Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 04-10-2019

Cytat:Współcześnie kręcone filmy MCU (ile to, ledwie kilka lat różnicy..!), nie mają już tego feelingu, cyfrowa scenografia, sceny walki w całości na zielonym tle, wszystko to coraz bardziej randomowe, jednakowe. A tutaj...

Ale wiesz ile tam było cyfrowej scenografii? Szczególnie w finale?
fhooy i trochę
A sam feeling Avengersów mnie tam jednak raził w porównaniu do pierwszych dwóch Iron Manów czy Thora, szczególnie za sprawą źle dobranego AR (ale to już naprawiłem Tongue), choć nie tylko.

Cytat:Odciśnięte na pierwszym Batmanie piętno kiczu lat 80. również nieco doskwiera (scenografia w zbrojowni Wayne Manor, niektóre kostiumy, muzyka Prince`a).
Mi tam niewiele doskwiera, a już na pewno nie wymienione wyżej rzeczy.

Cytat:, aż powłączałem upłynniacze.
Będziesz się za to smażył w piekle.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - HAL 9000 - 07-10-2019

The Tragedy of Macbeth (Criterion) - nie widziałem tego filmu wcześniej a jeszcze mam w pamięci świetną wersję z Fassbenderem, więc miałem lekkie obawy. Niesłusznie, świetne zdjęcia - a na to często zwracam uwagę - "ustawiły" mi film już na starcie, obsada również dała radę choć poziom gry aktorskiej stale rośnie, więc współczesna wersja jest w tym względzie lepsza, za to okoliczności przyrody bardziej podobają mi się u Polańskiego, więc niech będzie remis.
Jakość obrazu mogłaby być lepsza, do poziomu "Stalkera" Tarkowskiego (10/10 <3) jednak daleko, tam Criterion sprawił że "kopara" mi opadła i siedziałem zahipnotyzowany, tym bardziej że pamiętałem jedynie wersję z TV.
Oglądając "Tragedię Makbeta", zdałem sobie sprawę, że chyba nie ma filmu Polańskiego, którego bym nie lubił, a przynajmniej z tych, które oglądałem, więc muszę mieć to na uwadze uzupełniając kolekcję.

Apocalypse Now (UHD) - jest to jeden z moich najulubieńszych filmów, więc ostrzyłem sobie zęby na nowe wydanie.
Niestety pierwsze podejście do nowego wydania skończyło się tym, że odbiłem się od tych szarych palm na początku i zamiast oglądać film, wrzuciłem starsze wydanie (BD) do drugiego odtwarzacza i przez ponad godzinę porównywałem sceny pod względem zmian kolorystyki które nastąpiły, a te są RADYKALNE.
Niestety nowe kolory nie przypadły mi do gustu. Zrobiłem sobie ze dwa tygodnie przerwy i "na świeżo" obejrzałem całość.
No cóż, lipa, do wizyty u "francuzów" oczka mi krwawiły i tylko pod koniec lekko przestały.
Co oni z tym filmem zrobili?
Przypomnę tylko że "podrasowane" kolory poprzedniej wersji nie były dziełem przypadku czy jakiejś partaniny jak mamy często w innych wydaniach, tylko świadomym działaniem i wręcz reklamowano "Czas Apokalipsy" Technicolorem itp.
Zainteresowanym polecam chociażby ten artykuł:
https://thedigitalbits.com/featured/interviews/going-up-river-inside-apocalypse-now

Idę dalej płakać Big Grin


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 08-10-2019

Mission: Impossible - Fallout [Blu-ray, lektor PL - Maciej Gudowski]

Jakiś miesiąc temu druga połówka bardzo chciała powtórzyć ten film i odpaliła go w ch**owej jakości w sieci. Obejrzałem z nią, a moja ocena poleciała oczko w dół (powtarzalność i mielizny scenariusza dały o sobie znać, zacząłem też robić się senny pod koniec). Wczoraj obejrzałem na Blu-ray i ocena wraca na 8/10. Sam już nie wiem, czy wolę Ghost Protocol, Rogue Nation, czy Fallout. To trzy różne, ale równie wspaniałe filmy. Jasne, scenariuszowo to najgorsza część M:I, ale w niej nie o skrypt chodzi, ten epizod jest najbardziej nastawiony na akcję. A że sekwencje akcji zajmują 3/4 czasu trwania, to jak mam go nie kochać? Big Grin Walka w dyskotekowej łazience, pościg ulicami Paryża, pieszy pościg Tomka (mogę oglądać jak biega przez kolejnych sześć części), no i finał z helikopterami! Realizacja zachwyca, wszystkie te sekwencje są fenomenalne, a w końcówce czuję podobne napięcie, co w finale The Dark Knight, gdy na obu promach znajduje się ktoś, gotów wysadzić drugi prom. Poziom adrenaliny na poziomie nieosiągalnym dla wielu blockbusterów.

