Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: What Else Films
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dystrybutor działający na polskim rynku od 2 kwietnia 2015 roku. What Else Films zajmuje się dystrybucją wschodnioazjatyckich filmów. Jak sami o sobie piszą: "What Else Films chce pokazać polskim widzom filmy, które ich zaskoczą, przerażą, rozbawią i zmuszą do myślenia swoją estetyką, formą, przekazem oraz pokręconą nieraz pomysłowością ich twórców." Jak dotąd mają na swoim koncie jedenaście filmów. Jak na razie wszystkie wydania tego dystrybutora są w formacie DVD, ale pytany na profilu facebookowym nie wyklucza wydawania także na BD.

Pięć z jedenastu filmów What Else Films to dzieła wyprodukowane przez wytwórnię Sushi Typhoon:

Alien vs Ninja

[Obrazek: alien%20vs%20ninja%20%28Kopiowanie%29.jpg]

Cold Fish

[Obrazek: cold%20fish%20%28Kopiowanie%29.jpg]

Deadball

[Obrazek: deadball%20%28Kopiowanie%29.jpg]

Helldriver

[Obrazek: helldriver%20%28Kopiowanie%29.jpg]

Yakuza Weapon

[Obrazek: yakuza%20weapon%20%28Kopiowanie%29.jpg]

Poniżej lista filmów wytwórni Sushi Typhoon z wyszczególnieniem dzieł wydanych przez What Else Films (mam nadzieję, że doczekamy się kompletu, bo brakuje tylko dwóch):

Alien vs Ninja (2010)
Mutant Girls Squad (2010)
Cold Fish (2011)
Deadball (2011)
Helldriver (2011)

Karate-Robo Zaborgar (2011)
Yakuza Weapon (2011)

Oprócz produkcji wytwórni Sushi Typhoon What Else Films wydało też 5 filmów Shinya Tsukamoto:

Tetsuo: The Iron Man i Tetsuo II: Body Hammer w jednym wydaniu, na dwóch osobnych płytach

[Obrazek: tetsuo%20%28Kopiowanie%29.jpg]

Bullet Ballet

[Obrazek: bullet%20ballet%20%28Kopiowanie%29.jpg]

A Snake of June

[Obrazek: snake%20of%20june%20%28Kopiowanie%29.jpg]

Kotoko

[Obrazek: kotoko.jpg]

What Else Films wydał też jeden film, który nie kwalifikuje się do tych dwóch grup, ale pasuje do formatu dystrybutora. Jest to koreański horror komediowy Mój sąsiad zombie

[Obrazek: m%C3%83%C2%B3j%20s%3Fsiad%20zombie%20%28...nie%29.jpg]

Ciekawe jakimi produkcjami uraczy nas ten dystrybutor w najbliższym czasie. Ja po cichu liczę na "Tokijską Policję Gore" Tongue

Od 11 maja w sprzedaży kolejny film tego dystrybutora - piąte dzieło Shinya Tsukamoto przez nich wydane, czyli "Kotoko"

Uzupełniłem już na powyższej liście.
Ciekawy dystrybutor
Ciekawe jak na tym wychodzą. To jest taka nisza, że hej.
Koszty licencji też pewnie niskie, więc jakoś im się to musi kalkulować. Jak wydadzą coś na Blu-ray to się mocno zdziwię.
Mogliby wznowic tetsuo. Szybko sie wyprzedal. Jest jedynie na dvdmax za 50zl.
W Empiku (46,99 zł) też jest i na swiatksiazki.pl (46 zł), a dvdmax obniżył ostatnio cenę na 41,54 zł. Raczej się nie wyprzedał, po prostu żadne inne sklepy nie biorą ich wydań (poza MediaMarkt i Saturn - stamtąd akurat zniknął) Taniej chyba nie będzie, bo filmy tego dystrybutora nie trafiają do żadnych promocji, choć "Alien vs Ninja" kupiłem za 8 zł w MediaMarkt (był na boku, nie przy wszystkich filmach) chyba chcieli się pozbyć Big Grin
Z ciekawości - czy ich wydania są z lektorem, a jeśli tak, to kto czyta?
Ich wydania nie mają lektora, tylko napisy