Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 31-03-2019

Co mi tam wpadło przez ostatnie tygodnie
Układ zamknięty - bd, film na raz. Historia jest dosyć ciekawa o tym jak potrafi zadziałać aparat państwowy. Gajos wciąż w dobrej formie, jest w promocji można polecić do zakupu by zapoznać się w jaki sposób można zniszczyć ludzi. 6/10
Wrong turn 1-6 - na bd,  przebrnąłem przez całość. Jedne lepsze, drugie gorsze. Dobre jest, to , że mam opowiedziane różne historie kompletnie nie podobne do siebie i nie robione na tzw jedno kopyto. Całość starano się naprawdę urozmaicić i to z nie najgorszym skutkiem jak na kino klasy B. Dla mnie 5.5-6/10
The green mile - powrót po latach zaowocował tym, że wkręciłem się w historyjkę ponownie. Trwa ponad trzy godziny więc warto się nastawić na ten klimat filmu, który może nie każdemu pasować. Różne opinie krążą, że tutaj są prosto nakreślone postacie i wiadomo , kto zły , a kto dobry. Skoro tak, to dlaczego postać grana przez Hanksa nie próbowała przywrócić chęci do życia , dlaczego Coffey tak łagodny zamordował na końcu dwie osoby? 7.5/10
Kler - to "sympatyczna" historia o naszych księżach. Na szczęście nie ma tutaj, jakiejś skrajnej przesadności i scen przez cały film, które można oglądać ciągle z niesmakiem i zażenowaniem. Drastycznych scen jest kilka i nie chodzi o sceny łóżkowe, więc widz o słabych nerwach może je różnie odebrać Reżyser przez cały film dobrze buduje napięcie. Gra aktorska na poziomie, mamy tu naszą plejadę gwiazd, stare wygi znane z wielu filmów.    Smarzowski odwalił kawał dobrej roboty, jak pisałem dać mu budżet na dobry film/serial o naszych przodkach, bo tego mi na rynku brakuje.  Do filmu wrócę, wyłowić to co przegapiłem za pierwszym razem. 8/10
Upgrade - mało wychodzi s-f, więc film przywitałem ciepło. Jak się okazało jest to kawał dobrego kina z ciekawym scenariuszem. Mniejszy budżet dosyć często daje efekt lepszego scenariusza i tak tutaj mamy w tym wypadku. Główny bohater , którego pomyliłem z Tom Hardym również wypadł dobrze. Film śmiało polecam 7.5/10
Kobiety mafii - bd, mogło być dobrze, niestety jest tu cała masa głupich i zbędnych scen, które psują odbiór filmu. Jak pomyślę , że to film reżysera od Pitbull to się zastanawiam co za potwora tutaj sknocił. Wszystko prawie leży i kwiczy. Pomimo bohaterów z jego poprzednich filmów, tutaj nic nie wypadło dobrze. Średnio , lub wcale nie polecam 3.5-4/10
Oszukana  - bd, wkręciłem się od początku. Eastwood jak zwykle mimo wieku w formie. Żeby tak inni mieli jak on, to rzadko bym się rozczarowywał. Film wywołuje wiele emocji jak smutek, bezsilność, bo z tym musi walczyć w systemie jakim żyje główna bohaterka. Historia wręcz nieprawdopodobna, ale podobno taka się zdarzyła w cywilizowanym świecie. 8/10
Any given sunday - oglądany ostatni raz na dvd nie zestarzał się dla mnie ani trochę. Historia wciąga od początku, w filmie mamy całą plejadę gwiazd z czasów gdy ich gra aktorska stała na wysokim poziomie i czekało się na kolejne filmy z nimi. Niby sport, który mało kogo interesuje poza Usa, ale ogląda się wybornie. 8/10
Lost in translation - Scarlet sprzed super hero i Murray gdy był w formie. Pomimo, że podobny gatunek za bardzo nie lubię. Tutaj mamy dość wciągającą historię, może to za sprawą Japonii. W kraju gdzie ponoć człowiek może się poczuć naprawdę samotny pomimo mln ludzi wokoło. 7/10
Jak zostać królem - jak z pozoru prostej historii zrobić świetne kino. Film wkręcił mnie od początku do końca. Banalna historia , okazała się złożona, udanie stworzona relacja przyjaźni pomiędzy bohaterami, d dystansu poprzez nieufność, złość, akceptację. Gra aktorska na wysokim poziomie. Świetne kino i udany zakup za całe 25 złocisza. 9/10
The lost city of Z - spodziewałem się lekkiego filmu przygodowego. Dostałem jednak surowy klimat, bardziej survivalowe kino, aniżeli film przygodowy akcji. Pomimo tego film mi się podobał, dżungla pokazana w sposób taki, że wyglądała jak pustynia tyle, że zielona, żadnych fajerwerków. Akcja się posuwa bardzo powoli, jest długi, więc należy się odpowiednio nastawić na tego rodzaj kina, by nie przewijać w poszukiwaniu akcji i strzelania Smile Polecam , pomimo oszczędnej i surowej formy, to film o Percym Fawcett poszukiwaczu zaginione cywilizacji w Brazylii potrafi zainteresować opowiedzianą historią. Podobno ekipa wybrała się faktycznie do dżungli , by kręcić ten film. 7.5/10
Annabelle 2 - słaby, straszyć może małe dziewczynki. Dużo gorszy od poprzedniczki, odstający poziomem od Obecności. Nie polecam jako horror to nie wypał. 3.5/10
The nun - horror , który podchodzi pod fantasy, straszyć próbuje oklepanymi schematami. Mimo wszystko dający się obejrzeć, no i niezłe efekty dźwiękowe. 5.5/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Mateusz - 01-04-2019

