Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Pred
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(28-05-2022, 09:05)misfit napisał(a): [ -> ]jakie wyszły spod ręki Paramount, z porażającą "filmowością" .

Co racja to racja... Właśnie skończyłem Temple of Dom i to jest chyba najpiękniejsze 35 mil jakie przyszło mi ujrzeć na wielkim ekranie. No coś pięknego.
Czerwiec skromny, ale zawsze coś Smile

Trylogia Ojca Chrzestnego UHD z kodem promocyjnym - 10 Euro wyszło w sumie 54 z przesyłką. Bardzo ładne wydanie, w rzeczywistości nawet Włoski tytuł Il Padrino Smile daje jakiś taki klimacik. Jeszcze nie oglądałem, ale ciągle mam rozkminę jaką w końcu wersję trójki obejrzeć. Chyba zacznę od wersji która znam najbardziej, potem Codę a na końcu z ciekawości kinówkę z 1991. Tak czy inaczej jestem mega zadowolony z tego zakupu >>



[Obrazek: MEBEJTO_t.JPG][Obrazek: MEBEJVK_t.jpg]


Breakdown aka Incydent - w końcu w kolekcji, bardzo dobry thriller z Kurtem Russelem. Przyjemny transfer z OAR i ciekawymi dodatkami ( zakupiony za grosze na amazon.pl).
[Obrazek: MEBEJTQ_t.JPG][Obrazek: MEBEJTR_t.JPG]

Ostatni Mohikanin - kapitalna rzecz, zaraz po Tańczącym z Wilkami mój faworyt jeśli chodzi o filmy historyczne rozgrywające się w Ameryce. Wersji UHD raczej się już nie doczekam, więc dodałem do koszyka na Amazon.pl, jak się okazało to jest wydanie z USA z blokadą regionalną, z pomocą przyszło multi-regionowe Oppo Smile
[Obrazek: MEBEJTP_t.JPG]

A tak to z większych upgrejdów to czeka mnie małe przearanżowanie salonu w którym rozgrywają się wszystkie seanse. Zakupiłem w końcu nowy kabel  HDMI optyczny jeśli chodzi o seanse 4k, co zniweluje okolicznościowe dropy sygnału video. Na dodatek projektor zostanie cofnięty i zawieszony na tylnej ścianie, ponieważ w obecnym stanie jeśli zjeby z góry zaczną intensywnie chodzić okazyjnie trzęsie mi się obraz ( uroki drewnianych stropów z dupy...). Forsuję też pomysł przemalowania sufitu na jakiś ciemniejszy kolor. Pertraktacje z Żoną w toku Smile
[Obrazek: MEBEJTS_t.JPG]
(25-06-2022, 07:10)pred895 napisał(a): [ -> ]Forsuję też pomysł przemalowania sufitu na jakiś ciemniejszy kolor. Pertraktacje z Żoną w toku Smile

Powodzenia Big Grin
Ile wykosztowałeś się za ten optyczny kabelek 20m ?

I dzięki za info z Breakdown - też się skusiłem.
(25-06-2022, 07:23)misfit napisał(a): [ -> ]Ile wykosztowałeś się za ten optyczny kabelek 20m ?

Śledzę na Tubie kilka kanałów o tematyce kina domowego no i z pomocą przyszedł ten sympatyczny Grubasek >>



Zależało mi na czymś trwałym nie drogim, ale też nie na badziewiu. Tak więc wybrałem to co podał w opisie tego filmiku, opinie na amazonie są pozytywne a te 20 metrów wyszło 380 pln.
(25-06-2022, 07:23)misfit napisał(a): [ -> ]
(25-06-2022, 07:10)pred895 napisał(a): [ -> ]Forsuję też pomysł przemalowania sufitu na jakiś ciemniejszy kolor. Pertraktacje z Żoną w toku Smile

