Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Układ filmów na półce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
nie mam tak dużo filmów, jak niektórzy tutaj, to u mnie łatwiej, to u mnie tak: aktorem, potem gatunek (komedie, s-f, horrory ) a na końcu pozostałe filmy jednostkowe "gdzie jest miejsce" Big Grin
Aktorem to ustawiam tylko częśc filmów ze Sly'em i Arnoldem, ale też raczej w ramach gatunków.

Cytat:I potem lataj-szukaj, bo może być i tu, i tu
Tak samo jak Alien/Obcy zależnie od tego, co było na okładce Tongue

Cytat:W tym temacie i owszem, ale w poprzednim wręcz próbowałeś przekonać nowego użytkownika do zmiany systemu. Zresztą robisz to nagminnie.
Nagminnie to ci się wydaje, że piszę co innego niż piszę.
Przedstawiłem minusy tego systemu i to dlaczego mi on nie odpowiada. Nie ma to nic wspólnego z namawianiem kogoś do zmiany, co byłoby zresztą kompletnie bez sensu, skoro jemu najwyraźniej odpowiada układ alfabetyczny.

Cytat:że nie chodzi o filmy z tej samej serii, które stają w jednym miejscu obok siebie
Ale czy Obcy stoi pod A czy O? A jeśli pierwsza część jest na O, a druga na A, to czy ustawisz tą na A jako pierwszą? Big Grin

Cytat: na zasadzie ciągłości (jak mam akurat cykle i serie oddzielnie
A co decyduje o tym która seria gdzie stoi w tym "oddzielnie"?

Mam amerykańskie wydanie filmu z Dolphem Lundgrenem, w samym filmie tytuł "I Come in Peace", na płycie jest "Dark Angel" a okładka jest dwustronna i ma oba warianty o_O Mam się zastanawiać gdzie to dać i przestawiać jak mnie najdzie na to, żeby odwrócić okładkę? Ja tam wolę postawić obok Red Scorpion, Joshua Tree i Universal Soldier.

Cytat:No w sklepach to raczej wszystko jest układane gatunkami/typami, a i tak panuje tam raczej chaos.
Filmy? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Jedynie polskie kino osobno jesli już.

W każdym z trzech MM u mnie w okolicy jest z grubsza alfabetycznie, choć 3D zazwyczaj osobno i niektóre promocje/dystrybutorzy czasami osobno, podobnie stosiki z nowościami. W Empiku Blu-ray jest zazwyczaj tak mało, że wszystko się mieści na 1-2 półkach walnięte jak popadnie.
Ja układam gatunkami. Wewnątrz gatunków (lub tematyki) obok siebie układam filmy z jednej serii (np: Obcy), a obok filmy powiązane lub crossovery (np: Predatory). W przypadku filmów bazujących na postaciach z komiksów osobno mam filmy DC i osobno Marvela. W przypadku filmów z danej franczyzy układam je w kolejności debiutu. Największy problem mam jak zaczyna brakować miejsca na dany gatunek i muszę kombinować czy bardziej rozdzielać podgatunki i dawać je jeszcze gdzie indziej.

Nie potrafię zrozumieć osób układających filmy alfabetycznie. Przy dużej kolekcji jak braknie miejsca na półce, a nowy film jest na literę z początku alfabetu to trzeba przerzucać kilkanaście poziomów filmów żeby utrzymać porządek.
djgromo:
[Obrazek: DenseGrippingDegus-size_restricted.gif]

Mogę się podpisać pod każdym słowem poza kolejnością, bo prequele (Prometeusz, Covenant, Star Wars Prequel Trilogy z numerami na grzbietach) czasem stawiam tak, jakby wyszły wcześniej.
aktorami - Stallone, Schwarzenneger, Ford, Gibson, Chase, Wills, Douglas no i zapomniałem o kategorii - SNAPPERY oraz bajki Disney i 3D
Animacje Disneya stoją na półce córki (alfabetyczne rozsianie ich po całej kolekcji byłoby kompletnie absurdalnym zagraniem), a snapper mam cały jeden więc nie ma problemu Smile
(06-03-2020, 17:55)Gieferg napisał(a): [ -> ]W każdym z trzech MM u mnie w okolicy jest z grubsza alfabetycznie
W mniejszych MM (np. Tarnów) jest alfabetycznie (dopóki ktoś nie poprzestawia). W tych większych (np. Kraków) jest najpierw podział na kategorie (Sci-Fi, Dramat, Akcja/Sensacja, Horror, Komedia), a potem w obrębie kategorii już jest alfabetycznie. 3d i nowości osobno.
Obecnie gatunkami / tematycznie, przy czym jakiś czas temu rozdzieliłem UHD od BD, więc jeśli mam części jakiejś serii na różnych nośnikach to stoją osobno, nie przeszkadza mi to.

Kolejność jest taka:
- Komiks DC
- Komiks Marvel
- Komiks inne
- Sci-fi
- Fantasy / przygodowe
- Thriller / horror
- Akcja / gangsterskie / wojenne
- Musical
- Komedia
- Dramat
- Historyczne / westerny
- Familijne
- Animacje
(06-03-2020, 17:55)Gieferg napisał(a): [ -> ]Tak samo jak Alien/Obcy zależnie od tego, co było na okładce Tongue

Chyba tylko Ty masz takie problemy.

Cytat:Ale czy Obcy stoi pod A czy O? A jeśli pierwsza część jest na O, a druga na A, to czy ustawisz tą na A jako pierwszą?

j.w. mam box Alien, do którego nie dokupuję jak potłuczony filmów-ścierw z niewiadomo jakich rynków. Próbujesz na siłę udowodnić jakąś wyższość swojego układania, ale tradycyjnie robisz to od dupy strony.

Cytat:A co decyduje o tym która seria gdzie stoi w tym "oddzielnie"?

Chiński kalendarz.

Cytat:Mam amerykańskie wydanie filmu z Dolphem Lundgrenem, w samym filmie tytuł "I Come in Peace", na płycie jest "Dark Angel" a okładka jest dwustronna i ma oba warianty  o_O   Mam się zastanawiać gdzie to dać i przestawiać jak mnie najdzie na to, żeby odwrócić okładkę?  Ja tam wolę postawić obok Red Scorpion, Joshua Tree i Universal Soldier.

Chodzi o to: https://www.blu-ray.com/movies/Dark-Angel-Blu-ray/68993/? Na grzbiecie widać wyraźnie odpowiedź. No chyba, że jesteś debilem, który ustawia filmy wg tego "co w filmie" lub "okładki na drugiej stronie". Sorry, ale teraz to popłynąłeś w tych swoich wywodach na Karaiby Big Grin

(06-03-2020, 17:59)djgromo napisał(a): [ -> ]Nie potrafię zrozumieć osób układających filmy alfabetycznie. Przy dużej kolekcji jak braknie miejsca na półce, a nowy film jest na literę z początku alfabetu to trzeba przerzucać kilkanaście poziomów filmów żeby utrzymać porządek.

Jeśli masz dużą kolekcję, to niezależnie od tego jak układasz, to co jakiś czas musisz przerzucać, żeby utrzymać porządek.
Ja sobie przed chwilą poustawiałem lektorami wg alfabetu a i tak oglądam z napisami . a swoją drogą co pojawia się tutaj ktoś nowy to od razu pytania czemu tak ustawione a nie inaczej hehe
Stron: 1 2 3 4 5 6