Dyskusję na temat gatunków filmowych wydzieliłem tutaj: http://forum.filmozercy.com/watek-jaki-to-gatunek-filmowy


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - truvneeck - 01-04-2019

Skoro już nagryzmoliłem byłem słów kilka, wstawiam ponownie tutaj, coby się w wyciętej dyskusji nie poniewierało:

Pierwszy człowiek - Chazelle tym razem może nie rozczarował ale jednak zrobił mniejsze wrażenie, niż się spodziewałem. Chyba wina oczekiwań, bo poprzednimi jego filmami byłem oczarowany. Ponownie świetne zdjęcia, muzyka kapitalna, atmosfera, jaką roztacza wokół przygotowań do lotu, nawet trochę napięcia... Główna rola pisana pod Goslinga. Stonowany, wycofany Armstrong jest niemal biblijnym Hiobem, wciąż poddawanym kolejnym próbom, by mógł w końcu dotrzeć do celu. I być może zapytać Boga (a może głównie siebie...) czy było warto? Chazelle ciekawie podchwycił nutę biograficzną i skomponował z niej raczej opowieść o idei, która stała za człowiekiem. Nie wiem tylko, na ile opowieść trafną, oraz ile z tego, co nam pokazano, to tylko pobożne życzenia. 7,5/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 10-04-2019

X-Men [Blu-ray, lektor - Tomasz Knapik]
Nigdy nie byłem fanem tej części. Singer miał wizję, ale studio i budżet widocznie go ograniczały. Drugi akt trwa tylko kilka minut, byleby jak najszybciej przejść do finałowej akcji (bo im krótszy film, tym więcej seansów w ciągu dnia = więcej $$$), a kryjówka Magneto rodem z serii o Jamesie Bondzie, czy niektóre kostiumy w ogóle nie pasują do przyjętej, realistycznej konwencji (myślę, że film powstał po prostu kilka lat za wcześnie). Jednak powtórka po 6 latach wypadła bardzo dobrze, chyba nigdy nie oglądało mi się tej części lepiej niż teraz. Prolog w Polsce robi duże wrażenie. Niby to samo co w Pierwszej klasie, ale jakieś takie poważniejsze, brutalniejsze. + Doskonała obsada i dobry soundtrack. 7/10
Oglądałem z Knapikiem, ale jakieś problemy są z tym lektorem na Blu, czasami jak zaczynał mówić, reszta była strasznie wyciszana, tak że prawie nie było jej słychać. Następny seans z napisami.

