Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 27-07-2018

Co do Furii - finał jest IDIOTYCZNY. Unieruchomiony, pozbawiony jakiegokolwiek wsparcia czołg zostałby rozwalony w 10 minut i na pewno bez takich strat ze strony niemieckiej. Mogę na ten temat podyskutować, ale w odpowiednim wątku.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 27-07-2018

Nie chce mi się dyskutować na temat idiotyzmów (nie tylko w filmach) w czasie II WŚ , bo to temat rzeka, a jest ich pełna.
Jedziemy dalej

12 strong blu z napisami- film na faktach, trochę okraszony typowo amerykańską akcją, ale i tak jest świetnie. Mniejsza o obraz, ale dźwięk to mistrzostwo Smile Miło też zobaczyć kino , bez tony efektów specjalnych. Polecam 7.5/10
The cell - niedoceniony i w sumie przy okazji najlepszy film z Lopez w roli głównej. Obraz i dźwięk niespecjalnie brzmi i wygląda, ale sam film daje radę. 6.5/10
W samym sercu morza 4k - trochę mam niedosyt filmów typu Master and commander,  za bardzo mi tej luki nie wypełnił, ale mimo wszystko dobra przygoda i ładnie się prezentująca. 6/10
Człowiek o żelaznych pięściach blu + napisy - patrzę na okładkę i same gwiazdy, no to będzie jazda. No i była tak nie dobra i nie strawna, że mimo wszystko żałowałem tych 13 złoty z promocji empikowej. Jest tu denne prawie wszystko 3/10
Rover - po niesmaku jaki mi pozostał po poprzednim filmie, czas na lepszą przystawkę. Kino pierwsza klasa, jeden z najlepszych filmów post apo i do tego niszowy. Zmierzch człowieczeństwa tak bym to określił z bardzo dobrze odegranymi głównymi rolami. Obowiązkowa pozycja dla fanów tego typu kina, ode mnie 8.5/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Marioo - 28-07-2018

Uprzejmie informuję kolegę z posta powyżej, że "nie" z przymiotnikami należy pisać razem, czyli "niedobra" i "niestrawna". Zwracam się również z niemniej uprzejmą prośbą o nieużywanie wyrażeń typu "13 złoty", "50 złoty", ale jedynej słusznej formy "złotych". Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby i zastosowanie się do powyższych wskazówek, ponieważ mam zamiar zacząć to tępić w każdym jednym temacie, bo ileż można Cool


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Daras - 29-07-2018

(28-07-2018, 22:01)Marioo napisał(a):  (...)
ponieważ mam zamiar zacząć to tępić w każdym jednym temacie, bo ileż można Cool

Jak to powiedziała Danuśka z „Krzyżaków” (1960) – Boję się… Wink

W mojej ocenie problem często wynika z pośpiechu. Niekiedy też edytor coś poprawia, bo np. dwie formy są w obiegu, a w danym wpisie korektor wybrał tę* niewłaściwą.  W swoich postach niekiedy zauważam: literówki, przekręcone wyrazy, coś razem / coś osobno itp. W miarę możliwości poddaję teksty edycji.

Na forum Kino Polska nauczyłem się określonej tolerancji na "błędy". Choć koledzy posługiwali się tam wzorową (i przepiękną polszczyzną), to zdarzały im się potknięcia „techniczne”. W sumie najważniejsze w tym wszystkim jest złapanie sensu.

Niekiedy punktuję na forum ewidentne wpadki, bo oko boli od np. wzięłem czy poszłem.

* Tę, nie Tą. Oczywiście w zdaniu chodzi o TĘ FORMĘ. Choć podobno od jakiegoś czasu można pisać Tą. Wink


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Marioo - 29-07-2018

Spokojnie, to tyczyło się tylko tego konkretnego osobnika, który od zawsze tak ma i jest niereformowalny. Więc to na pewno nie wina pośpiechu czy autokorekty. Jak widać, nie sieję spustoszenia wśród innych, którym zdarzają się mniejsze lub większe błędy (do tej grupy zaliczam też siebie) Wink


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 29-07-2018

Dziwne, że profesor Miodek wziął sobie wolne od komiksów, mógłby dopiero krucjatę na całego prowadzić.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Marioo - 29-07-2018

Na starość już nie ta energia, żeby ogarniać wszystko, dlatego wystarczy, że będę się skupiał na Tobie Cool


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 29-07-2018

Ale ja tam też będę

Lecimy dalej
Patriota 4k z napisami - genialna robota o samym filmie nie ma co pisać. Prawie wszyscy go znają, od strony technicznej między blu a 4k uhd jest przepaść. Znowu wrócę do tego filmu.
Mother 4k + napisy - to miał być horror i spod takiego gatunku kupiłem i miałem to oglądać. Niestety, po seansie miałem chęć kopnąć w rzyć cały marketing od tego filmu. Gdzie tu horror? To nie jest lekkie kino , które się bierze do drinków Sad Technicznie jest dobrze , ale gdybym to oglądał na blu, jako 4k uhd jest bez rewelacji. Jako horror 3/10, jako innego rodzaju dzieło 6.5/10 , zostawiam ocenę pierwszą, bo takim zostało sprzedane i trafiło do niewłaściwej grupy odbiorców
Jurassic park 1 4k z napisami, nie jest to odświeżenie na miarę jakim mnie dokarmia Sony, mimo wszystko daje całość radę i powrót do przygody z dinozaurami był przyjemny 7.5/10
Maze runner 4k z napisami - ostatnia część (chyba) jednocześnie najsłabsza nie było żadnych ciekawych wątków czy tajemnic jak w jedynce. Wszystko nastawione na strzelanie i wybuchy, żadnego zaskakującego zakończenia. Wszystko przewidywalne. 5/10, a mogło być dużo lepiej. Obraz to raczej fake 4k, podobnie jak Mother.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Nfsfan83 - 30-07-2018

Lecę akcyjniaki:

1. Cobra 1986 – Brzostyński, tuż po Tango & Cash ulubiony film z Sylwkiem z 80tych.
2. Hard To Kill 1990 - Brzostyński jak dla mnie najlepszy z Stevenem, klimat, muzyka, pościgi i aikido.
3. Out Of Justice 1991 - Gudowski, ten film im częściej go oglądam tym głębszy jest dla mnie Smile kumple z dzielnicy i rodzina najważniejsze.
4. Liberator 1992 - Brzostyński - nie oglądałem go nigdy chyba wcześniej, ale klimacik jest i Erika z tortu Smile
5. Nico 1988 - Szydłowski VHS - jeden z pierwszych filmów Steven-a i całkiem niezły.
6. Marked for Death 1990 - Brzostyński - nic wielkiego ale ogląda się przyjemnie, ciekawi przeciwnicy, motywy jamajskie i niezłe teksty np
"mam nadzieję, że nie było trojaczków" Big Grin


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - paniron - 30-07-2018

Same klasyki... ja chyba jednak największy sentyment z filmów ze Stevenem mam do Out of Justice. Byłem nawet ostatnio na Comic conie, na którym się udzielał miedzy innymi Segal, ale ciężko się było do niego dopchać ;-)
Do Nico i Liberatora, też czasem wracam, z kolei Hard to Kill, słabo pamiętam, może czas nadrobić.