Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy z kolekcji... - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Oglądamy filmy z kolekcji... (/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji)



RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 05-05-2023

Cytat:Matrix (1999) [UHD, lektor]
Jeden z filmów, które mógłbym kiedys kupić na UHD, obawiam się tylko, że akurat polskie audio będzie spieprzone tak samo jak na Blu (zrobiona po amatorsku konwersja 25>24 fps skutkowała słyszalnym obniżeniem dźwięku).

Cytat:Najbardziej widowiskowa część z pamiętną sceną wypalania sobie rany na wylot.

Ciekawe jak byś zareagował na to co się stało z tą sceną w mojej edycji grindhouse.
Żona nie mogła przestać się śmiać przez dobre kilka minut.

Swoją drogą, chyba najwyższy czas powtórzyć w końcu Rambo "po bożemu", bo przez ostatni rok obcowania z bekową przeróbką mam kompletnie wypaczone postrzeganie tych filmów Tongue

Cytat:Creed II (2018) [Blu-ray]
Kolejny udany sequel, choć scenariuszowo i reżysersko nie tak znakomity jak część pierwsza. Największy plus to piękne zamknięcie historii Rocky'ego. Minus? Wiecznie niezadowolony, pełny pretensji do wszystkich Adonis... Byłem za Drago. 8/10
Adonis to problem tej serii, zwyczajnie gościa nie lubię (choć w dwójce i tak było pod tym względem lepiej niż w jedynce) i nie mam przez to najmniejszej ochoty na Creeda III.

Cytat:No i Bill Medley na napisach końcowych - WTF?
Na pewno lepszy niż Frank Stallone.

--------

Amelia [blu-ray, lektor] - powrót po kilku latach wyszedł bardzo udany, specyficzny ale i przyjemny film, choć może nieco za długi jak na taką historię. Irytowały tylko mankamenty niemieckiego blu-raya w postaci niemieckich napisów wtopionych w obraz w kilku miejscach (zwykle w miejsce francuskich, ze dwa razy tam, gdzie normalne nie ma żadnych). Wciąż 8/10.

Drzewo Jozuego [Blu-ray, lektor z VHS] - tłumacz wersji VHS pomieszał nazwiska dwóch postaci i lektor uparcie je czyta tam, gdzie wyraźnie słychać inne niż w tłumaczeniu. Wydanie US ma do zaoferowania tylko wersję kinową, ale to w sumie niewielka strata, parę lat temu obraz wydawał mi się lepszy, teraz odbierałem jako lekko niedomagający, no i odkąd obejrzałem porównanie prawdziwych samochodów z replikami, które pojawiają się w filmie, trudno mi oglądać te podróbki bez skrzywienia.
A tak poza tym to wciąż jeden z lepszych filmów z Dolphem, ze świetną sceną akcji w magazynie. 7/10.
Więcej: https://filmozercy.com/wpis/nostalgiczna-niedziela-107-drzewo-jozuego

Rain Man [DVD/lektor], jeden z moich ulubionych filmów z Cruisem, od początku do końca świetnie się ogląda. Za każdym razem po seansie myślę o blu-upgrejdzie,potem mijają kolejne lata, nachodzi mnie na kolejny seans, a na półce wciąż tylko DVD... 9/10


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 05-05-2023

(05-05-2023, 11:47)Gieferg napisał(a):  Jeden z filmów, które mógłbym kiedys kupić na UHD, obawiam się tylko, że akurat polskie audio będzie spieprzone tak samo jak na Blu (zrobiona po amatorsku konwersja 25>24 fps skutkowała słyszalnym obniżeniem dźwięku).
Nie odczułem obniżenia dźwięku, ale lektor i tak mnie rozczarował, bo myślałem, że to ten sam, co na TVN/VHS, z którym oglądałem film z 10 razy, a jednak tak nie jest. Tekst ten sam, też czyta Szydłowski, ale musiał go nagrać później ponownie pod DVD, bo nie czyta dosłownie "Neo", tylko "Nijo" i robił kilka skrótów względem wersji, którą wciąż dobrze pamiętam. Niemniej, oglądało się fajnie Smile

(05-05-2023, 11:47)Gieferg napisał(a):  Adonis to problem tej serii, zwyczajnie gościa nie lubię (choć w dwójce i tak było pod tym względem lepiej niż w jedynce) i nie mam przez to najmniejszej ochoty na Creeda III.
Ja doceniam, że jest zupełnie inny od Rocky'ego (musiał być, inaczej nowa seria byłaby zbyt wtórna do oryginału), że to jego przeciwieństwo i widzę skąd wynika jego takie, a nie inne zachowanie, ale o ile w pierwszej części to kupuję, tak w sequelu zostaje mistrzem, a i tak ma do wszystkich problem, drze ryja i sam nie wie czego chce i z jakich powodów. W trójce wypada pod tym względem zdecydowanie najlepiej, dojrzał, stał się dobrym mężem, ojcem i menadżerem. No i MBJ to świetny aktor, od tej strony nie mogę mu niczego zarzucić.

Plan na powtórkę Batmana też zakładał jakiegoś klasycznego lektora, ale bodajże Frączak brzmiał fatalnie (straszny szum, cicho dźwięk filmu), a Utta miał dziwny tekst (prezenterzy wiadomości wiedzą, że Joker to Napier - WTF?!), z kolei z Szydłowskim z TVP już widziałem. Skończyło się na napisach i myślę, że tak będę do niego wracał. Wyjątek mógłbym robić tylko dla Szydłowskiego z TVNu (wersja, z którą widziałem film najwięcej razy).

Rain Mana zdecydowanie muszę powtórzyć, bo już nic z niego nie pamiętam.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 05-05-2023

Cytat: Skończyło się na napisach

Co jest też skomplikowana sprawą bo do Batmanów Burtona są różne wersje napisów.
Zdecydowanie lepsze tłumaczenie w wydaniu 2DVD i kiepskie na starym DVD i (niestety) Blu-ray, przy czym bardziej odczuwałem marność tych napisów w Returnsie, ale chyba masz dostep do obu wersji, nie? W dodatku Mierzwiak chyba kiedyś przepisał też Frączaka (B'89) i Sznytera (BR) więc jest w czym wybierać.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Nfsfan83 - 05-05-2023

Batman czytanie Szydlowski TVN jednak w/g mnie dużo gorsze od TVP dużo omija i inaczej czyta, choćby Smilex na TVP czytanie oryg, na TVN Śmiechex czy coś tak. Ale lektor zacny Smile i tak.

Do Returns polecam Szydłowski z TNT.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 05-05-2023

Tylko i wyłącznie Sznyter z tekstem Beksińskiego.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - pred895 - 05-05-2023

(05-05-2023, 10:33)Juby napisał(a):  1917 [Blu-ray, napisy]
Powtórka (trzeci seans). Jeden z najbardziej imponujących filmów pod względem realizacji jakie widziałem i prawdopodobnie najlepszy film wojenny od czasu arcydzieła Spielberga. Obraz na Blu bez zastrzeżeń. 9/10

Z technicznego punktu widzenia się zgadzam, ale po drugim seansie stwierdzam zdecydowanie mało tam trupów i bezpośredniego kontaktu z wrogiem. Pod względem horroru i brutalności jaką niesie wojna to Na Zachodzie bez zmian od Netflix wygrywa jeśli chodzi o okres w jakim rozgrywają sie oba filmy.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Juby - 05-05-2023

Może i tak, tyle że Mendes zrobił historię survivalową i techniczną popisówę, jakiej w tym gatunku jeszcze nie było, przez co wydaje się świeża i interesująca. Na zachodzie bez zmian tymczasem jest po prostu filmem wojennym o tym, że... wojna jest zła i ludzie umierają bez sensu. Jakież to odkrywcze... Rolleyes Wiem, że to adaptacja książki sprzed wieku, więc nie mogło być inaczej, ale koniec końców sprawiło to, że nie byłem mocno zaangażowany w wydarzenia. Moją opinię o hicie Netflixa masz zresztą w wątku z opiniami z platform streamingowych.

(05-05-2023, 12:31)Gieferg napisał(a):  ale chyba masz dostep do obu wersji, nie?
Do trzech, są też te Mierzwiaka. Ale akurat obejrzałem z tymi najgorszymi (skapowałem się w scenie w muzeum) i dopiero po seansie sobie porównałem do obu Batmanów Burtona i zapisałem, których unikać.

(05-05-2023, 12:39)Nfsfan83 napisał(a):  Batman czytanie Szydlowski TVN jednak w/g mnie dużo gorsze od TVP dużo omija i inaczej czyta, choćby Smilex na TVP czytanie oryg, na TVN Śmiechex czy coś tak.
Znam obie wersje i bardziej przywiązany jestem do tej z TVNu, a "śmiechex" przeszkadzał mi tylko przy pierwszym podejściu. To zresztą i tak lepsze od "rozśmieszacz" z oryginalnych napisów na 1DVD/Blu-ray Tongue

(05-05-2023, 12:39)Nfsfan83 napisał(a):  Do Returns polecam Szydłowski z TNT.
Wrzuć próbkę, może to ten sam, co w TVNie w latach 2001-2015. Tekst zdaje się był bardzo podobny do Jana Wilkasa z 2DVD i Blu. W każdym razie, jaki by nie był, nie mam Szydłowskiego do Powrotu. Na zapasowej płycie mam tylko Łukomskiego z AleKino, Gudowskiego z TVP, Sznytera z VHS i jeszcze kogoś, kto się nie przedstawia. Znalazłem kiedyś dla Gieferga i podesłałem mu Szydłowskiego z TVNu do B'89 i BF, ale do BR nie spotkałem w sieci.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Nfsfan83 - 05-05-2023

(05-05-2023, 12:57)Gieferg napisał(a):  Tylko i wyłącznie Sznyter z tekstem Beksińskiego.

Do 2?


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - Gieferg - 05-05-2023

Innych nie czytał.


RE: Oglądamy filmy z kolekcji... - pred895 - 05-05-2023

(05-05-2023, 13:47)Juby napisał(a):  Może i tak, tyle że Mendes zrobił historię survivalową i techniczną popisówę, jakiej w tym gatunku jeszcze nie było, przez co wydaje się świeża i interesująca. Na zachodzie bez zmian tymczasem jest po prostu filmem wojennym o tym, że... wojna jest zła i ludzie umierają bez sensu. Jakież to odkrywcze... Rolleyes Wiem, że to adaptacja książki sprzed wieku, więc nie mogło być inaczej, ale koniec końców sprawiło to, że nie byłem mocno zaangażowany w wydarzenia. Moją opinię o hicie Netflixa masz zresztą w wątku z opiniami z platform streamingowych.

No spoko szanuję twoją opinie, bo pod względem technicznym i odkrywczym to perełka kina, jednak przypisałeś 1917 miano najlepszego filmu wojennego od czasu Szeregowca, ale niestety brak tak spektakularnej przemocy jak u Spielbierga sprawia że do tego zaszczytu niestety mu trochę brakuje.