Autor Wątek: New 52/Nowe DC Comics  (Przeczytany 22364 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tabasko21

New 52/Nowe DC Comics
« dnia: Nd, 10 Luty 2019, 16:47:14 »
Witam jezli to zle miejsce to z gory przepraszam . Zaczelem ostatnio nadrabiac zalegle stosy komiksow co sie tylko kurzyly i strasznie malo w Polsce zostalo wydanych serii z New DC stad tez zastanawiam sie czy nie kupic sobie oryginalow by uzupelnic kolekcje . Sadzicie ze Egmont wroci jeszcze do niektorych serii z New DC czy tez nie ma co czekac i lepiej kupic w oryginale ? Najbardziej mnie interesuja wszystkie serie latarnikow , Nightwing , Earth 2 i Catwoman . A waszym zdaniem w jakie serie warto wejsc a sa male szanse na ich wydanie w Polsce ?
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Luty 2019, 16:53:00 wysłana przez Mateusz »

Offline Moreroms

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 17:02:10 »
TK wspominał, że kieeedyś mają w planach wrócić do tych pozycji. Ale kiedy? Nie wiadomo. Czy napewno? Nie wiadomo. Potencjalny dobór tytułów? Nie wiadomo.

Offline Odyn

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 17:07:57 »
Ja czytałem kiedyś wywiad z TK, w którym mówił, iż nie zamierzają wydać już żadnej serii z New 52. Chyba, że mam nieaktualne informacje..
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Maragast

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 17:08:10 »
Z tego co ja pamiętam to TK mówił właśnie, że New52 zamknęli i na razie nie mają zamiaru do tego wracać.
Chyba, że coś się zmieniło w miedzy czasie.

John_

  • Gość
Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 17:15:35 »
Na MFKIG dwa lata temu mówił że zakończyli wydawanie New52, ale nie wykluczył że może kiedyś jeszcze po coś z tego okresu sięgną. Czyli nie dostaniecie żadnych nowych serii, ale może kiedyś gdy będzie boom na jakąś markę, odkopią też jej komiksy z New 52, jeśli nie wyciągną nic ciekawszego z Deluxe. Przynajmniej ja widzę to w ten sposób.

Offline Moreroms

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 17:15:36 »
Mnie natomiast wydawało się, że wspominał, że w przyszłości niewukluczone. Ale nie mam nic na potwierdzenie tego.

Offline tabasko21

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 17:19:40 »
W takim razie wychodzi na to ze w ciągu najbliższych paru lat nic z New DC nie wyjdzie ,zatem spokojnie dokupię oryginały . A wam jakich serii najbardziej brakowało z tego okresu ? Dla mnie za mało było Supermana i ze nic nie wydali z Latarników.

Offline Korn-El

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 17:30:14 »
Ta gadka że niewykluczone że wydadzą to raczej tylko po to żeby ludzie nie narzekali. Wątpię, że mając masę tytułów z Rebirth będą wracać do New 52.

Jeśli lubicie Batmana i Robinów to koniecznie sprawdźcie Batman & Robin. Po trzech tomach dzieją się w fabule pewne rzeczy i przez co w kolejnych dwóch tomach scenarzysta nie ma trochę pomysłu jak prowadzić serię, ale wraca do formy w dwóch ostatnich. Tu mam straszny ból dupy do Egmontu, że wydają takie marne Detective Comics albo Mrocznego Rycerza a taką faktycznie dobrą serię olali.

No i run Jeffa Lemira w Green Arrow jest obowiązkowy. Trochę takie typowe grzebanie w przeszłości bohatera, i wracanie do życia postaci, które miały być martwe. Ale cała reszta jest tak dobra (szczególnie rysunki Andrea Sorrentino), że można to wybaczyć.

Grayson był też niczego sobie, i jeśli wkręciłeś się mocno w Batmana to można obadać We Are Robins.

