Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - czuubakka - 17-12-2016

Ostatnio ROCKY wydanie dvd. Została V część do obejrzenia. Najlepsza to I, i IV.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 17-12-2016

A szósta to co?

Cytat:Najlepsza to I, i IV.




Sam już skończyłem tegoroczną powtórkę, bez Creeda, bo wciąż go nie kupiłem.

A ostatnio:

Braveheart - Blu-ray, z lektorem (Szydłowski), ale tłumaczenie Mikiny jest kalekie, gubi fajne smaczki, a czasami nawet sens wypowiedzi - trafiają się kompletne bzdury jak np - gostek mówi, że Wallace zabił w pojedynkę 50 ludzi, a lektor: "William Wallace ma już 50 ludzi" (Wow, pięćdziesięciu ludzi, nic tylko Anglię podbić), dużo gorsze niż to w napisach, czy wersja z Polsatu, którą poznałem jako pierwszą, toteż więcej do tej wersji nie wrócę. Film niezmiennie 10/10.

Predator - Blu-ray (oczywiście nie UHE, bo odpadłbym po dwóch minutach) + lektor z TVN (Kozioł), tłumaczenie takie sobie, film - wiadomo - moc, z tym, że finał, gdy zostaje sam Arnold ma jak dla mnie słabszy replay value niż reszta filmu (wolę finałowe starcie w P2, jakieś takie ciekawsze), co za tym idzie ocena nie podskoczy tu wyżej niż 9.

Dracula (Coppoli, wiadomo), DVD z lektorem (Kozioł), powrót do filmu po 5-letniej przerwie jak najbardziej udany. 9/10. Film wizualnie na tyle interesujący, że kusi mnie nawet zakup na blu, ale poczekam z tym, aż znowu mnie najdzie ochota by go oglądać. Poza tym DVD prezentuje się całkiem przyzwoicie.

The Wolfman - po Draculi miałem apetyt na coś w tym stylu, więc następnego dnia obejrzałem Wolfmana (DVD, dir cut, lektor - Brzostyński), szkoda, że DC jest niedorobione i choć nie ma tam sceny z listem, to jest dwa razy wspomniana (raz błąd zostaje "zamaskowany" przez lektora, za drugim razem już nie. Dracula to to nie jest, ale film jak najbardziej ok - 7/10, w sumie mógłbym sobie strzelić blu-upgrade, choćby po to, żeby mieć alternatywne zakończenia i wstawić jedno z nich do filmu.

Robocop - blu-ray + Łukomski/TVP, najlepsze tłumaczenie jakie powstało do tego filmu (autorstwa Beksińskiego), w porównaniu z tym, co dali na blu-ray to niebo a ziemia, remaster wygląda bardzo ok, sam film - wiadomo, klasyka - 10/10 i nie ma to tamto.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 17-12-2016

Black hawk down - film , do którego mogę wracać często. Jako pierwszy mi pokazał moc blu ray i kina domowego. Ścieżka dźwiękowa to pcm 5.1, która dosłownie miażdzy dźwięki z dvd. Pomimo , że jest to jeden z pierwszych filmów na blu to jakość obrazu biła na głowę wersję z dvd. Porównywałem ówcześnie na odtwarzaczu obie.

Robocop 1&2 - o ile jedynka jako remaster dźwiękowo prezentuje się przyzwoicie, praktycznie nic tu nie zmienili. Obraz jest całkiem niezły, o tyle dwójka miażdży. Posiadacze kin domowych będą usatysfakcjonowani . Zapowiedziane są ponadto kolekcjonerki Robocop 2 i 3. W końcu dobry obraz to połowa tego co oferuje blu ray.

Link

https://www.shoutfactory.com/film/sci-fi/robocop-3-collector-s-edition

liczę po cichu na steele do kompletu.

Silent Hill 1 & 2 - po dobrej promocji zakupiłem do kolekcji za grosze oba steele. Oglądałem kiedyś ripa z blu, brzmiało i wyglądało nawet dobrze. Zwłaszcza jedynka, niestety w dwójce poszli w stronę kina akcji. Jeśli ktoś jest fanem serii gier to doskonale wie, że Silent to przede wszystkim, klimat, efekty dźwiękowe, a potem grafika - ta ostatnia stała na po prostu dobrym poziomie. Dźwięk i muzyka to miazga, w filmie efekty mają się podobnie. Polecam seans na słuchawkach, albo kinie domowym.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 18-12-2016

Cytat:Blackhawk dawn

Świt czarnego jastrzębia? Nie znam.
Robo 2 i 3 jak dla mnie za słabe filmy, żebym je kupował po raz drugi, więc blu-upgrade (ostatecznie darmowe Smile) zafundowałem tylko jedynce. Trójki w ogóle bym nie miał, jakby nie to, że kiedyś mi wpadło w ręce tanie DVD. Jedyne co w niej dobre to muzyka. Z kolei dwójka ma gównianą muzykę i jest to jeden z powodów dla których mniej mi się chce do niej wracać.

Twoje podkreślanie przy KAŻDYM filmie jak to świetnie brzmi na kinie domowym robi się powoli komiczne Smile Może dla odmiany ze dwa słowa o samych filmach?


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 18-12-2016

Wiesz jakbyś sam pisał o filmach powyżej, a dla Ciebie ważniejsze jest kto czyta ten film. Spora grupa ludzi inwestuje w kino domowe i jest zainteresowana jakimś wyzwaniem dla subwoofera i głośników oglądając film.

Tytuł poprawiłem, Robocop 3 na blu ray była nawet z wersją polską w trylogii wydanej - nie wiem w jakim kraju, ale jedynka i dwójka była bez pl.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Użytkownik usunięty64562 - 18-12-2016

Post usunięty


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 18-12-2016

(18-12-2016, 16:55)poral napisał(a):  Gdyby był Robocop 3 na Blu-ray z PL miał bym bd-info, niestety nic takiego nie widziałem i nie dostałem.

Tu masz wszystkie do każdej części.

Były aukcje na Alledrogo. Nie byłem tym zainteresowany ani trochę, ale pobrałem image blu ray z netu i była tam polska wersja (nie myl z ripem i napisami oddzielnie). Sprawdź archiwum. Kilka lat temu to widziałem, więc być może jest w tym publicznym archiwum, a nie oficjalnym.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Użytkownik usunięty64562 - 18-12-2016

Post usunięty


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 18-12-2016

Cytat:. Spora grupa ludzi inwestuje w kino domowe i jest zainteresowana jakimś wyzwaniem dla subwoofera i głośników oglądając film.

I co konkretnie daje tym ludziom twoja mantra powtarzana przy każdym jednym filmie?

I nie, nie ma na blu Robocopa 2 i 3 z polską wersją. 3 po polsku jest na DVD. 2 tylko na VHS. Ściągnięte z netu obrazy płyt dowodzą tyle samo, co moje kopie zapasowe na półce - czyli nic. Customa każdy sobie może zrobić.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 18-12-2016

(18-12-2016, 18:42)poral napisał(a):  Robisz niepotrzebną nadzieję nie ma 2 i 3 części z pl na Blu-ray.

Pisałem o R3 i dlatego nie byłem zainteresowany, gdyż z całego zestawu ta mnie nie interesowała w ogóle. Piszę co widziałem na aukcjach

Możesz popytać sprzedawców , którzy od lat sprzedają głównie zagraniczne filmy. Jeśli to był błąd w ich opisie, to tego nie wiem. Nigdy nie sprawdzałem, bo trójka to dno.