Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 08-02-2019

Street Fighter [Blu-ray/lektor] rozpisałem się ostatnio tutaj; a potem mnie naszło, żeby sprawdzić, czy to co napisałem jest aktualne... i jest. Miły lekki i przyjemny film w klimatach nie SF, a G.I.Joe i jako taki się sprawdza. Raul rządzi. 7/10

Ninja III: Domination [Blu-ray/lektor] - ciężki i bardzo specyficzny przypadek. Pierwsze 15 minut widziałem ćwierć wieku temu i tylko ze względu na nie postawiłem film na półce - mamy tam przegięte, niskobudzetowe i urocze ninja-action zaczynające się od masakry na polu golfowym. Niestety później trudno znaleźc jakieś plusy (ale jest jeszcze trochę już nie tak fajnego ninja action i główna lasia miła dla oka). Wątek romansowy absolutnie tragiczny, nie wiem czy widziałem gdzieś gorszy, ten jest jak pretekst do pokazania sceny seksu w filmie erotycznym, problem w tym, że tej sceny nie zobaczymy. Sceny rodem z jakiegoś "Egzorcysty" także dno (ale przy odpowiednim stanie umysłu można się pośmiać), a odtwórca całkowicie daremnej głównej roli męskiej (policjant, nie Kosugi) straszy włosami na plecach. Ogólnie całość tak z 3/10, ale pierwsze 15 minut uwielbiam i pewnie nie raz do nich wrócę Tongue


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 11-02-2019

Rambo 3 4k - miło po latach odświeżyć tą absurdalna baśń o Afganistanie. John w najlepszej formie, niezniszczalny z pełnym magazynkiem. Czego bym nie zarzucił to i tak się broni szybką akcja i zadymą przez cały film. Dialogi - no właśnie , nie włączyłem nawet napisów. Pierwsze słowo pada po 8 minutach filmu, a najdłuższy dialog to narada wojenna w obozie. Wersja polska w przypadku tego filmu jest zbędna. Co do samego filmu i absurdu jaki mi serwował to czepiłbym się jedynie końcówki filmu. Mi-24 vs T-64, na zwycięstwo czołgu to tu nie ma szans. Piszący scenariusz chyba chciał zrobić z tego pojedynek na kopie dwóch rycerzy. Inaczej się nie da chyba tego wytłumaczyć dlaczego pułkownik nie odpalił pocisków kierowanych, tylko raz strzelił z pocisku hydra i karabinu. Obraz zdecydowanie na plus, bardziej żywy i kolorowy. Nawet hdr daje znać częściej niż w Rambo 1.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 18-02-2019

Beast (1988) [DVD/Knapik] - świetny film o rosyjskich czołgistach w Afganistanie, który po raz pierwszy obejrzałem jakoś w TV pewnie w latach 90-tych, co prawda podobnie jak w przypadku Rambo III mamy tu Afgańczyków jako tych dobrych i ruskiego świra jako tego złego, ale nic to, ogląda się za każdym razem tak samo dobrze. Wielka szkoda, że nie wydano na Blu. 8/10

Kolumb Odkrywca [Blu-ray/Knapik] film z poważnymi problemami w zakresie struktury, konstrukcji scenariusza (szczególnie kuleje końcówka) i samego głównego bohatera, ale sentyment i obsada sprawiają, że wracam doń regularnie i częściej niż do konkurencyjnego 1492. Może z powodu ładniejszych Indianek? Wink Wolę także (i to zdecydowanie) muzykę Eidelmana od tej Vangelisa. Przyzwoity obraz w niemieckim wydaniu BD, choć szału nie ma. 7/10

Szczęki [Blu-ray/Knapik] - klasyka nie do zdarcia, nie zestarzał się i już sie nie zestarzeje. Owszem rekin, chwilami wyglada trochę sztucznie, ale mi to nie przeszkadza jak i nie przeszkadzało mi ćwierć wieku temu. Obsada genialna, szkoda, że reżyser ostatniej Godzilli z jednej strony próbował stosować sprawdzone chwyty Spielberga, a z drugiej zapomniał o tym, że potrzebni są do tego pełnokrwiści bohaterowie. 10/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - sebas - 18-02-2019

(18-02-2019, 18:09)Gieferg napisał(a):  Beast (1988)
Bardzo niedoceniony film. Kręcony w plenerze, a nie w studio. Prawdziwe czołgi (izraelskie, zdobyczne T-55, po modyfikacjach). Dobry scenariusz.  Mam nadzieję, że może Arrow to kiedyś wyda. Skoro opłacało się wydać Waterworld, to może i to się opłaci.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Daras - 19-02-2019

