Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Pred
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Only The Brave - bardzo dobry film. Orientujeszz się czy ta wersja hiszpańska ma polskie napisy? Bo faktycznie cena na Amazon jest bardzo dobra.
Nigdzie nie wydano tego filmu na BD z wersją PL, a szkoda, bo podzielam opinię, że to zdecydowanie niedocenione kino. Posiadam wydanie UHD i obraz to referencja.
Dobroci za grosze z amazon.pl >>
Nóż w wodzie - wydanie po rekonstrukcji za 28 zł. Jeszcze raz dzięki za cynk misfit.
[Obrazek: ME4GARM_t.JPG]
[Obrazek: ME4GARN_t.JPG]
Christine - napisy francuskie da się wyłączyć, obraz piękny no i jest Dolby Atmos,  czego chcieć więcej za 22 zł Smile
[Obrazek: ME4GAU6_t.JPG]
Oba powyższe wydania zakupione od sprzedawcy DVD-A-TOUT-PRIX  wysłane 15tego a dziś już w skrzynce, tak więc polecam.

1917 - miał być steelbook, miało być wydanie 4k, ale ostatecznie doszedłem do wniosku że za 30 zł na razie nie ma co się zastanawiać, bo i tak obejrzę to na projektorze, gdzie materiały SDR w moim przypadku wypadają lepiej na tle tych 4k. Wydanie od Universala z Dolby Atmos, edycję 4k zawsze będzie można jeszcze dokupić.
[Obrazek: ME4GARF_t.JPG]

El Camino 25 zł, aby uzupełnić historię z tego mocarnego serialu.
[Obrazek: ME4GARH_t.JPG]

DVDmax >>
Patriot's Day - za 9,99 zł i kolejne miłe zaskoczenie w postaci fajnego slipa. Bardzo dobrze zabezpieczona przesyłka no i film to kocur za takie śmieszne pieniądze grzech było nie skorzystać.
[Obrazek: ME4GARK_t.JPG]
Nie ma za co.

(21-10-2021, 15:59)pred895 napisał(a): [ -> ]Christine - napisy francuskie da się wyłączyć, obraz piękny no i jest Dolby Atmos, czego chcieć więcej za 22 zł

Zapewne też kompresja obrazu Davidowa, możesz to zweryfikować z poziomu menu wchodząc w creditsy.
Brakuje tylko slipcovera, ale tutaj zasady nie ma i mam niedawno kupione wydania od Carlotta z 2019 roku, w których już go nie ma, a z kolei w innych z 2017 jeszcze się załapałem.

1917 jednak warto mieć na UHD i nie chodzi tylko o HDR - był już w promocjach za £10 i zapewne jeszcze nie raz będzie (osobiście kupiłem rok temu na zavvi za $10).
Tak jak mówiłem wersja BD1917 będzie na seanse na projektorze, bo z doświadczenia wiem że po konwersji do SDR na mojej FHD Optomie jest trochę za ciemno na wersjach UHD. Dałem za płytkę 30 zł, więc zbrodnia dla portfela praktycznie żadna i pewnie wersja Universala jest lepsza od naszej pod względem obrazu, nie wspominając o obecności Dolby Atmos. Wersję 4k dokupi się kiedyś przy okazji za jeszcze śmieszniejsze pieniądze Smile Natomiast jeśli chodzi o Christine to obadam planszę końcową przy najbliższym seansie, bo na razie tylko wrzuciłem do Oppo aby sprawdzić blokadę napisów. Na Tv wygląda to obłędnie jeśli chodzi o kolory, kontrast, ziarno i czernie.
Odrobina Polskiej klasyki z Media Markt - 19,99 za sztukę. Z tego wszystkiego widziałem tylko Deja Vu wieki temu w wersji Polskojęzycznej. Ciekawi mnie Smuga Cienia, bo polski film o takiej tematyce to chyba rzadkość lub w ogóle coś niespotykanego.
[Obrazek: ME4VB63_t.JPG][Obrazek: ME4VB64_t.JPG][Obrazek: ME4VB65_t.JPG]
[Obrazek: ME4VB66_t.JPG][Obrazek: ME4VB67_t.JPG]
Let Him Go - naprawdę mega kocur z Costnerem i matką Klarka Kenta.
[Obrazek: ME4VB6E_t.JPG]


Amazon.co.uk - 2x po 13 funtów:
Starman - Johna Carpentera. Przypomniałem sobie o tej pozycji z niedawnego rankingu twórczości tego reżysera przez chłopaków z Red Letter Media i podobnie jak oni jestem mega zadowolony po seansie. Również jestem zaskoczony że jak na tak leciwy transfer  obraz i dźwięk stoi na barzo wysokim poziomie ( neural X robi swoje jeśli chodzi o dodatkowe efekty w Atmos). Polecam bdb film jak ktoś jeszcze nie widział.
[Obrazek: ME4VB6G_t.JPG]



