Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Szczepan600 - 09-10-2016

Trylogia Władcy Pierścieni w edycjach rozszerzonych. Blu na domowym Ledzie 43 cale i ze średnim kinem domowym. Dawno tego nie zaliczałem. Bardzo udane seanse. Chociaż na Blu efekty specjalne bardzo walą po oczach (zwłaszcza w scenach z rozszerzeń). Oglądałem z napisami PL.

Chyba nie muszę dodawać, że edycje rozszerzone to obecnie jedyne słuszne wersje ;-)


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - matwiko - 09-10-2016

Jeszcze nie jestem na etapie aby wracać do jakiś filmów. Brak czasu oraz to że ok połowy filmów ze swojej kolekcji nie widziałem. Trzymam je bo chce kiedyś zobaczyć. Najprzyjemniejsze uczucie to kiedy zastanawiam się co dziś obejrzeć z kolekcji czego jeszcze nie znam.

W młodości katowało się wielokrotnie te same tytuły na VHS. potrafiliśmy z rodzeństwem oglądać regularnie 1 w tygodniu gwiezdne wojny czy Terminatora. Teraz niestety nie mam czasu żeby wracać do obejrzanych seansów.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 09-10-2016

Nie zbierałbym filmów, gdybym do nich nie wracał.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - matwiko - 09-10-2016

Ja ciągłe żyje nadzieją ze do nich kiedyś wrócę Wink


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - wezyr - 10-10-2016

Ja obejrzałem ponownie całą serię Piły (z lenistwa obejrzałem z lektorem) i Planetę Małp, wszystkie które mam, łącznie z całą płytą dodatków do starej serii


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 09-11-2016

Last Samurai - 6 czy 7 seans, DVD z lektorem (a napisy PL pojawiają się przy kwestiach japońskich i nie da się z tym nic zrobić), po kilku latach przerwy film oglądało się bardzo dobrze, choć SD dawało się we znaki, mimo to upgrade'u raczej szybko nie planuję, bo kto wie, kiedy znów będę to oglądał. 9/10

Lethal Weapon 2 & 3 - nie mam pojęcia po raz który - Blu-ray - tym razem z Frączakiem z VHS w roli lektora, w trójce dali mu do przeczytania nie stroniące od przekleństw tłumaczenie. 8/10 dla obu filmów.

Sex and The City 1 & 2 po raz piąty czy szósty, dwójka może po raz czwarty, DVD z lektorem, filmy obejrzane na zakończenie oglądania 6 sezonów serialu które trwało (z przerwami) od grudnia ubiegłego roku. Niby nie jest to mój gatunek, ale i tak oglądało się całkiem nieźle (z wyjątkiem gejowskiego ślubu na początku dwójki, brrr...).

Judge Dredd nie mam pojęcia ile razy to widziałem; Blu-ray + Janusz Kozioł z VHS w roli lektora, klimatyczna ścieżka, niestety kilka wpadek tłumacza i lektora czasami daje się we znaki, film spod znaku guilty pleasure - pierwsze trzydzieści minut bardzo dobre, drugie w porządku, ostatnie pół godziny to popisowe marnowanie potencjału postaci i przedstawionego świata. Spory niedosyt, ale wciąż lubię, no i ta muzyka - coś pięknego. 6/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - shaman72 - 09-11-2016

Dodatki z drugiej płyty "Braveheart" plus koncert Diany Krall z Rio na blu.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - legolas91 - 01-12-2016

Właśnie zakończyłem moją wyprawę po srodziemiu . Trylogię Hobbita oglądałem po raz pierwszy w wersjach rozszerzonych , daje temu trochę na plus. Lotr oglądałem po raz pierwszy na blu odkąd zakupilem. Pomimo iż Lotra oglądałem nie wiem ile razy , to co seans magia srodziemia działa na mnie tak samo, no i jak zwykle za każdym razem wzruszam się gdy Frodo odpływa do nieśmiertelnych krain . Wszystko wyszło pięknie Smile


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - GOLUMN - 02-12-2016

Bardzo lubię wracać do wersji rozszerzonej Władcy Pierścieni i Hobbita.Jest to dla mnie numer jeden.Jeżeli oglądam sam na kinie domowym to koniecznie film z napisami.
Mam teraz trochę wolnego i po raz kolejny zapowiada się maraton w Śródziemiu. Big Grin Cool Wink


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 02-12-2016

U mnie Rocky z DVD (z lektorem z Polsatu tym razem, tłumaczenie dość słabe i juz raczej więcej do tej wersji nie wrócę, czyta Łukomski), jedynka - wiadomo, najlepsza, dwójkę oglądało mi się lepiej niż ostatnim razem (a było to w 2013 roku), trójkę z trudem, bo akurat śpiący byłem, a dzisiaj kolej na moją ulubioną czwórkę z Blu-ray.