Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Bender - 12-05-2019

Mother! bd  Jeden z tytułów w nieskończoność odkładanych na później. Pierwszy kontakt w sumie bardzo pozytywny. Podobał mi się niebanalny klimat i zaskakujący bieg wydarzeń. Momentami miałem jednak wrażenie, że trochę na siłę sklejony. Tak czy inaczej pozytywne zaskoczenie bo wielu nieprzychylnych opiniach w sieci. Miałem nadzieję, że to ten rodzaj polaryzowania opinii jak w Under The Skin, ale aż tak dobrze nie jest. 7/10

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald bd Pierwszy przyjąłem letnio, ale z nadzieją na fajne otwarcie nowego rozdziału. Drugi film niestety tragicznie rozczarował. Słaby przegadany scenariusz, nie interesowało mnie zupełnie co i z kim się dzieje. Momentami było na co popatrzeć ale to za mało. 5,5/10

Death in Venice bd - Mam wrażenie, że byłby znacznie lepszy, gdyby nie zupełnie nietrafiony casting do roli Gustava. Film ma świetny potencjał, ale kreacja Dirka Bogarde mnie po prostu zmęczyła. Niemniej poza nim jest na co popatrzeć. Świetny klimat starego dobrego kina. 7,5/10

Annihilation bd Dostałem mniej więcej to, czego się spodziewałem a wrażenie bardzo pozytywne. Lubię takie niedopowiedziane sci-fi w tym wypadku taki trochę mariaż Stalkera, Solaris i Under The Skin (again!) 8/10

Your Name bd W tym przypadku rzeczywistość nie dorównała oczekiwaniom po entuzjastycznych recenzjach. Nieznacznie, ale jednak nie. Niemniej przyjemnie zrealizowany, trochę znany już z kina koncept. I choć character design wolę jednak w Ghibli wizualnie całkiem przyjemny. 7/10

oglądając po kolei filmy z setu db Begrmana przyszła kolej, na filmy, których największym fanem nigdy nie byłem, i kolejne seanse niestety nie pomagają:
Hour of the wolf,  Shame i The passion of Anna to chyba jedne z moich najmniej ulubionych jego filmów, zawsze wydawały mi się przeciągnięte i pretensjonalne. Zwłaszcza Hour of the Wolf. Shame to interesujący koncept ale egzekucja niezbyt przypadła mi do gustu.  6/10, 6/10, 6/10

na szczęście kolejny tytuł Through a Glass Darkly to znów wyjście na wyżyny. Nie starzeje się. 8/10

Shoplifters bd Kameralna, bezpretensjonalna, intrygująca, zaskakująca, ciepła a jednocześnie trochę przerażająca opowieść. Takie kino lubię. 8/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 12-05-2019

(12-05-2019, 16:11)Bender napisał(a):  Tak czy inaczej pozytywne zaskoczenie bo wielu nieprzychylnych opiniach w sieci.
Sprzedawali go jako horror , to co się dziwić. Od ręki masz innych odbiorców. To żaden horror w sumie.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Daras - 13-05-2019

Zaciekawiłeś mnie tytułem „Mother” (2017), Bender. Co prawda lubię jak obrazowi przyznają na Filmweb  od 7,0 wzyż, to jednak Twoja siódemeczka powinna pomóc w decyzji zakupowej. Smile  


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Marioo - 13-05-2019

Też polecam. Film dosyć ciężki (jak to u Aronofskyego), przepełniony symboliką, a sklasyfikowanie go tylko jako horror jest mocno naciągane.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Ethan - 13-05-2019

Jezeli symbolika to moze byc irytujacy Darren spod znaku Czarnego Labedzia, czy o zgrozo Źródła. Lepiej wychodzi mu realizm jak w znakomitym Zapasniku czy intensywnym Requiem dla snu. No ale musze sprawdzic Mother , bo to jednak rezyser z tym czyms. Ogolnie to polecam Thelme, bo to taki Czarny Łabędź po europejsku. O dwie dlugosci przed filmem z Portman


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Bender - 13-05-2019

Black Swan mi się nie podobał. Mother moim zdaniem znacznie lepsze. Choć jeszcze raz: to nie jest film bez wad. Symbolizm? Możliwe, ale symbolizmem właściwie gardzę a przynajmniej go ignoruje bo dla mnie ma zerową wartość w sztuce. Jak jest go za dużo i nie da się go pominąć to przestaje to być strawne (połowa filmów Tarkowskiego)


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Marioo - 13-05-2019

Wydaje mi się, że w Mother nie da się pominąć symbolizmu. Jeśli się go wyłączy, to film mocno traci sens i właściwie od połowy włącza się jakaś psychodela i pozostaje tylko pytanie czy wytrzymasz do końca. Jak oglądałeś, to dobrze wiesz, że im dalej, tym bardziej "dziwne" rzeczy się tam dzieją.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Mierzwiak - 14-05-2019

Osobiście nie nazywałbym symboliką czegoś co jest podawane w tak prostacki i łopatologiczny sposób Smile


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 15-05-2019

Blade runner 1&2 4k - o filmach nie ma co pisać, bo wszystko już wiadomo. Ale powtórzyłem seans na nowym sprzęcie Oled + jbl studio 5.1. Obraz rewelacyjny, po prostu kawał roboty jakiej bym sobie życzył w każdym filmie Dźwięk, no tu jest miazga totalna. Nawet w starym BR, głośniki pracują wszystkie, ale nowy BR to wygrywa już samym początkiem filmu. Klimat niesamowity. Wkręciłem się szybko w oba tytuły. Idealne na test nowego sprzętu. Głośniki ustawiłem tylko na 60% mocy, ale na urlopie włączę na 90% Big Grin. Disney to mógłby się uczyć od Sony jak się wydaje 4k


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - djgromo - 15-05-2019

Przy dwójce to poleciałem do okna bo myślałem, że się ściana w bloku zawaliła Smile