Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Mierzwiak - 21-01-2019

Matrix Reloaded + Matrix Revolutions [UHD / napisy] Kiedyś nienawidziłem Rewolucji, dzisiaj lubię ten film, a najlepiej sprawuje się oglądany od razu po Reaktywacji co też uczyniłem robiąc sobie matriksowy double feature.
Warner odwalił tu równie kapitalną robotę co przy pierwszej części (ziarno! kolorystyka! HDR!!!) nie wyobrażam już sobie powrotu do tych filmów na BD.

Predator [UHD / napisy] Nie pamiętam kiedy oglądałem go ostatni raz, ale cieszę się, że pierwsza powtórka po X przypadła właśnie na UHD. Kolejny rewelacyjny remaster od Foxa i definitywne rozprawienie się z padaką jaką było wydanie UHE. (No, może nie aż tak definitywne skoro ta płyta jest w zestawie...) Nie jest to w żadnym razie demo, ale pomimo niekiedy bardzo intensywnego ziarna jest tu całe mnóstwo diablo ostrych ujęć, w których detale aż wylewają się z ekranu.
Sam film to kipiące od testosteronu mistrzostwo w budowaniu napięcia i kolejny obok Aliena (z którym to filmem Predator ma więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać) dowód na to, że mniej znaczy więcej.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 22-01-2019

(19-01-2019, 21:26)djgromo napisał(a):  Myślałem, że jako jedyny uważam 3-jkę za najlepszą część Piratów Smile

Ja mam zupełnie odwrotnie, moje zdanie pokrywa się z Giefergowym tylko w 2/3.

Pierwsi Piraci są super. Za pierwszym razem mnie nie urzekli, ale przy powtórkach i gdy już uwielbiałem sequel, pokochałem ten film. Skrzynię umarlaka pokochałem od pierwszego wejrzenia, a scena z Barbossą sprawiła, że trzecia część stała się dla mnie jednym z najbardziej oczekiwanych filmów 2007 roku. Obejrzałem trójkę i... rozczarowanie. Ten film stoi stroną wizualną (choć Gore zaczął przesadać z filtrami, a Davy Jones w żadnym ujęciu nie robi na mnie takiego wrażenia jak w poprzedniej części) i znakomitą muzyką Zimmera. Scenariuszowo - to padaka pisana na kolanie z dopisywanymi pomysłami, wymyślanymi na poczekaniu, które ni w ząbek czesane nie pasują do poprzedników. Tongue

Klątwa Czarnej Perły i Skrzynia umarlaka - 9/10 z serduszkami.
Na krańcu świata - 6, może 7/10 max. w zależności od humoru.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 23-01-2019

Easy Rider [Blu-ray/lektor] niewiele tu co prawda jakiejś historii, a cały scenariusz mógłby być spokojnie improwizacją, ale klimat, muzyka, zdjęcia (szczególnie krajobrazy) - świetne. Zakończenie trochę z czapy, ale w tym filmie jakoś nawet pasuje. 7/10

Barb Wire [DVD/lektor - Szydłowski C+] trochę podobna sytuacja jak z Judge Dredd, do połowy jest całkiem nieźle, potem jakby brakło pomysłów jak to zakończyć i następuje zjazd po stromej powierzchni, finał strasznie słabiutki i nudny. 5/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - czuubakka - 23-01-2019

(23-01-2019, 18:00)Gieferg napisał(a):  Barb Wire
(23-01-2019, 18:00)Gieferg napisał(a):  do połowy jest całkiem nieźle
[Obrazek: giphy.gif]
Niezłe w tej szmirze to są tylko sztuczne cycki Pameli. Big Grin


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Ethan - 24-01-2019

Anihilacja na Netflixie. Jeszcze początek do zdzierżenia, ale potem jakieś new age'owe gówna i się skończyło irytacją na poziomie najgorszego Aronofsky'ego czyli wydmuszki w postaci Źródła. Chociaż prym w tej kategorii wiedzie idiotyczny Mr Nobody. 4

Ghost Story na blu z napisami. Wiedziałem, że trochę mnie zmęczy, bo to ta kategoria filmowa, ale to naprawdę fajny film. I jeżeli chodzi o kadry i jeżeli chodzi o pomysł. Podskórny dołers. I to taki totalny w ostatecznym rozrachunku. 6.5

