Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 06-03-2019

A muzykę to Cliffhanger ma akurat jedną z najlepszych pośród wszystkich znanych mi akcyjniaków (wydanie 2CD soundtracku od dawna na półce).


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 06-03-2019

(06-03-2019, 00:58)Pablo0909 napisał(a):  Mrocznego nie miał, ale miał swój klimat czyli oryginalny jak na tamte lata.
Nie wiem o czym piszesz? Co miał oryginalnego ? Widzisz scenę mroczną jak np walkę z murzynem w jaskini, a w tle nijaka muzyka. Na krawędzi to thriller , to się nie wpasowuje w akcyjniaki.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 06-03-2019

Wolfman napisał(a):Na krawędzi to thriller , to się nie wpasowuje w akcyjniaki.
[Obrazek: giphy.gif]
Plebiscyt na bzdurę miesiąca ogłaszam za zamknięty. Zrobię sobie z tego nową sygnaturkę, szkoda, żeby ktoś przegapił.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Pablo0909 - 06-03-2019

(06-03-2019, 08:25)Wolfman napisał(a):  
(06-03-2019, 00:58)Pablo0909 napisał(a):  Mrocznego nie miał, ale miał swój klimat czyli oryginalny jak na tamte lata.
Nie wiem o czym piszesz? Co miał oryginalnego ? Widzisz scenę mroczną jak np walkę z murzynem w jaskini, a w tle nijaka muzyka. Na krawędzi to thriller , to się nie wpasowuje w akcyjniaki.

No tak.... Rolleyes


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 06-03-2019

Miało być " Na krawędzi to thriller , a ta muzyka wpasowuje mi się w akcyjniaki" Nie bądź dowcipny taki. Mam 39 gorączki ,więc o błąd szybko.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 06-03-2019

Na krawędzi to rasowy akcyjniak. Może odstaw forum na czas choroby.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 06-03-2019

Na krawędzi to mix gatunkowy z przewagą thriller.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 06-03-2019

Wiadomo, że od dekad większość filmów żongluje gatunkami i sporo akcyjniaków zawiera elementy thrillera, ale jak tak ciebie czytam . . .
Czyli Na krawędzi to mix gatunkowy z przewagą thrillera (nie przeczę) i dlatego w scenach akcji w drugiej połowie nie pasuje w nim muzyka, bo wpasowuje się w akcyjniaki?

[Obrazek: tumblr_inline_o5cdocPV7Z1stp4m3_500.gif]


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 06-03-2019

Cliffhanger to dokładnie ta sama kategoria co Die Hard uchodzący powszechnie za jeden z najlepszych akcyjniaków jakie kiedykolwiek nakręcono. Film Harlina zresztą niewiele mu ustępuje (choć bad guyów ma faktycznie wyraźnie głupszych). A muzykę ma inspirowaną po pierwsze - Ostatnim Mohikaninem (bo Harlin prosił Jonesa żeby mu zrobił muzykę - głównie motyw przewodni, w takim stylu) i Predatorem, inspiracje Silvestrim chwilami tak wyraźne, że zaczynam się zastanawiać jaką płytę wrzuciłem do odtwarzacza. Pasuje do filmu idealnie. Do moich prywatnych filmów z Tatr również Smile


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 06-03-2019

(06-03-2019, 15:07)Juby napisał(a):  Czyli Na krawędzi to mix gatunkowy z przewagą thrillera (nie przeczę)
I dlatego muzyka w tym filmie mi zupełnie nie leży, ze sceny leje się mrok i brutalność, a muzyka jak z jakiejś sielanki. Kiepski soundtrack rozkłada film.