Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Reacher - 05-12-2022

The Bridges... da się kupić taniej, np hiszpańskie wydanie za 50 zł. 

https://www.dvdmax.pl/co-sie-wydarzylo-w-madison-county-blu-ray,art1630760


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Mister Tadeo - 05-12-2022

(05-12-2022, 10:21)Juby napisał(a):  nigdy nie widziałem Firmy z jego filmografii

Wygospodaruj 2,5 h wolnego i nie zwlekaj z seansem. Dla samej obsady warto. Film ma niespieszne tempo, bardziej w stylu paranoicznych thrillerów z lat 70-tych, niż tych, które królowały na ekranach kin dwie dekady później. U mnie na 2 miejscu z filmografii Toma, no ale ja obejrzałem Firmę zaraz po premierze VHS w 94 i od razu zaskoczyło.

I zgadzam się z opiniami Giefa co do 5 filmów, które ostatnio obejrzał (pomijam Ślicznotkę z Memphis, którą widziałem tylko raz, w latach 90-tych w tv i za wiele nie pamiętam; średnio mi wtedy przypadł do gustu). Może moje oceny byłyby nieco wyższe w niektórych przypadkach (Bodyguard, Zabójcy), ale wrażenia mam bardzo podobne.
Juby polecił z Clinta Madison County, a ja polecę z filmografii Costnera Bez wyjścia (1987) i Wojnę (1994). W tym drugim gra drugoplanową postać weterana z Wietnamu i jest to obok Doskonałego świata ścisła czołówka ról Kevina.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - pred895 - 05-12-2022

Wyspa to chamska kopia ala remake Logans Run. Takie odniosłem wrażenie lata temu po seansie. Doskonały świat to z kolei jeden z lepszych Clintow i bardzo dobra kreacja Costnera ( zawsze mi się łezka w finale zakręci).


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 05-12-2022

@Reacher
Wiem, da się go dostać jeszcze taniej, ale i tak Galapagos mogłoby dorzucić trochę sztuk.

@MisterTadeo
(05-12-2022, 13:56)Mister Tadeo napisał(a):  Wygospodaruj 2,5 h wolnego i nie zwlekaj z seansem.
Spoko, nie musisz namawiać. Do świąt raczej nie dam rady, ale najpóźniej na początku przyszłego roku będę się starał nadrobić.

@pred895
(05-12-2022, 13:59)pred895 napisał(a):  Doskonały świat to z kolei jeden z lepszych Clintow
Nie zmieściłby się w moim Top5. Ale dla mnie Clint to director no. 1, widziałem 32 wyreżyserowane przez niego filmy i większość z nich mam ocenionych wysoko, więc niełatwo byłoby mi ułożyć taką topkę. O wiele łatwiej poszłoby z najsłabszymi, bo tych miał niewiele.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 05-12-2022

Juby napisał(a):to nie jest film do samotnego oglądania. Jak ogląda się w grupie znajomych (szczególnie facetów) to jest 10/10,
Nigdy nie oglądam sam, chyba że jakieś fanedity, do których nie ma polskich napisów.
Wilka oglądałem z żoną (podobnie jak za pierwszym razem), której też się bardzo podobał.

Juby napisał(a):Zaraz po Doskonałym świecie Clint nakręcił The Bridges of Madison County - jeśli nie widziałeś, polecam.
Na razie to wziąłem na cel "Ludzi honoru" Wink

Pred napisał(a):Wyspa to chamska kopia ala remake Logans Run.
Którego nie widziałem więc mi to nie przeszkadza.

Mister Tadeo napisał(a):Może moje oceny byłyby nieco wyższe w niektórych przypadkach (Bodyguard, Zabójcy)
W obu przypadkach wahałem się między 7 a 8. Zabójcy by dostali jakby nie przymulali gdzieś tam w połowie, a Bodyguard jakby miał trochę lepszy finał.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - afflux - 05-12-2022

(05-12-2022, 13:56)Mister Tadeo napisał(a):  W tym drugim gra drugoplanową postać weterana z Wietnamu i jest to obok Doskonałego świata ścisła czołówka ról Kevina.
Zgadzam się ale mój ranking otwiera Mr. Brooks za rolę którą nigdy bym nie "obsadził" Costnera. Jednak zagrał wyśmienicie wraz z Williamem Hurtem. Cała opowieść jak i gra aktorska mrozi krew w żyłach iż może ktoś być tak perwersyjny... Ok nie będę się rozpisywał - polecam obejrzeć


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 05-12-2022

(05-12-2022, 14:35)Gieferg napisał(a):  Na razie to wziąłem na cel "Ludzi honoru"
To niesamowity film = nie spodoba ci się, obstawiam max. 4/10 Tongue

Wyspy Baya nie widziałem całe lata i niewiele pamiętam (głównie twist, bo zdradzał go zwiastun, którego miałem na jakiejś kasecie). Ale znalazłem na półce z gazetowymi DVD w domu rodzinnym film z poprzedniej Nostalgicznej Niedzieli, więc może jeszcze w tym tygodniu obejrzę co tam ten Gieferg poleca.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 05-12-2022

Cytat:Ale znalazłem na półce z gazetowymi DVD w domu rodzinnym film z poprzedniej Nostalgicznej Niedzieli,

Ukryte Pragnienia? Mam dwie takie gazetówki - na obydwu obraz jest koszmarny, nawet jak na DVD. Zdecydowanie odradzam oglądanie tego w ten sposób (a DVD od KŚ jest chyba jeszcze gorsze). Sam miałem parę ładnych lat przerwy w kontakcie z tym filmem w oczekiwaniu na cokolwiek oglądalnego.

Ostatnio oglądałem (pierwszy raz na BD, z lektorem z wydania KŚ - Gudowski) jakoś zaraz przed napisaniem artykułu do NN, ode mnie to jest 8/10, z tym, że na mnie tu działa nostalgia factor level 100. No i absolutnie nie do oglądania samemu i bez winka pod ręką.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 05-12-2022

Takie coś mam:

[Obrazek: 12bd5e4141cc8a3b82b43e551b76]

Jeszcze nie sprawdzałem jak to wygląda, ale mam ponad 200 takich gazetowych wydań, więc wiem czego się spodziewać. Jak będzie koszmar nie do oglądania nawet na mniejszym tv, to najwyżej włączę w necie.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 05-12-2022

Tak, to jedna z tych dwóch które mam (właściwie to żona je skądś wytrzasnęła wieki temu). Porażka po całości, ale jestem ciekaw ewentualnego opisu wrażeń wizualnych Big Grin