Guardians of the Galaxy [Blu-ray, napisy]
Przy "We are Groot." aż łezka w oku się zakręciła. To po prostu niesamowicie fajny film. Obejrzałem trzeci raz i na pewno nie ostatni. Pamiętam, że kiedyś (na innym forum) dyskutowałem z Mierzwiakiem, krytyjąc słaby kontrast tej części na DVD (i pamiętam, że tak samo było w kinie), a on twierdził, że na Blu-ray jest zupełnie inaczej. Posypuje głowę popiołem, Mierzwiak. Wink Film wygląda rewelacyjnie, kolory są mocne, żadnego problemu z kontrastem nie dostrzegłem. 8/10

Guardians of the Galaxy Vol. 2 [Blu-ray, napisy]
Wrażenia przy powtórce jeszcze lepsze niż w kinie. Humor nierówny (mam wrażenie, że Gunn poczuł się zbyt pewnie, myślał że każda głupota wypowiedziana przez bohaterów i każdy śmiech Draxa z żartów kolegów będą śmieszyć), armia złotych w finale zupełnie niepotrzebna, ale to barwne kino przygodowe z kilkoma kopiącymi tyłek scenami (uwielbiam montaż zdradzający prawdziwe zamiary Ego oraz finałowe wejście "The Chain"). Przy pogrzebie Yondu znowu zakręciła się łezka. Ocena idzie oczko w górę, do 8/10.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 10-04-2019

Cytat:Oglądałem z Knapikiem, ale jakieś problemy są z tym lektorem na Blu, czasami jak zaczynał mówić, reszta była strasznie wyciszana, tak że prawie nie było jej słychać. Następny seans z napisami.

Do tego jest źle rozciągnięty.
Naprawiłem jedno i drugie.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 11-04-2019

A wiesz może, czy to ten sam Knapik, co na starym DVD i Polsacie? Pamiętam, że Wolverine czytał jako "Wilk", a teraz zaskoczyło mnie jak usłyszałem "Rosomak" (reszta tekstu wydaje się bez zmian, "Mistyczka" i te sprawy).


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 11-04-2019

Na Polsacie nie czytał Knapik tylko Popłonikowski. Knapik ten sam co na DVD.

---------------------------------

Rambo Trilogy [Blu-ray - Szydłowski TVP (ale następnym razem wracam do Matula), Szołajski Polsat, Szołajski Polsat] - nie ma się co rozpisywać - kultowa seria i bohater, ogląda się tak samo dobrze jak zawsze, wydanie ultimate colection z Włoch ma te same problemy co zawsze - a to DNR, a to za duży kontrast, a to za jasny obraz. Ulubiona wciąż dwójka, ale całość trzyma równy poziom w rejonie 8/10

Alien: Covenant [Blu-ray/napisy] - trzeci seans i... w sumie nieźle, jeśli zaakceptować fakt, że śledzimy losy bandy skończonych debili - zakończenie też satysfakcjonujące, bo debili spotyka dokładnie to, na co zasługują. Ogólnie jest jakiś klimat, wizualnie prezentuje się to dobrze, a do pojawienia się Davida w ogóle wchodzi gładko. Najbardziej irytuje przyspieszony cykl rozwojowy obcego rodem z AVP i totalna głupota Orama. Zdecydowanie lepszy film niż ostatni Predator czy Terminator Genisys, do których nie wróciłem i wracać nie mam ochoty - w przeciwieństwie do nich, tutaj chętnie bym zobaczył kontynuację. 5-6/10... a niech będzie 6.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 22-04-2019

Niezłomny - bd z napisami. Pierwsze co rzuca się , ale nie w oczy, tylko uszy to świetny dźwięk. Obraz również na poziomie, ale nic nadzwyczajnego jak na bd. Film początek ma dobry, dobre tempo, ale później akcja mocno zwalnia. Miejscami nudzi, ale to wciąż niezły film 6/10

Stylistka - bd z napisami. Mocno przeciętny i średnio wciągający film. Można śmiało sobie odpuścić. Przeciętność bije od samego początku, słaby scenariusz, przeciętna gra aktorska. 3.5/10

