej.

-> "Forum" dać jako pierwszą, automatycznie ukazującą się kategorię "Ostatnich komentarzy" zamiast "Bloga" - zawsze tam najżywiej, a i interesuje to więcej osób.

-> z wersji mobilnej wywalić/skrócić przydałoby się parę rzeczy, bo aktualnie jest ona kalką wersji komputerowej, tylko w innym formacie.

Oczywiście wszystko to tylko moje sugestie, a opinia innych może być zupełnie inna. Smile


RE: Filmożercy - nowa odsłona. - Gieferg - 14-08-2016

Cytat:Przy tworzeniu wyglądu czerpaliśmy oczywiście inspiracje z wielu portali, ale na pewno nie z tego, o którym wspomniałeś.

Liczę na zdecydowanie lepsze recenzje niż tamtejsze, o to nie powinno być trudno Big Grin
Sam niestety takowych nie napiszę ze względu na kwestię dźwięku.


RE: Filmożercy - nowa odsłona. - Mateusz - 14-08-2016

(14-08-2016, 12:20)Verrax napisał(a):  -> w wersji mobilnej, na stronie głównej link do forum powinno być na samej górze obok loga, tak jak wyszukiwarka i profil. Domyślam się że aktualnie schowany jest on w rozwijanej liście, i chyba lepiej byłoby jeśli znalazłby się poza nią.

Masz rację, aktualnie wszystkie odnośniki z górnego menu są w rozwijanym panelu. Spróbujemy wcisnąć gdzieś link do forum, zobaczymy jak to wyjdzie.

(14-08-2016, 12:20)Verrax napisał(a):  -> z wersji mobilnej wywalić/skrócić przydałoby się parę rzeczy, bo aktualnie jest ona kalką wersji komputerowej, tylko w innym formacie.

Słuszna uwaga, odchudzimy trochę wersję mobilną.


RE: Filmożercy - nowa odsłona. - Mefisto - 14-08-2016

(14-08-2016, 10:20)Mierzwiak napisał(a):  bo do tej pory w Polsce nigdy jeszcze dobrej recenzji wydania Blu-ray nie czytałem

dzięki Sad

A obrazek wygląda spoko, tylko, no właśnie, czy nie jest zbyt uniwersalny taki wygląd? Osobiście stawiałbym bardziej na charakter, a nie newsy ze świata filmu, bo te ostatnie można znaleźć na każdej innej stronie w sumie, a filmożercy są tylko jedni.