Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Szczepan600 - 14-03-2019

Pred... nawet to zakończenie pozostawia wiele do życzenia, ale tak... takie tony były znacznie lepsze. Pozostawiałby większą enigmę i ogółem byłoby to otwarte na interpretacje. Niestety Nolan za bardzo lubi wyjaśniać i dopinać swoje historie. A żeby nie było, to nawet je lubię i jego twórczość ogółem. Tylko to wszystko jest takie... zbyt oczywiste.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 19-03-2019

Ciacho - po obejrzeniu i już w trakcie stwierdziłem, że to film do wywalenia. Pomyśleć, że takie nudne gówno wydają na bd, a pieprzą się z wydanie Seksmisji i Psów na bd i robią rekonstrukcje na ... dvd. 2/10
Impostor powtórka po latach na dvd. Wciągające sf, które można śmiało polecić , scenariusz jest ciekawy, film na podstawie książk Philip K.i Dicka. Akcja dość szybko pędzi do przodu. Zakończenie również dobre 7.5/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 20-03-2019

Wiedźmin [Blu-ray] specyficzna sytuacja z tym filmem, skopano w nim tak wiele, ale wciąż znajduję powody by do niego wracać i z pewną przyjemnością oglądać - no ale same punkty za tematykę do tego wystarczą, poza tym dobra obsada i muzyka, szkoda tylko, że dialogi strasznie czerstwe. 5/10. Obraz na niemieckim BD to brzydki, trochę wyblakły i przepalony upscal, ale w porównaniu z polskim DVD i tak wypada lepiej, choć przycięty góra-dół w ten sam sposób. No ale polskie audio trzeba było z DVD wyciągnąć.

Hulk [DVD/lektor] powrót po latach udany bardziej niż ostatni seans. Ciekawa sytuacja z tym filmem, bo na dobrą sprawę dałoby się go wstawić do MCU zamiast TIH i nie zrobiłoby to większej różnicy. Wątek z ojczulkiem trochę drętwy, ale ogólnie ogląda się bezboleśnie. 6/10

Ant-Man i Osa[Blu-ray/napisy] Powtórka wypadła nieco słabiej, ot zapychacz z pisanym na kolanie scenariuszem którego motto brzmi "Bo tak", dobrze, że chociaż humor w miarę działa. 5/10

Venom{Blu-ray/napisy], a tu wręcz przeciwnie, oglądało się nawet lepiej niż w kinie, to, ze scenariuszowo film wygląda jakby powstał 15 lat temu mogłoby być wadą, ale Hardy sprawia, że nią nie jest. Zasłużony sukces Sony, bodaj drugi najlepszy film superhero 2018 roku. Czekam na sequel. 8/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 20-03-2019

(28-02-2019, 12:03)Gieferg napisał(a):  The Dark Knight Rises [Blu-ray/lektor] co prawda Nolan nakręcił film o tym, co chciałem zobaczyć, ale nie wyszło mu już tak dobrze jak w przypadku poprzednich części. Film jest pełen trudnych do przełknięcia głupot scenariuszowych, logika planu złych lezy i kwiczy, sceny walk porażają lipną choreografią, no i zdecydowanie za mało Batmana w Batmanie, aczkolwiek mimo wszystko ogląda się to wciąż dobrze. Szkoda tylko, że dodatkowo irytuje zmienny AR. 7/10

(20-03-2019, 01:19)Gieferg napisał(a):  Venom{Blu-ray/napisy], a tu wręcz przeciwnie, oglądało się nawet lepiej niż w kinie, to, ze scenariuszowo film wygląda jakby powstał 15 lat temu mogłoby być wadą, ale Hardy sprawia, że nią nie jest. Zasłużony sukces Sony, bodaj drugi najlepszy film superhero 2018 roku. Czekam na sequel. 8/10

Oceny tych dwóch filmów superhero z Hardym
[Obrazek: 4168837-23l07.gif]

W kwestii pogrubionego fragmentu
1. Infinity War
2. Incredibles 2
3. Into The Spider-Verse
4. Deadpool 2
5. Black Panther
6. Ant-Man & the Wasp
7. Venom

Aquamana jeszcze nie widziałem, ale nie sądzę aby był gorszy.



