Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(16-07-2019, 22:08)pred895 napisał(a): [ -> ]Fotki tego nie oddają naprawdę wygląda to świetnie na 110 calach Big Grin

Ja również niekiedy potrafię wycisnąć z DVD co nieco. Wink Ostatnio testowałem pewną rekonstrukcję z bitrate w okolicach ósemki. No, mógłbym co niektórych gości nabrać, że oglądają BD. Smile
Przecież te zrzutka z Bd :p DVD ostatnio kupiłem jakieś 13 lat temu Wink
Taaa? Wink

Na marginesie. Skoro lubisz fotografować ekran to może za dnia zrób klika zdjęć swojemu kinu w ogóle (oczywiście "Małpy" z BD jak najbardziej mogą być puszczane). Gros posiadaczy rzutników szukając inspiracji lubi podpatrywać jak to wygląda u innych: rozmieszczenie głośników, umocowanie projektora, siedziska dla widowni itp.
Wrzucał zdjecia swojego kina w tym temacie
http://forum.filmozercy.com/watek-pred?pid=57292#pid57292
Przeoczyłem. Dzięki.
Misfit da się jakoś obejść aby płyty UHD w Dolby Vison nie były wyświetlane na projektorze FHD w 60 Hz ??. Nie ukrywam że chciałbym odpalić sobie te wersje Lśnienia na projektorze, ale te wymuszone 60 klatek mnie odpycha. No chyba że płyta BD też będzie miała nowy transfer ?
Raczej nie da się tego obejść. Wszystko wskazuje jednak na to, że nowy transfer będzie też na dołączonej płycie BD.
No nic to. Czekają mnie dwa seanse , zavvi już pobrało siano, tak więc przy dobrych wiatrach jutro wyślą i we wtorek będzie seans.
(24-09-2019, 17:23)misfit napisał(a): [ -> ]Raczej nie da się tego obejść.
Przy okazji – jak dokładnie wygląda sprawa wymuszania klatkażu podczas puszczania płyt UHD z dedykowanych odtwarzaczy? Czy faktycznie zupełnie nic nie można zrobić? Kiedyś bawiłem się krążkami BD, i o ile pamiętam, mogłem z filmów 1080i uzyskać 24 fps (pomijając sens tegoż). Przy okazji powtórzę eksperymenty aby ewentualnie skorygować wpis.
Mamy tu jakichś posiadaczy projektorów JVC ?

Niedawno wypuścili firmware z opcją dynamicznego mapowania tonów obrazu dla treści HDR10. Ciekawym jak się toto w praktyce sprawuje Smile

http://pro.jvc.com/pro/pr/2019/consumer/firmware_update.html