Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ja już właściwie napisałem wszystko co chciałem napisać. W swoim ostatni poście pisałem o tym że dla mnie technologia Blu-ray 3D jest lepsza od Ultra HD Blu-ray choćby z tego względu że lubię głębię obrazu która wychodzi z ekranu i fajnie od czasu do czasu obejrzeć coś w okularach aktywnych 3D aniżeli bez. Trudno obraz 4K nie wymaga okularów.

Plazmę kuro mam 11 lat i nie ma żadnych wypaleń nawet jak jest cały ekran biały to nic nie widać z kilkunastu cm.
Cytat:głębię obrazu która wychodzi z ekranu
What?

Cytat:Ja już właściwie napisałem wszystko co chciałem napisać.
Trzymamy za słowo.
Mam już przez Was w domu LG B8, mam Oppo, natomiast za jakiś czas czas na projektor. I teraz nie róbcie mi jakiejś finansowej krzywdy, bo chciałbym się zmieścić w max (podkreślmy te słowo) 3000zł już z ekranem. Niestety nie stać mnie na tym etapie życia na projektor 4k Smile Jakieś sugestie? Plus jak będzie wyglądać współpraca takiego projektora nie 4k z Oppo gdy zapodam z nieg coś w 4k? PS wspominaliście coś o szarym płótnie. Powiedźcie mi czy nie będzie są to gryzło z wyświetlaniem na nim bajek na projektorze Ania? Smile Bo jako, że udało się zdobyć trochę bajek czas powrócić.
Obecnie wszystko oglądam na Optomie HD27e i jestem zadowolony, ale jak masz celować w seanse z płytami 4k w połączeniu z Oppo to odradzam ten model. Wszystkie filmy z DV automatycznie przemiela na 60hz ( nie wiem jak ma się sprawa na innych projektorach 1080p). W tym budżecie celowałbym na jakąś Optomę FullHD z możliwością przyjmowania sygnału 4k i HDR, ale to już będzie coś ponad 3 koła. Do tego trzeba doliczyć minimum 1500 zł na jakiś w miarę zjadliwy ekran z napinaczami. Amplituner musi mieć dwa wyjścia Video bo w przeciwnym razie będziesz miał ciągłe konflikty i żaden rozdzielać kabli ci się nie pomoże Do tego dochodzi kupno dłuższego porządnego optyka hdmi, ogółem trzeba przygotować pokój pod projekcje - ciemne ściany i zaciemnione okna + drzwi. Moja rada na tę chwilę to odpuść sobie chłopie i uzbieraj jakąś konkretną sumę i wtedy można by myśleć, bo tak to nie ma co.
(19-02-2021, 22:51)Ethan napisał(a): [ -> ]I teraz nie róbcie mi jakiejś finansowej krzywdy, bo chciałbym się zmieścić w max (podkreślmy te słowo) 3000zł już z ekranem.

Pomysł z projektorem jest znakomity. Kino to kino. Cool Ostatnio Optomy nie robią ludziom finansowej krzywdy. Z "uczciwe" pieniądze można kupić niezłe rzutniki. W tej materii opinie recenzentów są stabilne. Poszukaj w necie.
Sugeruję nie oszczędzać na ekranie. Z tego powodu kwota do trzech koła za wszystko wydaje się zbyt mała. Dodgy
Z szarych ekranów polecam polską Supremę, reprezentującą kanadyjskiego producenta produktów wysokiej jakości (także) do kin.
Gdy swego czasu robiłem research po necie przed kupnem swojego projektora, a miałem identyczny budżet czyli 3k, to raczej zostaje tylko jakaś Optoma. Natomiast z ekranem w tym budżecie może być problem. Ja swój robiłem sam. Mam wprawdzie tylko "namiastkę" kina choćby poprzez brak możliwości odpowiedniej adaptacji pokoju, ale jestem zadowolony.
Ze słówkiem „namiastka” to na tym forum trza uważać. Wink Ja np. mam namiastkę HDR, ale nie każdy kuma tu słowniki, np. PWN (mam ich kilka w formie książkowej).
Ethan, przekop się przez wątek. Była w nim mowa o Optomie FHD z opcją HDR.
(19-02-2021, 22:51)Ethan napisał(a): [ -> ]Plus jak będzie wyglądać współpraca takiego projektora nie 4k z Oppo gdy zapodam z nieg coś w 4k?

A co zrobiłeś z dołączonymi płytami BD ? Smile W ponad 90% przypadków po prostu lepiej będzie gdy zapodasz mu płytę BD zamiast UHD i zabawy z konwersją do SDR/Rec. 709 na projektorze.
Nie słuchaj też złotych rad typu Optoma FHD z opcją HDR, szczególnie od osób, które HDR nigdy w życiu nie widziały poza MediaMarkt, itd.
Rozdziałka 4K - niet, szeroka paleta barw - niet. A w tej klasy sprzęcie HDR przysporzy Ci więcej problemów niż korzyści z niego wynikających.
Skoro już jesteś posiadaczem LG B8 i Oppo, to rozumiem że przykładasz wagę do jakości, a przy budżecie 3 tysięcy na projektor i ekran z pewnością będzie słabo. To już lepiej odłożyć plany zakupowe, pozbierać sobie pieniądze i wybrać coś z nieco wyższej półki.
Ethan, jeśli faktycznie zdecydujesz się na rzutnik FHD to zwróć uwagę aby obsługiwał on obraz 10 bit. Widzę u siebie sporą różnicę pomiędzy filmami BD a UHD. Prawie w każdym pudełku mam po dwa krążki, zatem miałem co porównywać. Jestem b. zadowolony. Nadal zamierzam kupować płyty 4K.

Wydania w najwyższej rozdzielczości stanowią znikomy promil mojej kolekcji. Dlatego po śmierci mojego obecnego projektora jego następcą też będzie Optoma FHD 10 bit, lecz z opcją HDR. Wbrew sugestiom forumowych teoretyków realizuję własne plany zakupowe, z których zawsze jestem kontent. Wyciagnięcie karty kredytowej poprzedzam czytaniem / słuchaniem recenzji zawodowców. Nigdy nie żałowałem wydanej kasy.

EDIT: Inną sprawą jest fakt, że nie korzystam z Oppo. Może istotnie w Twoim przypadku mogą wystąpić problemy z kompatybilnością.