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 20-03-2019

Zapomniałem o Deadpoolu - ok, więc trzeci, ale D2 tylko minimalnie lepszy.
Spider-Mana nie widziałem, Iniemamocni, Ant-Man i Pantera ZDECYDOWANIE słabsi (wszystko okolice 5/10). O pierwszym zapomniałem po wyjściu z kina i nie mam w planach do tego wracać, na pozostałych się męczyłem przy każdym podejściu.
TDKR mnie irytuje swoimi bzdurami, co za tym idzie seans mniej satysfakcjonujący i niższa ocena.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 26-03-2019

X-Men: First Class [Blu-ray, napisy]
Powtórka po kilku latach przypomniała mi jak bardzo lubię tę część. Świetne oddanie klimatu 60s, muzyka, scenografia, doskonała obsada (McAvoy, Fass) i jeden z najlepszych czarnych charakterów w serii (Shaw). Znakomity prequel, mimo drobnych nieścisłości względem poprzednich filmów i kilku małych zgrzytów. Genialne cameo Logana(!), które jest chyba najlepszym gościnnym występem filmowym jaki sobie przypominam. 8/10

Predator [Blu-ray, lektor - Maciej Gudowski]
Klasyka nie do zdarcia. Wracam do niego praktycznie co roku, góra co dwa lata i wciąż dostarcza mi tyle samo rozrywki. Doskonałe napięcie, muzyka, kopalnia kultowych tekstów Arnolda i prawdopodobnie najlepsza scena napier*alania z karabinów w historii kina! 9/10 Oglądałem niesławną wersję UHE i jak już pisałem w temacie o mojej kolekcji - jest do przeżycia. Z kolei tłumaczenie fatalne, nawet "You son of a bitch" przetłumaczono jako "Ty stary draniu". Tongue Zero bluzgów, złagodzone na maksa. Choć lubię Gudowskiego, następny seans na pewno będzie z napisami.

Wściekłe pięści [DVD, napisy]
Tutaj też odpaliłem lektora, ale po kilku minutach zdałem sobie sprawę, że to Machnicki i zmieniłem na napisy. Tongue
Ostatni zwiastun nowego filmu Tarantino natchnął mnie na sięgnięcie po coś z Brucem Lee. W latach 2007-2012 regularnie zbierałem miesięcznik FILM (z jedną przerwą), z którego uzbierałem kilkadziesiąt zeszytówek, z których większość wciąż czeka na pierwszy seans. Po ponad 10 latach w końcu sięgnąłem po Wściekłe pięści (wcześniej odpaliłem tylko pierwszą scenę walki). To był błąd. Szczątkowa fabuła, komiczny dubbing eng, no i wynudziłem się na tym niesamowicie. Okropnie się zestarzał. 3/10 za zdjęcia i kilka kultowych walk, które nadal nieźle się trzymają. Płytka na sprzedaż / do kosza / na strych (sam jeszcze nie wiem, ale na pewno do filmu nie wrócę). Ktoś chce?


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 26-03-2019

Z wszystkich ukończonych filmów Bruce'a oglądalne (co nie znaczy, że dobre) jest tylko Enter The Dragon.

A Predatora to się ogląda z Knapikiem Tongue


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 26-03-2019

Widziałem tylko dwa filmu z Lee i Wejście smoka zdecydowanie lepsze... co nie znaczy, że dobre x2. Tongue

Z Knapikiem nigdy nie widziałem, ale miło wspominam wersję, którą przez lata katowaliśmy za młodu (z TV4), czytał chyba Mirek Utta. Teskt z "Aleś ty brzydki".


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 26-03-2019

To ta starsza wersja Polsat/TV4, potem Łukomski czytał. Ja miałem nagrane z TVP z Olejniczakiem. Kozioł też ze trzy razy czytał (raz TVN, 2x pirackie kasety). Knapik też co najmniej dwa razy (kaseta Imperial i kaseta piracka).


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 26-03-2019

Tego to już nie wiem. Negatywnie natomiast zaskoczyło mnie, że w wydaniu, które kupiłem film ma nowe logo 20th Century Fox i inny AR (dopasowany do całego ekranu).