Siostry - bd z napisami dobrany w promocji do innego filmu. Ogólnie tragedia pod każdym względem. Omijać to gówno szerokim łukiem. Oceniam jako film, a nie wykonanie techniczne. 1/10

Powidoki - nie do końca dobry, oglądając ten film i czytając wcześniej historię głównego bohatera to czułem, że to nie pełna historia. Jak zwykle brakło kasy by zrobić z większym zamachem i pokazać więcej. Jak na polskie realia krążek bd oglądało mi się niezwykle dobrze. 6/10

Chinatown bd z napisami.  Historia wciągnęła mnie od samego początku. Gra głównych bohaterów, scenariusz jak i cała reszta. Samo bd po prostu dobrze, dźwięk bez zarzutu. Rewelacji nie ma. Sami film dla mnie 8/10

Christine 4k na słuchawkach. Dobry remaster , a dźwięk? Byłem trochę zmęczony i przysnąłem. Niestety spać nie było mi dane, akcja filmu w pewnym momencie tak była mocna, że zerwałem się z fotela pobudzony i to był koniec spania. Sam film również dobry 7/10

American psycho 4k nie mam do czego porównać 4k, gdyż pierwszy seans był na ... divx. Hdr jakoś nie szaleje , choć były ku temu okazje. Jest po prostu dobrze. 7/10

Incredible Hulk 4k - jak chcecie testować kino to ten film, dźwięk to poezja, obraz nawet nie próbuje go dogonić. Sam film lubię i chętnie bym obejrzał w 4k wcześniejszą część. 7.5/10

Rogue one bd z napisami - w tym filmie liczyłem ,że bass będzie pracował, Tymczasem sprawdzałem czy w ogóle jest podłączony. Z tego filmu można było wycisnąć dużo więcej, aniżeli dostajemy. Pomimo wszystko to najlepsze SW jakie mamy od wytwórni Disney. Niestety sami siebie przejść nie potrafią. 8/10 Sam film naprawdę niezły


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 23-04-2019

Krótko bo o tych filmach już w zasadzie wszystko napisałem:

Thor: Ragnarok [Blu-ray/napisy] - świetny jak zawsze, ścisła czołówka MCU. 9/10.
Avengers - Infinity War [Blu-ray/napisy] - tu trochę mocniej niż zwykle zgrzytały mi różne głupie zagrania bohaterów (czemu Nebula nie unieszkodliwiła Quilla?), ale to film z rodzaju tych, którym się wpadki wybacza. 10/10.
Jezus z Nazaretu [DVD + Knapik z TV] jedyna słuszna ekranizacja nowego testamentu. 10/10 i nie ma to tamto. Więcej tutaj


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 23-04-2019

(22-04-2019, 21:34)Wolfman napisał(a):  Incredible Hulk 4k - jak chcecie testować kino to ten film, dźwięk to poezja, obraz nawet nie próbuje go dogonić. Sam film lubię i chętnie bym obejrzał w 4k wcześniejszą część. 7.5/10

Ten film nie ma wcześniejszej części.


X-Men 2 [Blu-ray, napisy]
Sequel pod każdym względem przebijający poprzednika. Do dziś jest to moja ulubiona część X-Menów i wciąż jeden z najlepszych filmów o superbohaterach Marvela w ogóle. Wadzą drobne uproszczenia w scenariuszu oraz kilka scen-dokrętek z Hugh Jackmanem z ewidentnie doklejonym zarostem i peruką. Cała reszta - znakomita. 8/10

No i wczoraj, bo jutro do kina na kolejną część...
(07-11-2018, 09:51)Juby napisał(a):  Avengers: Infinity War [Blu-ray, napisy]
Powtórzone zaraz po zakupie (nawet dwa razy, bo dwa dni później z komentarzem twórców Wink). Nie będę się rozpisywał, bo jest od tego odpowiedni temat. Mimo drobnych zastrzeżeń - najlepszy film MCU, najlepszy film na podstawie komiksów Marvela w ogóle, a także ulubiony film roku póki co, i nie sądzę aby miało się to zmienić. Zasłużone 9/10
Opinia bez zmian, teraz już z czystym sumieniem mogę go nazywać filmem roku. Smile