Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Bender - 21-10-2019

Godzilla Edrawdsa 7/10
Godzilla Emmericha 3/10
King Of Monsters 4/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - sebas - 22-10-2019

(21-10-2019, 09:40)Ethan napisał(a):  . To najlepsze tego typu uniwersum od czasu... Włady Pierścieni, sprawiające, że nie powinno się już nagrywać żadnych Gwiezdnych Wojen. Więcej, to rzecz lepsza nawet od klasycznych GW. S
Co ma Ciemny Kryształ wspólnego z  GW? Dlaczego fakt, że ten serial jest taki udany miałby mieć wpływ na to, czy tworzyć lub nie kolejne filmy z serii Gwiezdne Wojny?  To są niezwiązane ze sobą historie/uniwersa.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Ethan - 22-10-2019

To przede wszystkim diss współczesnych GW pogrążających Star Warsy w miałkości i nijakości (nie, że jakiś tragizm, nawet patrząc po ocenach zbliżone są do tych starych, ale dla tamtych mam więcej serca i pewnie powrócę). Pokazujący też, że można "stare" robić dobrze. Oddawać hołd, a jednocześnie iść dalej, a nie robić scenariusze "pod popcornowa publiczność". Klasyczne GW mają zresztą sporo wspólnego ze starym Dark Crystal. Zakiełkowała tam świetna idea, może i trącąca myszką po latach, ale gdy odnajdziemy kontekst i zrozumiemy "trudności" na jakie trafiali ówcześni twórcy, żeby finalnie dac radę, powiemy o tamtych filmach i tak wow. Tak btw:

Nowa Nadzieja 6/10
Imperium Kontratakuje 6/10
Powrót Jedi 6/10
Mroczne Widmo 5/10
Atak Klonów 5/10
Zemsta Sithów 7/10
Przebudzenie Mocy 5/10
Ostatni Jedi 5/10
Łotr 5/10
Han Solo 6/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 22-10-2019

Również i dla mnie Zemsta Sithów to zdecydowanie najlepszy film spod znaku SW.

Cytat:Co ma Ciemny Kryształ wspólnego z GW?
Jedno i drugie to przygodowe fantasy. Tyle że DC to lepsze przygodowe fantasy Wink

Wracając do tematu:

Tanczący z Wilkami [DVD - lektor L. Sznyter, wersja rezyserska] - wróciłem do tego filmu po paru ładnych latach i cóż mogę powiedzieć - rola życia Costnera - jak zupełnie go nie trawię w Robin Hoodzie tak tutaj wpasował się idealnie. Całość ogląda się naprawdę dobrze, szczególnie biorąc pod uwagę, że to blisko 4 godzinny film, w którym nie ma szybkiej akcji, czy skomplikowanej fabuły.
8/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 22-10-2019

(22-10-2019, 10:52)Ethan napisał(a):  To przede wszystkim diss współczesnych GW pogrążających Star Warsy w miałkości i nijakośc
Chyba raczej kolega sam się pogrążył w ocenach. Takie same prawie mają oceny nowe i stare (jedno oczko różnicy). Spoko.
Naturalnie trudno się zgodzić, mi czy większości ludzi na forum z takimi ocenami. SW to może nie arcydzieło, ale w swoim gatunku może i być. Czy zwykły film oglądacie po 30-40x ? Z tego co tu czytam i sam wiem, seria SW tym właśnie jest, ma ten magnes , który powoduje, że chce się wracać i wracać.
Wiadro pomyj można wylać na te ostatnie dwie części sagi jak najbardziej, bo disney nic nie wniósł do świata SW nowego i ciekawego.  

(22-10-2019, 11:04)Gieferg napisał(a):  Jedno i drugie to przygodowe fantasy.
SW fantasy? Statki kosmiczne i rozwinięta technologia to fantasy? To, że planety są z prymitywnymi rasami to nie czyni tego z fantasy.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 22-10-2019

Tak SW to fantasy w futurystycznym wdzianku z typową dla fantasy fabułą i elementami (dawno temu w innym świecie, moc, rycerze, księżniczki), w żadnym wypadku nie SF (nie ma tu nic o ludzkości jej przyszłości, podróżach, kontaktach z innymi rasami, hipotetycznych kierunkach rozwoju).


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Nfsfan83 - 22-10-2019

Nie jestem fanem SW wielkim, ale dla mnie stara trylogia pomimo a może dzięki temu, że nie ma CGI za dużo, jest właśnie prawdziwa w tej opowieści. Teraz nie dość, że filmy to efekt, efekt - gadka - efekt - więcej gadki - wielki efekt, to to jest jakieś takie nijaki. Ten co leciał na tvn kiedyś - ostatni jedi - obejrzałem ale się wynudziłem bardzo.

Gieferg słusznie - SW to średniowieczne fantasty w klimatach s-f


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Marioo - 22-10-2019

(22-10-2019, 11:25)Wolfman napisał(a):  SW fantasy? Statki kosmiczne i rozwinięta technologia to fantasy? To, że planety są z prymitywnymi rasami to nie czyni tego z fantasy.

Zapoznaj się np. z tym: https://film.org.pl/kmf/felieton-kmf/drugie-dno-40-gwiezdne-wojny-to-nie-science-fiction-96268/


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Wolfman - 22-10-2019

(22-10-2019, 11:44)Gieferg napisał(a):  Tak SW to fantasy w futurystycznym wdzianku z typową dla fantasy fabułą
Tam są odniesienia to fantasy., ale film jest przygodowy-sf z naciskiem na fikcję Big Grin. Nawet w sieci masz określanie przygodowy-sf. Zresztą można go określić sf-fantasy-adventure-action. Mogli stworzyć nazwę dla nowego gatunku.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 22-10-2019

Nie ma tam NIC, co by pozwalało to zaliczyć do SF. A kto go jak określa mnie nie interesuje, bezmyślnych w necie nie brakuje. Dokształć się z podstawowych pojęć. Star Warsom zdecydowanie bliżej Władcy Pierścieni i Dark Crystal niż do Terminatora, Blade Runnera czy Obcego.

Koniec dyskusji z mojej strony, to nie miejsce na to.