Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Criterion
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
(17-08-2021, 15:53)misfit napisał(a): [ -> ]a Mulholland Drive i Obywatela Kane'a mam już w obecnie najlepszych, świetnych transferach. Do tego w tym pierwszym przypadku z mistrzowską kompresją i nie sądzę aby Criterion czy StudioCanal na UHD jej dorównali pod tym względem

Misfit a które to wydania masz?
Obywatela Kane'a mam z Niemiec, w którym jest ten sam nowszy transfer ze skanu 4K obecny m.in. w polskich wydaniach - z tą różnicą, że jak go kupowałem to był tak ze 4 razy taniej niż u nas.

Mulholland Drive z Australii, też ze skanu 4K i z dużo lepszą kompresją w stosunku do Criteriona na BD.

[Obrazek: thumb-300x300-20204-mulhooland.jpg].

Identyko obraz i dźwięk jak w edycji australijskiej, jest też w tych wydaniach UK i FR z 2017 r.

[Obrazek: thumb-lg-167991-mulholland-drive-digitally-restored.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-18477-61k7iV9ROuL._AC_SL1000_.jpg].

Reszta wydań to stare transfery.
Zakładam, że UHD od Criteriona będzie bazował na tym remasterze z 2017 roku, ale to się jeszcze okaże.
MD stoi po 7 funtów cały czas - czyli mówisz, żeby brać?
Teraz to bym na Twoim miejscu poczekał co będzie miało do zaoferowania wydanie UHD. I niekoniecznie od Criteriona, bo MD w listopadzie w Europie też ma wyjść od StudioCanal (są już pre-ordery np. we Francji). Jeśli się okaże, że będzie to ich typowa fatalna kompresja obrazu, szczególnie w HDR10, to zdecydowanie brałbym BD.
OK, dałbym Ci punkt reputacji, ale masz już ich tyle, że trzeba trochę podwyższyć poprzeczkę Wink
Kolejny UHD od Criteriona - 23.11.2021.

[Obrazek: fOWYXOGl.jpg]

Cytat:- 4K digital transfer, approved by writer-directors Josh and Benny Safdie, with Dolby Atmos soundtrack on the 4K UHD and Blu-ray editions
- In the 4K UHD edition: One 4K UHD disc of the film presented in Dolby Vision HDR and one Blu-ray with the film and special features
- Audio commentary from 2019 featuring the Safdies, writer and editor Ronald Bronstein, and producer Sebastian Bear-McClard
- New interviews with cinematographer Darius Khondji, costume designer Miyako Bellizzi, production designer Sam Lisenco, and casting director Jennifer Venditti
- Documentaries from 2019 and 2020 on the making of the film and soundtrack
- Screen test featuring actors Adam Sandler and Julia Fox
- Goldman v Silverman, a 2020 short film by the Safdies, featuring Sandler and Benny Safdie
- “Question & Answer,” a 2020 short film featuring the Safdies, Sandler, actor Jason Bateman, and comedy writer Megan Amram
- Audition tapes
- Deleted and extended scenes, including a full performance of “The Morning” by The Weeknd
- Trailers
- English subtitles for the deaf and hard of hearing

PLUS: An essay by film critic J. Hoberman and, for the 4K UHD and Blu-ray editions, a 2020 discussion of the film by the editorial staff of Jewish Currents magazine

https://www.criterion.com/films/31917-uncut-gems
Ktoś zamawiał Obywatela Kane'a ? Okazuje się, że screeny na dvdbeaver nie kłamały i nowa płyta BD ma totalnie zwaloną gammę od ok. 30 minuty (na UHD nie ma z tym problemu).
Criterion szybciutko zareagował i ogłosił program wymiany wadliwej płyty - nie wiem jednak czy dotyczy ona również kupujących z zagranicy.

https://www.criterion.com/current/posts/7615-how-to-get-your-citizen-kane-blu-ray-disc-1-replaced
Ja miałem już "Obywatela" w koszyku, ale ostatecznie zdecydowałem poczekać na pierwsze opinie i porównania do europejskich wydań.
Zamówiłem za to "Mulholland Drive" i "Uncut Gems" w ciemno (czekam na wysyłkę) Smile
(17-11-2021, 09:29)misfit napisał(a): [ -> ]Tak jak podejrzewałem, UHD okazuje się być ratunkiem dla Criteriona jeśli chodzi o kompresję obrazu. Idealnie nie jest, ale poprawa pod tym względem w stosunku do BD od Criteriona to jest niebo, a ziemia.

"Mulholland Drive" wygląda na to, że u mnie będzie miód malina, żeby nie było tylko jakiś jaj ze zmianą warstwy itp.
Jestem criterionomaniakiem, jednak myślę że najlepsza strategia (również w przypadku UHD) to: ufam, ale sprawdzam Big Grin
Żałuję, że najprawdopodobniej nie będzie brytyjskich edycji UHD od Criteriona.
Mam "Obywatela Kane'a" amerykańskie wydanie BD na 70. rocznicę. Porównując to wydanie z zapowiedzianym przez Warnera na UHD w UK, to dodatki (książka, pocztówki, plakat, itd.) wygląda na prawie to samo, materiałów dodatkowych na płytach pewnie nowych też nie będzie (albo jakieś mało istotne) - ponadto wydanie BD z USA ma jeszcze na DVD dokument "Batalia o Obywatela Kane'a" i "Obywatela Wellesa", które chyba nigdzie indziej nie są dostępne.

A Criterion ma zupełnie nowe, bogate materiały dodatkowe, nigdzie indziej niedostępne. Niestety region A mnie blokuje.
W UK Obywatela Kane'a na UHD wydaje Warner, a Mulholland Drive - Studio Canal.

(23-11-2021, 15:24)HAL 9000 napisał(a): [ -> ]Ja miałem już "Obywatela" w koszyku, ale ostatecznie zdecydowałem poczekać na pierwsze opinie i porównania do europejskich wydań.
Zamówiłem za to "Mulholland Drive" i "Uncut Gems" w ciemno (czekam na wysyłkę) Smile

Skrobnij coś gdy dojdą. Miałem coś na BF zamówić z USA, ale odpuszczam przy obecnym kursie dolara.

EDIT: Zdjęcia opakowania Obywatela Kane'a zapożyczone z forum.blu-ray.com:

[Obrazek: mI0HmgFl.jpg]

[Obrazek: TecQ4Uxl.jpg]

[Obrazek: BKow00El.jpg]

Moje "ulubione" mocowanie płyt - jak tak na to patrzę to przypomina mi się sytuacja gdy kilka minut męczyłem się z wyjęciem bonusowej płyty z pakietu Columbia Classics Collection Vol. 2. z podobnym patentem. Kto takie rzeczy wymyśla ? Ani to praktyczne, a przy okazji szansa zarysowania płyty wzrasta jakoś stukrotnie.
Na szczęście Mulholland Drive i Uncut Gems to digi-packi.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31