Obraz masakra. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak to wygląda na UHD, ale w kwestii Blu to 5/5, czy też 6/6 w skali recek z Filmożerców. Sceny IMAX (od wyjścia filmu na Blu jakoś ominęła mnie infomacja, że film ma zmienny aspect-ratio, co mocno i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, bo tego brakowało mi w czwórce) to już w ogóle chyba najlepszy obraz jaki widziałem na swoim tv. Nie wiem czy na tym forum ktoś też chwalił przejście do IMAX w scenie lądowania na księżycu w Pierwszym człowieku z Goslingiem, ale tutaj są takie dwa!! Smile Gdy Tom podchodzi do krawędzi samolotu przed skokiem HALO i gdy podbiega do helikoptera w ostatniej akcji. To pierwsze jest fantastyczne, drugie robi mniejsze wrażenie, bo ujęcie jest dynamiczniejsze i jaśniejsze, ale też super. Tylko przy jednym ujęciu miałem problem ze zmiennym AR (nie wiem czemu na dosłownie kilka sekund przy lądowaniu w Paryżu wrócił cinemascope), przy reszcie byłem zachwycony. Tylko dziwne, że sceny IMAX są w 1,85:1, a nie 1,78:1, jak przy Nolanach (czyt. ekran się powiększa, ale zostają małe czarne paski, nie wypełnia całego ekranu).

Ostatni plus to polska wersja językowa. Nie miałem ochoty na seans z napisami, włączyłem więc lektora, a tam Maciek Gudowski (czyli drugi obok Jarka Łukomskiego najlepszy polski lektor, jaki obecnie czyta nam filmy), świetny tekst (nazwanie małego auta "mydelniczką", soczyste "ku*wa" i "kut*s", gdy Cavill przeklina) i tłumaczy tylko kwestie angielskie, a pozostałe są tłumacozne wtopionymi w obraz napisami pojawiającymi się bezpośrednio pod bohaterami, którzy dane kwestie wypowiadają. Fajna sprawa.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z zakupu, przed premierą siódmej części na pewno kolejny raz trafi do odtwarzacza. Wink


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 09-10-2019

X-Men Dark Phoenix 4k z napisami - film jest nowością na krążku więc zwrócę uwagę na detale techniczne, a mianowicie na dźwięk i obraz. Pierwszy daje moc , nie dość , że doświadczymy dźwięku we wszystkich kolumnach. Mają co robić w tym filmie, podobnie jak i bass, efekt 5.1 towarzyszył mi w wielu scenach. Obraz - hdr pracuje, nie ma efektów oślepiających jakie powinny tu być i to nie raz, wynikające właśnie z Dark Phoenix i jej działań , a szkoda. Mimo wszystko jakieś natężenie jest w niektórych scenach i wygląda smakowicie, podobnie jak paleta barw. Podobno filmy od 12 lat nie mają mieć przekleństw i krwi? Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Ale jest tu scena gdzie cytuję "zapierdolę" mówi jeden z głównych bohaterów. Jakim cudem to przeszło? Krwi też trochę jest. Nic oczywiście nie przebije skali mordu w Piratów z Karaibów 3. Co dowodzi jak głupia jest tak skala wiekowa. 12 latek może oglądać masowe mordy byle bez krwi i przekleństw Big Grin.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Ethan - 12-10-2019

