Filmozercy.com | Forum
Wonder Woman: New 52 (Brian Azzarello) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (http://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Komiksy (http://forum.filmozercy.com/dzial-komiksy)
+--- Dział: Komiksy amerykańskie (http://forum.filmozercy.com/dzial-komiksy-amerykanskie)
+--- Wątek: Wonder Woman: New 52 (Brian Azzarello) (/watek-wonder-woman-new-52-brian-azzarello)

Strony: 1 2


Wonder Woman: New 52 (Brian Azzarello) - Mateusz - 11-01-2017

[Obrazek: ww-miniaturka5.jpg]

Pierwszy tom serii Wonder Woman trafił w Polsce do sprzedaży w sierpniu 2014 roku. W roku 2015 doczekaliśmy się aż trzech kolejnych albumów, a w maju i listopadzie poprzedniego roku do sklepów trafiły dwa ostatnie tomy zamykające sagę Briana Azzarello. Wszystkie trzydzieści pięć zeszytów zebrane w sześciu tomach tworzą zamkniętą historię, opowiadającą o rywalizacji Olimpijskich Bogów o tron Zeusa, w którą wplątana została księżniczka Diana. Komiks na nowo opowiada origin story postaci Wonder Woman, dlatego mogą po niego sięgnąć zarówno stali czytelnicy, jak i Ci nowi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem DC Comics.

W Polsce doczekaliśmy się tomów:
  • Krew
  • Trzewia
  • Żelazo
  • Wojna
  • Ciało
  • Kości

Wonder Woman Tomy 1-6 - prezentacja komiksów
Wonder Woman tom 6: Kości – recenzja komiksu


RE: Wonder Woman: New 52 (Brian Azzarello) - Grzes58 - 12-02-2018

Przed paroma dniami zakupiłem pierwszy tom pt. "Krew", w sumie bardziej z ciekawości niż z chęci zebrania kolekcji. Zawsze chciałem mieć w domu jakiś amerykański komiks, akurat padło na Wonder Woman, choć myślę, że gdyby nie film z Gal Gadot to pewnie wybrałbym Spider-Mana.
Komiks czyta się bardzo dobrze, rysunki robią wrażenie, WW jest rewelacyjnie rysowana w pierwszej części zeszytu, bohatersko a jednocześnie z delikatnością, kobiece postacie wyglądają bardzo powabnie, natomiast nie przypadła mi do gustu kreska występująca w ostatnim rozdziale rysowana przez innego rysownika. Fabuła ciekawa, trzymająca w napięciu i pomimo, że za mitologią grecką w szkole nie przepadałem to jednak myślę, że z racji, iż lubię serię God of War przeplatanie się świata bogów greckich i ludzi nie odstraszyło mnie, choć miałem takie obawy (w filmie tej mitologii było jak na lekarstwo). Wielkim fanem DC czy Marvela nie mogę siebie nazwać, ale jeśli dobrze się orientuję, WW jest jedynym zbiorem o superbohaterach, gdzie występują bogowie i faktycznie skupienie się na intrygach wśród bogów jest nawet ciekawe, ale jednocześnie komiks wydaje się mało "amerykański", jeśli tak to można nazwać.

Tom pierwszy jest w zasadzie wstępem do opowiadań, ale dzieje się w nim dużo i jako laik mogę przyznać, że ten zeszyt może wziąć do ręki każdy, nawet jeśli nigdy wcześniej nie miał styczności z komiksami.
Kupiłem z czystej ciekawości, teraz prawdopodobnie ze spotęgowaną tomem pierwszym ciekawością kupię tom drugi.


RE: Wonder Woman: New 52 (Brian Azzarello) - Mateusz - 12-02-2018

W drugim tomie akcja nabiera tempa. Warto, warto. Jeśli chodzi o tematykę bogów, to w DC porusza ją jeszcze między innymi Shazam i poniekąd JL.


RE: Wonder Woman: New 52 (Brian Azzarello) - Grzes58 - 13-02-2018

Czy nad drugim tomem (i kolejnymi) również pracowało kilku rysowników?


RE: Wonder Woman: New 52 (Brian Azzarello) - Mateusz - 13-02-2018

Nad drugim tomem pracuje ten sam zespół co nad pierwszym. Później Akins już nie rysuje, ale dochodzą inni rysownicy.


RE: Wonder Woman: New 52 (Brian Azzarello) - Namir - 30-07-2018

Seria bardzo dobra. W tej chwili jest to moja ulubiona seria o Wonder Woman wśród tych, które wydano w ciągu ostatnich paru lat w Polsce. Na pewno duży wpływ ma na moje zdanie to, że seria ta ma bardzo mitologiczną otoczkę i kręci się wokół Olimpu i bogów, a jeszcze z młodości pozostał mi sentyment do mitów i legend. Smile


RE: Wonder Woman: New 52 (Brian Azzarello) - Nawimar II - 30-07-2018

Podzielam pochlebne opinie na temat tej serii. W moim przekonaniu najbardziej udana propozycja w całym okresie "Nowego DC Comics!". Odświeżająca reinterpretacja, bardzo udane koncepty wizerunkowe bóstw helleńskich. Podejrzewam, że bez dokonania zespołu kierowanego przez Briana Azzarello i wygenerowanej przez nich popularności tej postaci droga do filmowej adaptacji przygód Diany byłaby znacząco trudniejsza.


RE: Wonder Woman: New 52 (Brian Azzarello) - Cziken24 - 30-07-2018

Najlepsza seria z Nowego DC Comics bez dyskusji. Ta kontynuacja w Odrodzeniu nie ma nawet startu. Szkoda, że Egmont urwał ją po runie Azzarello. Mogli by go wydać.


RE: Wonder Woman: New 52 (Brian Azzarello) - Lobo - 30-07-2018

(30-07-2018, 10:51)Cziken24 napisał(a):  Najlepsza seria z Nowego DC Comics bez dyskusji. Ta kontynuacja w Odrodzeniu nie ma nawet startu. Szkoda, że Egmont urwał ją po runie Azzarello. Mogli by go wydać.

Po co mieli wydawać kolejne tomy po runie Azzarello skoro są dużo słabsze?


RE: Wonder Woman: New 52 (Brian Azzarello) - Nawimar II - 30-07-2018

Przyznam szczerze, że mi "odrodzona" seria WW (a przynajmniej pierwsze trzy wydane dotąd w Polsce tomy) również bardzo odpowiada. Efekt nie jest może tak powalający jak w przypadku cyklu z NDC!" ale mimo wszystko to i tak najbardziej udany z "odrodzonych" cykli. Rucka starał się, mimo swoich autorskich innowacji, nawiązywać do pomysłów Azzarello. Stąd przynajmniej jak dla mnie obie serie na swój sposób są z sobą "sprzężone". I to nie tylko osobą głównej bohaterki. O dokonaniach małżeństwa Finchów (przynajmniej w warstwie fabularnej) "łaskawie" wolę nawet nie wspominać.