Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: The Thing - John Carpenter (1982)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Chodzi mi o ten nowy steelbook, a kolory zimne mi pasują do tego filmu.
Ale zalinkowałeś artykuł z 1 listopada 2017, który odnosił się do wydania Shout z 2016r, które jest gorsze od Arrow pod każdym względem poza materiałami dodatkowymi.
Z tym, że warto zaznaczyć, że autor tego artykułu uważa, że jest odwrotnie Smile Ja zresztą też tak uważam. Mam oba wydania i bardziej mi się podoba obraz z Shout Factory, niż ten z Arrow, mimo że ten pierwszy to skan 2K z interpozytywu, a ten drugi to 4K z negatywu i teoretycznie powinien być lepszy. Ale jest to oczywiście kwestia gustu Wink
Ponadto z uwagi na fakt, że oba wydania posiadają sporo nowych ciekawych dodatków, to jestem zadowolony, że mam oba.
Arrow ZNACZNIE lepszy, Shout skaszaniony na conajmniej kilka sposobów.

Cytat:Ale jest to oczywiście kwestia gustu
Z tym, że skaszanienie obrazu w wydaniu Shout to nie kwestia gustu tylko fakt Tongue

A jesli nawet ktoś woli wyostrzony obraz to i tak powinien postawić na Arrow i podbić ostrość w TV Tongue
Battonsson - Tak, wiem... z tego m.in. powodu przestałem odwiedzać highdefdigest.com, a czarę goryczy przelały recenzje Mumii UHD, do tego z oszukańczymi screenami.

Może Ci się podobać przeostrzony obraz i sporo osób preferuje coś takiego nad naturalnością m.in. przesadzając z suwaczkiem ostrości na wyświetlaczu, ale fakty są nieubłagane - Arrow ma lepszy obraz Tongue Do tego wyostrzając Arrow uzyska się podobny obraz jak w Shout Factory, tyle, że bez usuniętych elementów obrazu i przepaleń. Na odwrót to niestety nie działa.
Już były o tym plotki wczesniej, ale chyba teraz dopiero pojawiło się to: The Thing 1982 4K - steelbook
Więc, że to pytanie pewnie laika, ale... Ostatnio nabyłem film "Coś" z empiku w wydaniu "klasyka VHS". Fajne wydanie itd., ale coś innego mnie zaskoczyło. Obraz podczas odtwarzania miałem w jakiejś ramce. To jest jakiś standard wydania tego filmu w naszym kraju? Kolejna sprawa to brak opcji napisów PL - tylko lektor był...
Pewnie nabędę sobie BD z UK, ale i tak chciałbym poznać odpowiedź na to pytanie. Swoją drogą jakieś wydanie BD ma PL napisy?
Nie ma tego filmu na BD z PL, najlepsze wydanie jakie możesz kupić to https://www.blu-ray.com/movies/The-Thing-Blu-ray/187221/
A co do tego DVD co kupiłeś to jest ona z rynku UK i nas tylko zrobili PL okładkę i tyle.. informację o ty masz tutaj https://filmozercy.com/filmoskop/edition/3920098
Co do obrazu to najwyraźniej jest on nieanamorficzny i stąd ta ramka.
Więcej o zagadnieniu dowiesz się >>tutaj<<
Co do wersji PL na BD to już zadawałeś to pytanie Wink. Gdyby się coś zmieniło na pewno byś znalazł odpowiedź w tym temacie.
Chciał VHS style to ma 4:3 wydanie pod TV 4:3 Big Grin hehe
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23