Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Bernardo Bertolucci - dzieła wszystkie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Znalazłem też kiedyś w miarę sensowego ripa w OAR 2.35:1, bo wersja Amazonu to już Open Matte.

I tak, KŚ bezczelnie kłamie w kwestii audio.
Ale skąd mógł być ten rip jak blu-nie ma? chyba że jakis jeszcze inny rip dvd ale na pewno nie ma szans do wersji amazona.
Ja uwielbiam Open Matte 16:9 dla mnie takie filmy zawsze wygrywają w odbiorze.

ps
Gdybyś chciał audio z tego wydania wyborczej 5.1 pl lub kino świat 2.0( inny lektor) daj znać na prv.
Mógł być z telewizji (720p), miał obcięte czarne pasy na których mogło być jakieś logo.

Mam zarówno wydanie KŚ jak i dwie różne gazetówki (żadna nie jest z lektorem) - żadne się nie nadaje do oglądania - jedna jest z gazetki Glamour (tłoczenie Takt), druga tłoczenie GMRecords, jakieś promo Cin & Cin, na obu z tyłu logo Solopan. Wydanie KŚ czyta Gudowski, choć miałem z nim problem z zanikaniem audio chwilami tak od połowy filmu co jakiś czas przez jakiś czas - np 1h04m03s (teraz sprawdziłem i jest tak i z jednym i z drugim audio). Tak więc skopane na szereg sposobów.

Na wydaniu Wyborczej kto czyta?
Widziałem gdzieś kawałek filmu z jakimś nieznanym mi, niespecjalnym lektorem, może to ten?
Tak to ten tak i dziwny Big Grin, robię obiad później ci podrzucę.
Dzięki, ale don't bother. Wolę z napisami oglądać niż z tym kolesiem Smile
Odświeżyłem linki do zdjęć i do filmoskopu w pierwszym poście.
16 lutego u Włochów wychodzi Konformista na UHD BD. Ciekawym czy Arrow wciąż ma do niego prawa...

[Obrazek: LLQw8CNm.jpg]
Super, dobrze, że wstrzymałem się z zakupem blu Smile Oby tylko tego nie zwalili.
Mając świeżo w pamięci nowe remastery od Włochów Ostatniego tanga w Paryżu i 1900, powiem tak - na Twoim miejscu w ciemno bym tego nie brał Big Grin
W Konformiście też Ritrovata brała udział, ale zobaczymy na ile mieli do powiedzenia w kwestii korekcji barwnej Wink

EDIT: Komformista na UHD BD pojawi się też w Japonii (marzec) z ich własną korekcją barwną, bo uważają, że transfer otrzymany od Włochów jest za bardzo zażółcony Smile
Screeny Konformisty dołączonego BD do włoskiej edycji 4K UHD (ten sam remaster) z forum.bluray.com od usera kmhofmann.

[Obrazek: VthVREpl.png]

[Obrazek: jxC2ca5l.png]

[Obrazek: o2q6JWol.png]

[Obrazek: bZZYRrTl.png]

[Obrazek: OsGjDgCl.png]

[Obrazek: c9PCmVIl.png]

Mam dobrą i złą wiadomość:
Dobra - są też angielskie napisy.
Zła - oryginalna ścieżka dźwiękowa tylko w zwykłym DD 2.0 224kbps.

Obraz na płycie UHD jest w SDR/Rec.709.
Stron: 1 2