(18-02-2019, 18:09)Gieferg napisał(a):  Szczęki [Blu-ray/Knapik] - klasyka nie do zdarcia, nie zestarzał się i już sie nie zestarzeje (...)10/10

Co racja, to racja. Czy ktoś pamięta ten film z polskiej premiery kinowej (przynajmniej w swoim mieście)? Cool


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Nfsfan83 - 19-02-2019

(18-02-2019, 18:09)Gieferg napisał(a):  Beast (1988) [DVD/Knapik] - świetny film o rosyjskich czołgistach w Afganistanie, który po raz pierwszy obejrzałem jakoś w TV pewnie w latach 90-tych, co prawda podobnie jak w przypadku Rambo III mamy tu Afgańczyków jako tych dobrych i ruskiego świra jako tego złego, ale nic to, ogląda się za każdym razem tak samo dobrze. Wielka szkoda, że nie wydano na Blu. 8/10

Kolumb Odkrywca [Blu-ray/Knapik] film z poważnymi problemami w zakresie struktury, konstrukcji scenariusza (szczególnie kuleje końcówka) i samego głównego bohatera, ale sentyment i obsada sprawiają, że wracam doń regularnie i częściej niż do konkurencyjnego 1492. Może z powodu ładniejszych Indianek? Wink  Wolę także (i to zdecydowanie) muzykę Eidelmana od tej Vangelisa.  Przyzwoity obraz w niemieckim wydaniu BD, choć szału nie ma. 7/10

Szczęki [Blu-ray/Knapik] - klasyka nie do zdarcia, nie zestarzał się i już sie nie zestarzeje. Owszem rekin, chwilami wyglada trochę sztucznie, ale mi to nie przeszkadza jak i nie przeszkadzało mi ćwierć wieku temu. Obsada genialna, szkoda, że reżyser ostatniej Godzilli z jednej strony próbował stosować sprawdzone chwyty Spielberga, a z drugiej zapomniał o tym, że potrzebni są do tego pełnokrwiści bohaterowie. 10/10

Kurde, też wspominam dobrze Beast 1988 ale do dziś myślałem, że tu ruskie zrobili ten film. Jednak dla mnie w tym stylu do dziś pozostaje w pamięci mocny filmy https://www.filmweb.pl/9. 9 Kompania naprawdę realistyczny i bez hollywodzkiej ściemy film, jest efekciarski ale w dobrym tego słowa znaczeniu do tego na autentycznych wydarzeniach.

Szczęki - polecam Kozioł, ale ostrzegam przespał 10 minut filmu Smile


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - sebas - 19-02-2019

(19-02-2019, 12:10)Nfsfan83 napisał(a):  Kurde, też wspominam dobrze Beast 1988 ale do dziś myślałem, że tu ruskie zrobili ten film
Produkcja USA, zdjęcia na terenie Izraela.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 19-02-2019

Cytat:ale do dziś myślałem, że tu ruskie zrobili ten film.

Tak, na pewno Ruscy zrobiliby taki film i pokazali jak gazują ludzi i rozjeżdżają ich czołgiem.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Nfsfan83 - 19-02-2019

No ruskie mają takie hobby czasami. Atak na moskiewski teatr na Dubrowce - gazowanie


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 21-02-2019

The Dark Knight [Blu-ray/Szydłowski], powtórka po dłuższej przerwie wypada równie dobrze, jak poprzednik. Wciąż jeden z najlepszych filmów superhero ever i przy okazji ostatni naprawdę udany film Nolana (prawdopodobnie, nie widziałem Interstellar). I nie, nie tylko Joker jest tu świetny. Normalnie blu nie nadaje się za bardzo do oglądania, ale oglądam przeróbkę z blinddehalo + stały AR i już nie czuję potrzeby wymiany tego na UHD. 10/10

Szczęki 2 [DVD/Knapik] - jedyny przyzwoity sequel filmu Spielberga, który co prawda nawet się nie zbliża poziomem do poprzednika, ale spokojnie daje się z przyjemnością oglądać 7/10

Project Shadowchaser [DVD/Szołajski] C-klasowy miks szklanej pułapki z Terminatorem, w obsadzie kilka powiedzmy że znanych nazwisk (Martin Kove, Paul Koslo, Meg Foster, Joss Ackland i szeregowiec Frost z Aliens), całość co prawda mocno biedna i chwilami śmieszna, ale oglądało się i tak zaskakująco dobrze. Szkoda tylko, że australijskie DVD wygląda jakby je zgrali z VHS, choć dzięki temu nieźle się komponuje z Szołajskim z kasety 6/10