Tequila Sunrise - niegdy nie widziałem tego filmu od początku do końca. Kupiony ze względu na sentyment ( jego zwiastun leciał na mojej oryginalnej kasecie VHS z Batmanem z 89 roku). Z resztą Kurt i Mel w latach 80tych to na pewno będzie coś ponad przeciętność Smile
[Obrazek: ME4VB6I_t.JPG]
Postman - Kevin Costner. No cóż mam słabość do tego filmu, dziecinne głupoty akoś mnie nie ruszają i zanurzam się w tej kolejnej Mad Max epopei w twórczości Costnera.
[Obrazek: ME4VB6L_t.JPG]
The Conversation - Francis Ford Coppola. Wydanie z kartonowym coverem i książeczką.
[Obrazek: ME4VB6C_t.JPG]
Amazon.pl >> grosze
The Mine - dość ciekawie zrobiony surwiwal jednego aktora, który utknął na minie. Takie 127 godzin, ale z typkiem stojącym na tykającej bombie. Gorąco polecam.
[Obrazek: ME4VB6N_t.JPG]

The Hunger - Michael Fassbender i pierwsza współpraca ze Steve McQueen. Bardzo mocny dramat rozgrywający się w Irlandii północnej w latach osiemdziesiątych. Fassbender rozpoczyna tytułową głodówkę w angielskim więzieniu na znak protestu wobec brutalnej polityki UK wobec walczącej o swoje prawa Irlandii. Naprawdę mocna i  wyśmienita rzecz o której mało kto wie >>



[Obrazek: ME4VB6P_t.JPG]

Allegro >>
3:10 to Yuma. Znakomity western z Bale i Benem Fosterem, który robi cudny rozpierdziel w ostatniej strzelaninie przed odjazdem pociągu do Yumy.
[Obrazek: ME4VB6A_t.JPG]
No i tym oto magicznym sposobem przekroczyłem liczbę pięciuset pozycji w mojej kolekcji BD/UHD Smile Teraz trzeba znaleźć czas aby to obejrzeć, a pokusa na nowe zakupy jest silniejsza ode mnie.
Cytat:Tequila Sunrise - niegdy nie widziałem tego filmu od początku do końca. Kupiony ze względu na sentyment ( jego zwiastun leciał na mojej oryginalnej kasecie VHS z Batmanem z 89 roku). Z resztą Kurt i Mel w latach 80tych to na pewno będzie coś ponad przeciętność

Zdaje się, że o tym filmie słyszałem, że coś się ostro chrzani z jakością na Blu-ray bodaj na ostatnie 20-30 minut (tylko nie wiem czy dotyczy to wszystkich wydań czy jakiegoś konkretnego).

edit:
https://caps-a-holic.com/c.php?go=1&a=0&d1=3611&d2=3628&s1=33418&s2=33596&i=6&l=0
https://caps-a-holic.com/c.php?go=1&a=0&d1=3611&d2=3628&s1=33420&s2=33597&i=7&l=0
(10-11-2021, 18:45)pred895 napisał(a): [ -> ]Naprawdę mocna i  wyśmienita rzecz o której mało kto wie >>

Głód to pierwszy film McQueena jaki widziałem, od tamtej pory wszystkie jego filmy biorę w ciemno. Naprawdę dobre kino.
(10-11-2021, 19:11)Gieferg napisał(a): [ -> ]Zdaje się, że o tym filmie słyszałem, że coś się ostro chrzani z jakością na Blu-ray bodaj na ostatnie 20-30 minut (tylko nie wiem czy dotyczy to wszystkich wydań czy jakiegoś konkretnego).

edit:
https://caps-a-holic.com/c.php?go=1&a=0&d1=3611&d2=3628&s1=33418&s2=33596&i=6&l=0
https://caps-a-holic.com/c.php?go=1&a=0&d1=3611&d2=3628&s1=33420&s2=33597&i=7&l=0

Ujjj dam znać jak obejrzę w całości, czy to jakieś chwilowe wpadki, czy jakieś większe sekwencje.
(10-11-2021, 18:45)pred895 napisał(a): [ -> ]Tequila Sunrise - niegdy nie widziałem tego filmu od początku do końca. Kupiony ze względu na sentyment

Zrobiłem sobie powtórkę w maju tego roku. I to był chyba najlepszy seans tego filmu. Może wpływ miała na to świetna pogoda za oknem, a na ekranie słoneczna Kalifornia. Tequila Sunrise (na VHS pod tytułem Przyjaciele) ma niespieszne tempo - to taki mix filmu kryminalnego z melodramatem. Film noir osadzony w latach 80-tych. Robert Towne - scenarzysta i reżyser - udowodnił, że czuje te klimaty (nic dziwnego - w końcu napisał skrypt Chinatown). No i jeszcze super soundtrack.
Po seansie przez kilka dni katowałem ten kawałek z napisów końcowych: