Filmozercy.com | Forum
Cliffhanger (Trevor Jones) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Muzyka filmowa (https://forum.filmozercy.com/dzial-muzyka-filmowa)
+--- Wątek: Cliffhanger (Trevor Jones) (/watek-cliffhanger-trevor-jones)

Strony: 1 2


Cliffhanger (Trevor Jones) - Gieferg - 14-10-2016

Jeden z twórców muzyki do Ostatniego Mohikanina ma na swoim koncie jeszcze kilka, może nie równie, acz naprawdę udanych soundtracków. Jednym z nich jest muzyka do jednego z lepszych filmów ze Sly'em, do którego regularnie wracam - Na krawędzi.

Również i w tym przypadku muzyka to jeden z większych atutów filmu (choć akurat Cliffhanger ma ich sporo). Idealnie współgra z górską scenerią, pomagając budować klimat w filmie, a i słuchana w oderwaniu od niego, całkiem nieźle się sprawdza. W dużej mierze jest to zasługa wyrazistego motywu przewodniego, czegoś, czego we współczesnym kinie często brakuje.

Podstawowe wydanie tego soundtracku to ok. 50 minut muzyki, czyli całkiem przyzwoicie.
[Obrazek: R-2131157-1265726268.jpeg.jpg]

Kod:
1.      Cliffhanger Theme (03:49)
2.      Sarah's Farewell (02:11)
3.      Sarah Falls (03:50)
4.      Gabe Returns (01:16)
5.      I Understand (01:54)
6.      Sunset Searching (01:38)
7.      Tolerated Help (01:18)
8.      Base Jump (02:54)
9.      Bats (04:07)
10.      Two Man Job (02:22)
11.      Kynette Is Impaled (02:07)
12.      Fireside Chat (04:00)
13.      Frank's Demise (00:32)
14.      Rabbit Hole (02:34)
15.      Icy Stream (01:32)
16.      Jessie's Release (01:36)
17.      Helicopter Fight (05:11)
18.      End Credits (07:20)

No i jest wyprzedane już wydanie Intrady z 2011 roku:
[Obrazek: media.nl?id=7250&c=ACCT67745&...38b0c3910a]
Dwupłytowe, choć materiału jest tu niewiele ponad 90 minut.
http://store.intrada.com/s.nl/it.A/id.6925/.f

Kiedyś trzeba będzie tę muzykę dodać do kolekcji, ale myślę, że podstawowe wydanie spokojnie wystarczy (szczególnie, że dostanie tego drugiego byłoby pewnie mocno problematyczne).


RE: Cliffhanger (Trevor Jones) - Mister Tadeo - 14-10-2016

Temat przewodni od razu można usłyszeć w pełnej krasie podczas napisów początkowych. Oj tak, takiej wyrazistej tematyki i melodyki brakuje dziś: nie tylko w kinie akcji (a tego obecnie mało się kręci) ale i w ogóle.
Wydanie od Intrady wyprzedało się b. szybko. Jeszcze kilka lat temu (5, może 6) limitowane edycje score'ów potrafiły się rozejść w przeciągu kilku dni. Teraz, kiedy rynek jest już nasycony, nie trzeba się spieszyć z zakupem - nawet te najbardziej znane tytuły potrafią przeleżeć długi czas zanim cały nakład zostanie wyczerpany.


RE: Cliffhanger (Trevor Jones) - Mister Tadeo - 12-01-2017

Wznowienie score'u Trevora Jonesa od La-La Land Records - wydanie 2CD, premiera 31.01.2017. Limit 2000 sztuk.

[Obrazek: f339d0525944885.jpg]

Podoba mi się okładka, o wiele lepsza od tej co zaprezentowała Intrada.


RE: Cliffhanger (Trevor Jones) - Gieferg - 12-01-2017

Ja jednak chyba wolałem okładkę od Intrady.

Ale to będzie coś nowego, czy dokładnie ta sama zawartość? Bo wersja od Intrady podobno była skopana (nie pamiętam już dokładnie w jaki sposób, ale było coś nie tak z dźwiękiem). Poza tym - z tymi cenami (zwłaszcza za wysyłkę) mogą się cmoknąć. Jak mi się uda dostać pierwsze wydanie od Scotti Bros. w rozsądnej cenie, to je kupię, a nie, to trudno.


RE: Cliffhanger (Trevor Jones) - Mister Tadeo - 12-01-2017

Już możesz zobaczyć.
Jeszcze nie ma tracklisty. O jakość dźwięku w przypadku La-Li można być spokojnym - na pewno poprawią błąd Intrady.
Koszty wysyłki spore - ale można się przecież dogadać z kimś kto też ma zamiar kupić coś z ich sklepu.


RE: Cliffhanger (Trevor Jones) - Gieferg - 12-01-2017

Można, ale policzą sobie pewnie $29 więc tak czy inaczej mogą się cmoknąć Smile


RE: Cliffhanger (Trevor Jones) - Mister Tadeo - 12-01-2017

29$? Obstawiam prędzej 25. 20 raczej nie - chociaż Wyspa piratów Debneya (2CD) we wznowieniu od La-Li kosztuje właśnie 20. Do tego na wiosnę dadzą jakiś rabat (-15 lub 20%) + dwie zdecydowane osoby na zakup. Wówczas koszt płyty razem z przesyłką zamknąłby się w okolicach 30$.


RE: Cliffhanger (Trevor Jones) - Gieferg - 12-01-2017

I tak za drogo. W ogóle jest dosłownie kilka soundtracków, za które jestem skłonny zapłacić takie pieniądze (od 20$ wzwyż). To nie jest jeden z nich. Tzn 20$ mógłbym niby płacić, ale gdyby nie dochodziła do tego wysyłka. Kupiłem w full price Conana, Judge Dredd i Predator 2, może kupię jeszcze Rambo III i Predatora, poza tym jeśli wznowią LOTR Complete Recordings i będzie w stosunkowo normalnej cenie (powiedzmy 150 zeta od sztuki), to też mogę kupić. Za inne soundtracki nie dam więcej niż 50-60 zeta + ewentualnie rozsądne koszty wysyłki, więc siłą rzeczy będę zbierał tylko te, które się zmieszczą w tym przedziale cenowym. Na szczęście wszystko z mojego wishlist da się dostać za tyle (choć w niektórych przypadkach trzeba cierpliwie czekać na okazję), udało się z Tombstone, pewnie uda się i z Cliffhangerem.


RE: Cliffhanger (Trevor Jones) - Mister Tadeo - 12-01-2017

Na razie to tylko gdybanie bo nie ma jeszcze ceny. Tym razem raczej tak szybko nie zejdzie jak wydanie Intrady, bo kto chciał kupić, już ma. Pozostała garstka, jak Ty i ja, którzy nie załapali się na wcześniejszy rzut.
Za jakie soundtracki możesz dać więcej niż 20$? Mowa pewnie o takich limitowanych do kilku tysięcy sztuk wydaniach.


RE: Cliffhanger (Trevor Jones) - Gieferg - 12-01-2017

Dopisałem w poprzednim poście.
Poza tym, gdyby wydali Complete Score z Armageddonu to bym tyle zapłacił.