Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 157653 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gascon200

DC Rebirth/Odrodzenie
« dnia: Wt, 05 Luty 2019, 16:22:11 »
Póki co nie ma jakoś tematów o seriach DC wydanych w Polsce przez Egmont (nie, nie mam na myśli zwykłych postaci), więc postanowiłem zrobić swój 1 krok.

Listę komiksów wydanych w Polsce można przeczytać tutaj https://pl.m.wikipedia.org/wiki/DC_Odrodzenie

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:35:56 »
Wie ktoś może, dlaczego w marcu mają wydać tylko dwa albumy z Odrodzenia?

Mam na to 2 teorie:

1. Na kwiecień będzie więcej komiksów, 1 Tom Dark Nights Metal, bo Pyrkon (średnio prawdopodobne)
2. DC im się niezbyt dobrze sprzedaje, i dlatego ograniczają Rebirth (prawdopodobne)

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:43:43 »
Oby nie bo ja biore z Rebirth wszystkie serie, jak mi znow cos przerwa.......

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:50:36 »
Najwyzej na Pyrkonie zrobimy protest na panelu Egmontu...

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:53:43 »
Ta, już to widzę jak kilkoro ludzi protestuje, a reszta ludzi toczy sobie z nich bekę, albo ma to gdzieś. Nie wspominając o ochronie :P

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:57:56 »
Dzis za bardzo ludzie polegaja na opiniach recenzetow czy podcasterow ktorzy sa juz widac tym troche znudzeni. Tyle tylko ze maja to na codzien i przez to ta wybrednosc a przecietny komiksiarz niema tyle zasu na wszystko. Coraz mniej ludzi samemu cos probuje jak my w czasach Tm Semic a ciagle liczy na polecajki innych a przeciez kazdy ma inny gust.

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 21:04:52 »
Ja zbieram 11 z 14 serii (odpuściłem TT, GA, SS oraz HQ) i większość z tych komiksów mi się podoba.
Nawet kiepsko oceniane JL ma swoje plusy (występują Green Lanterni) i wolałbym aby oferta Rebirth była bogatsza a nie się zmniejszana.

Jak myślicie jest szansa na pojedyncze tomy typu: Mera Queen of Atlantis ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 21:08:40 »
Ja zbieram 11 z 14 serii (odpuściłem TT, GA, SS oraz HQ) i większość z tych komiksów mi się podoba.
Nawet kiepsko oceniane JL ma swoje plusy (występują Green Lanterni) i wolałbym aby oferta Rebirth była bogatsza a nie się zmniejszana.

Jak myślicie jest szansa na pojedyncze tomy typu: Mera Queen of Atlantis ?


Opuściłeś także All-Star Batmana :P

A co do pojedynczych tomów, to tylko te, które by się dobrze sprzedały, bo mogą mieć znanych twórców (Mister Miracle), bądź są ważne dla nadchodzących eventów (Batman Who Laughs)

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 21:13:32 »
Zbierałem (kupiłem 2 tomy) ale oddałem do biblioteki (u mnie w mieście jest dość sensownie zaopatrzona a akurat nie mieli nic z Rebirth ) by inni potencjalni czytelnicy mogli się zapoznać.
Trochę mnie ta seria rozczarowała.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 21:15:36 »
To można tak oddawać komiksy do biblioteki publicznej? :o

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 21:19:37 »
Można

U mnie Biblioteka sama kupuje niektóre serie Vertigo (Kaznodzieja, 100 naboi, Transmetropolitan)
Niektóre Marvel Now (m.in. All New X-men, Moon Knight, Hawkeye)
Czasem Marvel Classic (np. Daredevil, Rękawica Nieskończoności)
Czasem DC Deluxe (np. Aquaman antologia, Rozbite Miasto, Czerwony Syn)

Brakuje im niesety DC Rebirth i planuje im oddać Nightwinga (3 tomy) i chyba Wonder Woman (4 tomy)

Może będą kontynuować serie i skorzystam ja oraz inni czytelnicy
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Tysonek

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 09:20:02 »
Dzis za bardzo ludzie polegaja na opiniach recenzetow czy podcasterow ktorzy sa juz widac tym troche znudzeni. Tyle tylko ze maja to na codzien i przez to ta wybrednosc a przecietny komiksiarz niema tyle zasu na wszystko. Coraz mniej ludzi samemu cos probuje jak my w czasach Tm Semic a ciagle liczy na polecajki innych a przeciez kazdy ma inny gust.

To niestety prawda, miliony mikro blożków, recki pisane na kolanie byle tylko były bo się dostało gratisy. Ostatnio trafiłem na reckę gdzie autor przez pierwszą jej połowę jechał po wydawnictwie za błąd w druku,a dopiero w drugiej coś napomknął o samym komiksie.

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 10:05:18 »
Niech zgadne, mowa o tomie 2 Invincible? :>

Offline Teli

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 10:21:27 »
To niestety prawda, miliony mikro blożków, recki pisane na kolanie byle tylko były bo się dostało gratisy. Ostatnio trafiłem na reckę gdzie autor przez pierwszą jej połowę jechał po wydawnictwie za błąd w druku,a dopiero w drugiej coś napomknął o samym komiksie.

Dobrze powiedziane. Jako że obracam się w świecie typowo plastyczno-artystycznym, komiks to hobby jakby przy okazji, często mam do czynienia z krytykami, recenzjami i opiniami. Niestety gro ludzi biorąca się ze takie zajęcie, zwłaszcza w Internecie, o samej sztuce nie ważne czy jest to komiks, malarstwo, muzyka czy literatura. Liczą się wyświetlenia, gratisy, laiki i ogólna świadomość bycia domorosłym guru w temacie. Sami zaś posiadają wiedzę niepopartą doświadczeniem i na przysłowiowe: "skoro krytykujesz, zrób lepiej" milkną jak zaklęci :)

 Nie jest to reguła. Mamy w kraju grono naprawdę rzetelnych recenzentów problem polega na tym, że im większe show, jazgot i mieszanie recenzowanego obiektu z błotem tym bardziej taka opinia się wybija przez co konstruktywna krytyka ginie w morzu takiego medialnego bełkotu. Recenzje powinny służyć jako wskazówka ostateczną ocenę pozostawiając jednak samemu odbiorcy, który może się potem z ową opinią zgodzić bądź ją zanegować. I tu następuje pytanie o kondycję intelektualną widza i jego zdolność do samodzielnej interpretacji dzieła. O tym można pisać eseje.

Ok. Ale mijam się z tematem. Sam zbieram 12 serii z Rebrith. Jedne są lepsze inne gorsze i posiadają typowe dla gatunku Shuperhero wzloty i upadki. Traktuje je jako przyjemną odskocznię od cięższych tematów komiksowo-literacko-zawodowych. Szczerze wolę to niż telewizyjną pralnię mózgu po ciężkim dniu. I choć nie są to serie wielce epickie fabuła większości z nich przyjemnie mnie wciągnęła i żal by było, gdyby Egmont nagle uciął te serie nożem w co osobiście nie wierzę. Skłaniam się raczej ku wersji zmiany layoutu serii po wyjściu "Metalu" z DC Rebitch na DC Universe co sensownie tłumaczy brak zapowiedzi i pociągnięcie wychodzących serii pod nowym szyldem..., ale tego dowiemy się pewnie dopiero na Pyrkonie lub Komiksowej Warszawie.

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 10:53:39 »
A to do dupy z tym Egmontem. Jak wyjdzie 10 Tom Detective Comics to nadal pewnie będą to ''odradzać''.

Z 2 strony, w 5 tomie Flasha nie ma zapowiedzi do tomu 6...