Dziewiąte Wrota na dvd z napisami. Trochę niedoceniony, zdarzało się, że krytykowany. Może przez to, że ten horror jest mega groteskowy. Że to zło jest chyba bardziej bułhakowskie. Fenomenalnie, jak to zwykle u Polańskiego, zagrali starzy aktorzy. Potrafi ich filmować od zawsze, nadając im w zbliżeniach demoniczności i komizmu. Najsłabszy jest tutaj Depp, ale i do niego w końcu się przyzwyczajmy. No i ta nieziemska Emmanuele. Scena gdy główny bohater okłada się z tym blond-murzynem, a Ona delikatnie sfruwa nad schodami. Jest to świetnie zrobione. Dyskretnie. Bohaterowie nie zauważają (ta scena wraca na zlocie satanistów), a my też nie do końca jesteśmy pewni i podświadomie cofamy tę scenę. Ja przynajmniej tak mam. 8/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - lukee - 24-01-2019

(23-01-2019, 18:00)Gieferg napisał(a):  Barb Wire [DVD/lektor - Szydłowski C+] trochę podobna sytuacja jak z Judge Dredd, do połowy jest całkiem nieźle, potem jakby brakło pomysłów jak to zakończyć i następuje zjazd po stromej powierzchni, finał strasznie słabiutki i nudny. 5/10
??? Żyleta na 5 a Dunkierka na 4 ??? Nie no Gieferg chyba masz jakieś różne skale jeśli chodzi o ocenianie filmów bo nie jestem w stanie nawet podać jednego elementu filmu w którym to coś z Pamelą może być lepsze od Dunkierki nawet jeśli nie jest to najwyższa liga filmów o 2 wojnie światowej.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 24-01-2019

Ja podam jeden element. Fun! Może Gieferg po prostu lepiej bawi się na kiczu z Pamelą, niż na Dunkierce? Czy to takie dziwne?


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Mierzwiak - 24-01-2019

(24-01-2019, 01:06)Ethan napisał(a):  Anihilacja na Netflixie. Jeszcze początek do zdzierżenia, ale potem jakieś new age'owe gówna i się skończyło irytacją na poziomie najgorszego Aronofsky'ego czyli wydmuszki w postaci Źródła. Chociaż prym w tej kategorii wiedzie idiotyczny Mr Nobody. 4
Tytuł tematu to "Oglądamy filmy z kolekcji" Smile

PS. 9/10, ścisła czołówka najlepszych filmów 2018.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 24-01-2019

(24-01-2019, 09:59)Mierzwiak napisał(a):  PS. 9/10, ścisła czołówka najlepszych filmów 2018.
Ciekawy film, nawet spytałem, ale nikt nie odpisał. ". Czy osoby, które to oglądały są tego zdania, że był to tzw resterter , który miał zapoczątkować cywilizację od nowa? 7/10
"


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 24-01-2019

(24-01-2019, 09:58)Juby napisał(a):  Ja podam jeden element. Fun! Może Gieferg po prostu lepiej bawi się na kiczu z Pamelą, niż na Dunkierce? Czy to takie dziwne?
Ocena to zazwyczaj wypadkowa przede wszystkim fun factor, szeroko pojętej przyjemności z oglądania, wpływającej na to, że chce się do filmu wrócić, oraz tego w jakim stopniu film spełnia oczekiwania wobec niego pokładane (do tego dochodzi szereg bonusów za sentyment, wywołane emocje itp.). Dunkierka się całkowicie wykłada w każdym z tych aspektów.
Dodatkowo Żyleta dostaje nostalgia bonus +1 za sentyment do pięknych lat 90-tych i na pewno jeszcze do tego wrócę, choć to ostatnie pół godziny zasysa niemiłosiernie. Ta sama sytuacja ze Street Fighterem z Van Dammem czy Super Mario Bros.
Do Dunkierki wracać nie zamierzam nigdy. Bo i po co?

----

Hot SHots Part Deux [Blu-ray/lektor - Kozioł] - co prawda w przeciwieństwie do innych moich ulubionych komedii, tutaj odbiór z biegiem lat nieco mi się pogorszył (niektóre sceny mnie nie bawią jak opening z Saddamem), to jednak wciąż jest to moja ulubiona filmowa parodia, do której regularnie wracam. Ostatni seans wyjątkowo nie z Szołajskim, z racji "okazji", ale tłumaczenie z VHS jednak wygrywa i to do niego będę w przyszłości wracał. 8/10.

Mad Max: Fury Road [ Blu-ray/lektor] jeden z najlepszych filmów akcji ever. Sceny pościgów w tym filmie nie przestają wbijać mnie w ziemię, strona wizualna przepiękna, rażą tylko sceny nocne gdzie cienie ewidentnie wskazują na to, że to przerobiony w postprodukcji dzień no i jeden dziwny zabieg montażowy w połowie filmu (z utykającą w błocie ciężarówką), poza tym - perfekcja. Szkoda, że sequela pewnie nigdy nie dostaniemy. 10/10