Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Pred
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:Szkoda, że Hard to Kill nigdzie nie dostało polskiej wersji językowej.

U mnie dostało nawet pięć polskich wersji językowych Wink



+napisy.
(18-05-2021, 08:18)Juby napisał(a): [ -> ]ale box uznają za nieposiadający wersji PL, więc 5 filmów (w tym Nico - taki sam pakiet, czyli powinien mieć napisy) kosztuje 84,99 zł. Big Grin

Ja dałem 65,54 zł w tym z przesyłką na amazon.uk Big Grin
Też coś koło tego dałem za to w 2012 roku. Nie przepadam za Nico, ale reszta to filmy, które chciałem mieć.
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera - Steelbook UHD + BD z Francji. Polski dubbing i napisy tylko na płytach UHD.
[Obrazek: ME10BLR_t.JPG]




Trochę dobra z UK >>
Ninth Configuration doskonały thriller psychologiczny od scenarzysty Egzorcysty. Jeśli ktoś jeszcze nie widział to bardzo polecam 10/10
[Obrazek: ME10BLW_t.JPG]




Offence - Sidney Lumet. Kiedyś napotkałem tego klasyka na TCM na etapie samego przesłuchania, pamiętam że nie mogłem oderwać oczu od ekranu. Od tamtej pory regularnie do niego wracam a teraz będę jeszcze częściej. Cieszy obecność książeczki.
[Obrazek: ME10BLT_t.JPG][Obrazek: ME10BRD_t.JPG]

Sorcerer - William Friedkin - znakomite kino drogi nakręcone w dokumentalnym stylu. Pudełko ewidentnie powino być tu przezroczyste lub czarne.
[Obrazek: ME10BLU_t.JPG][Obrazek: ME10BLV_t.JPG]
Mój egzemplarz Sorcerer z Amazonu, który niedawno zamawiałem też przyszedł w niebieskim pudełku.
Do dziś mam w pamięci znakomitą ścieżkę dźwiękową Tangerine Dream w Sorcerer.
To jeden z tych filmów, które od lat chcę obejrzeć i ciągle nie widziałem (widziałem tylko ze 2-3 razy "Cenę strachu").
To jakim wydaniem sie zainteresować?
(12-06-2021, 18:52)pred895 napisał(a): [ -> ]Pudełko ewidentnie powino być tu przezroczyste lub czarne.
Ja mam w przeźroczystym, tyle że to był zakup z 2018 roku...


EDIT:
(13-06-2021, 13:29)Gieferg napisał(a): [ -> ]To jakim wydaniem sie zainteresować?
Ja mam właśnie to wydanie z UK i obraz jest OK. Okładka jest dwustronna i ta nawiązująca do oryginalnego plakatu kinowego wygląda świetnie. Nie wiem, czy gdzieś jeszcze da się kupić "nówkę" sztukę w przeźroczystym pudełku, no ale to możesz nabyć we własnym zakresie (o ile Ci na tym zależy). Zresztą, w Europie to wydali to chyba jeszcze Francuzi, ale bez napisów w języku angielskim, więc nie ma zbyt wielkiego wyboru.
A "Wages of fear", o którym wspomniałeś, faktycznie dobre. Friedkin poszedł jendak trochę inną stronę i dzięki temu jego remake nie jest kopią. Ma swój styl, trochę inną dynamikę. Bierze z oryginału jedynie główny wątek, a całość obudowuje zmienionymi dość istotnie postaciami. Jako całość broni się bardzo dobrze. Trochę szkoda, że film przepadł w kinach, no ale jak się trafiło na konkurencję w postaci pierwszych Gwiezdnych Wojen...
W razie czego mam dopasowane i po korekcie napisy do tego wydania: https://www.blu-ray.com/movies/Sorcerer-Blu-ray/153110/
Od Friedkina brakuje mi tylko w kolekcji mocarnego KFC Killer Joe i Szaleństwa - Rampage 1987 z Michaelem Biehnem, ale ten film jest złotym gralem, zbanowanym w niektórych krajach, trudnym do zdobycia, chyba nawet na DVD nie wyszedł Tongue