Offline Odyn

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 17:30:17 »
Batman i Robin mógłby u nas zostać wydany. Ponoć genialna seria.
Catwoman zapewne nie wydadzą, choć kurde chciałbym. Uwielbiam Kotkę, stąd po cichu liczę, że w 2020 dostaniemy serię Joelle Jones u nas.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Murazor

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 17:39:39 »
Moje topy poza tym co u nas wyszło:

Animal Man od Lemire - jak to u niego relacje rodzic-dziecko na wysokim poziomie, plus bardzo fajny crossover ze Swamp Thingiem od Snydera, który wg mnie rozwija skrzydła po jego odejściu.

Aquaman od Johnsa, później poziom siada dość mocno.

Batgirl jest mrocznie i ciekawie prowadzona, potem przeskakuję na super selfie sweet serię dla nastolatków.

Batwoman - cudowne rysunki, fabuła niby ciekawa, postacie zarysowane, czyta się okej, ale... jakoś nie chwyciło

Offline Gascon200

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 18:54:04 »
Moje topy poza tym co u nas wyszło:

Animal Man od Lemire - jak to u niego relacje rodzic-dziecko na wysokim poziomie, plus bardzo fajny crossover ze Swamp Thingiem od Snydera, który wg mnie rozwija skrzydła po jego odejściu.

Aquaman od Johnsa, później poziom siada dość mocno.

Batgirl jest mrocznie i ciekawie prowadzona, potem przeskakuję na super selfie sweet serię dla nastolatków.

Batwoman - cudowne rysunki, fabuła niby ciekawa, postacie zarysowane, czyta się okej, ale... jakoś nie chwyciło

Mocno się nie zgadzam z Batgirl. Najpierw Batgirl jest nawet ok, ale potem zyskuje ten swój dziwaczny urok.

Ja omówię te serie, które niedawno (czyli po 2016) czytałem:

Teen Titans Vol. 4 - jeden z najgorszych runów w New 52 i ogromne rozczarowanie. To jest komiks, w którym już nawet 0 zeszyt potrafi odtrącić (genenza Tima jest tak durna i "out of character"). Omijać, zamiast tego wziąć się za poprzedni run Teen Titans.

Teen Titans Vol. 5 - również jest ta seria do dupy, tylko tym razem jest troszkę lepiej i da się to czytać, jeśli się nie lubi runów sprzed 2011 (XD!)

Green Arrow - czytałem pierwsze 3 tomy, i dopiero od 3 tomu polubiłem tę serię. Niewiele pamiętam, ale mam w planach kupić Green Arrowa Lemire'a, bo na Multiversum jest całkiem tanio.

Shazam - sprawił mi rozrywkę, całkiem niezły komiks, trochę overhated. Wciąż lepszy niż ten nowy :P

Justice League - wiele osób nie lubi tej serii, ale ja uważam ją za nawet przyjemną serię. Chociaż w niektórych momentach chciałem olać te dialogi i się po prostu cieszyć dobrymi, choć sztampowymi rysunkami.

Batman - o tym ostatnio pisałem w temacie z Batmanem, ale w wersji TL;DR: to jest jedna z najlepszych serii w New 52 i najlepsza seria z Batmanem w New 52.

Offline tabasko21

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 19:05:52 »
Warto wchodzic w serie z Lobo bo czytalem rozne opinie i nie wiem czy nie lepiej kupic serie z Rebirth ?

John_

  • Gość
Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 19:23:07 »
Gascon, na szczęście ta geneza została wyrzucona do kosza, przywrócili te klasyczną którą my znamy z TM-Semic. Tim poza nią też został naprawiony jako postać. Całe szczęście, bo to był mój pierwszy Robin, i wściekłem się na to zrobiono z nim w New52.

Bartus0806

  • Gość
Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 13:25:04 »
Z okazji tej promocji -60%, którą serie najbardziej polecacie?

Offline marcinp

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 13:30:06 »
Wonder Women i początek Batmana Snydera