tak sobie postanowiłem, żeby z początkiem października ruszyć z rocznym przeglądem 100 najlepszych filmów wszechczasów. Głównie będa powroty, ale i kilka zaległości się nadrobi. Zacząłem od miejsca pierwszego i setnego.
Odyseja Kosmiczna 2001 (dvd z napisami). Film wciąż zachwyca wizjonerstwem Kubricka. Mimo upływu 50 lat. Wciąż też drażni pisaniem historii drukowanymi literami. Pokazuje też, że wizja przyszłości nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością roku 2001, chociaż reżyser ubrał ją w nieudane aktorstwo, przyciężkawy koncept i wspaniałą muzykę oraz zdjęcia. Cały świat żył wówczas eksploracją kosmosu przez ZSRR i USA, lądowaniem Armstronga, a u nas był Hermaszewski. Wszyscy byli ciekawi co dalej i widzieli możliwości. Czas pokazał, że ludzie potrzebuja bardziej tu i teraz i gdzieś ten kosmos wydaje się, te 50 lat później, bardziej oddalony od Ziemi. 6.5/10. Seans też z myślą o wydaniu 4k, ale jednak sobie odpuszczę.

400 batów (dvd od criteriona plus doczepione napisy). gdzieś rozwijano tutaj myśl kina społecznego, gdzieś były zalążki fajnych pomysłów, jednak dopiero dekadę pózniej, za sprawą np Kesa, kino o trudnym dojrzewaniu, w średnich warunkach nabrało "kolorytu" 5/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Mierzwiak - 12-10-2019

(09-10-2019, 20:17)Wolfman napisał(a):  Podobno filmy od 12 lat nie mają mieć przekleństw i krwi? Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Ale jest tu scena gdzie cytuję "zapierdolę" mówi jeden z głównych bohaterów. Jakim cudem to przeszło?
PG-13 dopuszcza użycie jednego "fuck" w znaczeniu innym niż seksualne, choć zdarzają się wyjątki jak The Martian:

https://www.polygon.com/2015/10/22/9592366/The-martian-rating-fuck


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 13-10-2019

(12-10-2019, 23:07)Ethan napisał(a):  Odyseja Kosmiczna 2001 (dvd z napisami
Hardcorowiec Smile

Backdraft 4k - odświeżony po latach - zarzynany na vhs za gówniarza. Dziś bym go uznał za arcydzieło gdyby wymienić głównego przeciwnika na Donald Sutherland. Kilkoma scenami kupił mnie całkowicie (swoją pasją podpalacza). Film po odświeżaniu wygląda rewelacyjnie, nigdy wcześniej tak dobrze ogień nie wyglądał, aż miło się patrzy, udźwiękowienie również na wysokim poziomie, głośniki mają co robić - zwracam zawsze na to uwagę przy remasterach. Zdecydowanie polecam w nowej odsłonie. 8/10.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Dziel - 13-10-2019

Black Hawk Down 4k - oglądałem wersję rozszerzoną i muszę przyznać, że ten film w 4k wygląda obłędnie zbliżenia na twarze,  ilość detali i szczegóły na dalszym planie, kontrast to wszystko robi niesamowite wrażenie. Jeżeli chodzi o Atmos to była uczta dla uszu Wink 9/10
BHD to pierwszy film w 4k od Sony, który oglądałem i jeżeli pozostałe wydania trzymają taki poziom to biorę w ciemno Wink


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - shaman72 - 13-10-2019

(13-10-2019, 09:25)Dziel napisał(a):  Black Hawk Down 4k - oglądałem wersję rozszerzoną i muszę przyznać, że ten film w 4k wygląda obłędnie zbliżenia na twarze,  ilość detali i szczegóły na dalszym planie, kontrast to wszystko robi niesamowite wrażenie. Jeżeli chodzi o Atmos to była uczta dla uszu Wink
BHD to pierwszy film w 4k od Sony, który oglądałem i jeżeli pozostałe wydania trzymają taki poziom to biorę w ciemno Wink

Trochę tego mają Wink "Patriota" wygląda bardzo dobrze.
https://assets.pro.sony.eu/Web/supportcontent/Movie%20Release%20Dates_V2.pdf


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Dziel - 15-10-2019

Rampage 4k - co tutaj dużo pisać typowy średniak na raz.
Nie licząc początkowych rozdziałów można spokojnie przewinąć do ostatecznej konfrontacji w Chicago a i tak nic się na tym nie straci Wink
Jeżeli chodzi o aspekty techniczne to moim zdaniem wersja 4K nie wygląda jakoś powalająco w porównaniu do Blu-Ray widać, że to 2K Upscale.
Natomiast Dolby Atmos daje radę zwłaszcza w scenach demolki czuć wtedy potęgę basu Wink 5/10