Powodzenia Big Grin

Udało się i remont Boży zaczyna się jutro. Tak więc sufit będzie w takim samym kolorze co ściany salonu. Projektor z drewnianego sufitu idzie na potężnym wieszaku na tylną ceglaną ścianę, no i kabelek optyczny zostanie przeciągnięty. Ze smaczków to ciągnę też kabel z prądem do piwnicy do kina domowego 2.0 Smile. Dopiero jak się pakuje te filmy w kartony widać jaki to ogrom. Już nie mogę się doczekać ustawiania tego wszystkiego na nowo, nie wspominając już o sprzęcie... Tongue
[Obrazek: MEBJEZ1_t.jpg] [Obrazek: MEBJEZ2_t.jpg] [Obrazek: MEBJEZ4_t.jpg] [Obrazek: MEBJEZ5_t.jpg] [Obrazek: MEBJEZ6_t.jpg] [Obrazek: MEBJEZ7_t.jpg]
No to lifting salonu filmowego zakończony. Bałem się tego ciemnego sufitu, ale pomalowaliśmy go na kolor ścian i świetne się komponuje w całość, no i obraz podczas projekcji zauważalnie zyskał na jakości. Przy okazji wymieniłem też świetliki na czarne.  Projektor powędrował na tylną ścianę, i jestem mega zadowolony z tego wieszaka. Zero drgań obrazu jak sąsiedzi z góry ubijają kapustę stopami w pokoju. Kabel optyczny również przeciągnięty i znakomicie się sprawuje w treściach 4k z HDR ( zero dropów, szybka reakcja  jeśli chodzi o podawanie sygnału do projektora ). Jedyny minus tego że teraz muszę zmieniać ręcznie na pilocie który monitor ma być faktycznie wyświetlany. Na starych kablach nie było tego konfliktu i z automatu zapodawał sygnał na oba wyświetlacze. Tutaj tego nie ma jak odpalę TV to z automatu go usypia  - brak sygnału. Sygnał podawany jest na oba odbiorniki TV i Projektor jeśli te są odpalone równocześnie. Próbowałem też po podpiąć dwa optyki pod tv i projektor, konflikt nadal występuje. No nic dobrze że to kwestia dwóch przycisków a nie wypinania kabli za każdym razem. No i na koniec jeśli chodzi o salon to przyszła w końcu kanapa z relaxem i barkami po bokach. Mega wygodna i fajnie dopasowana do moich zagięć w kręgosłupie Smile Same barki mega funkcjonalne: stoliki można praktycznie obracać o 360 stopni, w środku dwa uchwyty na drinka i dużo dodatkowego miejsca na inne potrzebne rzeczy. W najbliższym czasie dokupimy jeszcze większy czarny dywan bo ten szary jest zdecydowanie za mały i nie pasuje do sofy.
[Obrazek: MEBQR1U_t.JPG] [Obrazek: MEBQR1V_t.JPG] [Obrazek: MEBQR1W_t.JPG] [Obrazek: MEBQR1X_t.JPG] [Obrazek: MEBQR1Y_t.JPG] [Obrazek: MEBQR1Z_t.JPG] [Obrazek: MEBQR20_t.JPG] [Obrazek: MEBQR21_t.JPG] [Obrazek: MEBQR22_t.JPG] [Obrazek: MEBQR28_t.JPG] [Obrazek: MEBQR29_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2A_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2D_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2E_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2F_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2G_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2H_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2I_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2J_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2K_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2L_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2M_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2N_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2O_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2Q_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2R_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2S_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2T_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2U_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2V_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2W_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2X_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2Y_t.JPG] [Obrazek: MEBQR2Z_t.JPG]


Na sam koniec prawie ukończone kino domowe 2.0 w piwnicy Smile Prawie, bo zostało jeszcze kilka pierdołek do ogarnięcia, ale ogólnie po seansie z filmu z konsoli jestem mega zadowolony z efektu i ogólnych wrażeń. Tak więc jest wybór Smile
[Obrazek: MEBQR4R_t.JPG] [Obrazek: MEBQR4T_t.JPG] [Obrazek: MEBQR4U_t.JPG] [Obrazek: MEBQR4V_t.JPG] [Obrazek: MEBQR4W_t.JPG] [Obrazek: MEBQR4Y_t.JPG] [Obrazek: MEBQR4Z_t.JPG] [Obrazek: MEBQR50_t.JPG] [Obrazek: MEBQR51_t.JPG] [Obrazek: MEBQR52_t.JPG] [Obrazek: MEBQR5A_t.JPG] [Obrazek: MEBQR5B_t.JPG] [Obrazek: MEBQR5C_t.JPG] [Obrazek: MEBQR5D_t.JPG] [Obrazek: MEBQR5E_t.JPG] [Obrazek: MEBQR5K_t.JPG] [Obrazek: MEBQR5N_t.JPG] [Obrazek: MEBQR5R_t.JPG] [Obrazek: MEBQR5V_t.JPG] [Obrazek: MEBQR5Z_t.JPG] [Obrazek: MEBQR67_t.JPG] [Obrazek: MEBQR68_t.JPG] [Obrazek: MEBQR6A_t.JPG] [Obrazek: MEBQR6B_t.JPG] [Obrazek: MEBQR6C_t.JPG] [Obrazek: MEBQR6D_t.JPG] [Obrazek: MEBQR6E_t.JPG] [Obrazek: MEBQR6F_t.JPG] [Obrazek: MEBQR6G_t.JPG] [Obrazek: MEBQR6H_t.JPG] [Obrazek: MEBQR6I_t.JPG] [Obrazek: MEBQR6N_t.JPG] [Obrazek: MEBQR6O_t.JPG]
[Obrazek: MEBQR8W_t.jpg] [Obrazek: MEBQR8X_t.jpg] [Obrazek: MEBQR8Y_t.jpg] [Obrazek: MEBQR8Z_t.jpg] [Obrazek: MEBQR90_t.jpg] [Obrazek: MEBQR9U_t.jpg] [Obrazek: MEBQR9Z_t.jpg] [Obrazek: MEBQRA4_t.jpg] [Obrazek: MEBQRA5_t.jpg] [Obrazek: MEBQRA7_t.jpg]
Co tu dużo pisać - klasa!
[Obrazek: giphy.gif]
Super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie no, klasa. Co prawda trochę dziwnie wygląda ten odstający od ściany projektor, ale pewnie w praktyce się sprawdza, a to najważniejsze.
W kanapie nie przeszkadzają Ci te stoliki gdy się opierasz?
Rozważałem instalację prostej półki, ale projektor jest dość sporych gabarytów i odstawałby od ściany jak klocek, nie wspominając już o ograniczonej regulacji, która ze względu na mega krzywe ściany jest kluczowa jeśli chodzi o idealne wstrzelenie się w ekran. Tak przynajmniej koncept zachowany no i proj jest w tej samej odległości co był, przez co nie tracę na jasności jeśli miałby być przy samej ścianie. Najważniejsze że się nie trzęsie, bo te drewniane stropy to jakaś porażka... Barki nie przeszkadzają, bo siedzisko jest na tyle szerokie że wkładam sobie poduchy pod ręce aby się lepiej wtulić.