Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Ridley Scott - reżyser filmowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
(24-01-2023, 12:17)misfit napisał(a): [ -> ]EDIT: Jakby ktoś się jeszcze wahał to poniżej porównanie The Last Duel BD vs UHD

Rzeczywiście przyjemnie to wygląda, a jest to na tyle poprzerabiany film jeśli chodzi o postprodukcję obrazu, że każda poprawa jest tu kluczowa, również źródło 4k ma tu znaczenie. Dzięki myślałem że to przypadek Solo gdzie ciemnica i wyprane barwy wyglądają równie gówniano na obu nośnikach, no chyba że i w tym przypadku się mylę. Last Duel na amazon.pl wersja Francuska kosztuje 83 zł, ale to nadal odpychająca mnie cena Smile
Witam, czy w wydaniu 4K The Last Duel jest język Polski, przynajmniej chodzi mi o napisy ale lektor też mile widziany.
Żadne wydanie 4K z tym filmem nie ma wersji PL.
(24-01-2023, 16:49)pred895 napisał(a): [ -> ]przypadek Solo gdzie ciemnica i wyprane barwy wyglądają równie gówniano na obu nośnikach

Jednak i Solo w 4K lepsze od blu Smile
(24-01-2023, 16:49)pred895 napisał(a): [ -> ]Dzięki myślałem że to przypadek Solo gdzie ciemnica i wyprane barwy wyglądają równie gówniano na obu nośnikach, no chyba że i w tym przypadku się mylę.

No nie, do Solo czy np. Arrival to Ostatniemu pojedynkowi bardzo daaaaleko pod tym względem, przynajmniej jeśli chodzi o UHD.
Na OLED ogólnie takie filmy zrobione na niskim kontraście prezentują się nieporównywalnie lepiej niż na moim Epsonie z kontrastem 4000:1, czy na niewiele lepszym LCD , ale gdy dodatkowo jeszcze mam dość konkretnie podniesione czernie i tak wypłowiałe kolorki, jak w Solo, to wtedy już nie wyrabiam i robię korektę. Swoją drogą na forach przyjęło się pisać, że nie ma sensu kupować Solo na UHD... Nic bardziej mylnego - HDR robi tam zajebistą robotę.
Mam taką skleroze że posiadam Solo na 4k i seans zapamiętałem jako bardzo przyjemny względem do tego co prezentuje BD.

Edit 29.02.23
Długo nie musiałem czekać, bo Amazon.pl jak zwykle nie zawiódł Last Duel 4k za 56 zł Big Grin
https://www.amazon.pl/dp/B09QFQWP59?cafId=94f23b04-b714-4721-a17b-aa7ed6557fb9&cafASIN=B09QFQWP59&ref_=cm_sw_r_apan_dp_PHH248YGXX4J7MBDNP74
Już niedostępny.
Stron: 1 2