Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Szukam filmu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Może "The Possession of Michael King" z 2014 roku?
Tak, o to chodziło. Jesteś wielki brawo!
Nie opętany przez demona - podczas seansu jego partnerka prosi hipnotyzera żeby facet był "bardziej otwarty". Po czym zaczyna on widzieć i słyszeć dziwne rzeczy, co ostatecznie doprowadza go do odkrycia zwłok młodej kobiety - w jego domu albo u któregoś z sąsiadów.
Pamiętam ten film, niestety nie mam pojęcia, jaki nosił tytuł.
Jass, chodziło mi o film który podał Lupusartzzz. Zobacz w necie bo dobry horror Smile
Ach, faktycznie, nie zauważyłam, że były dalsze odpowiedzi Big Grin Zobaczę, dzięki Smile
Szukam filmu...
... kilka osób płynie szalupą ratunkową kończy się im żywność/woda aż nagle któregoś dnia widzą w morzu/oceanie żółwia, łapią go i zjadają...

Ktoś coś kojarzy Smile ?
Cześć. Chciałbym obejrzeć jakiś ciekawy film podróżniczy, ale nie chodzi mi o dokument. Może być coś o podróży na koniec świata, podróż do Australii lub do jakiegoś innego odległego zakątka świata. Jeśli macie coś o jakiś bliższych podróżach, to też jestem chętny Wink
A trochę dokładniej? Wink Wolałbyś jakieś filmy opisujące przebiegi wypraw, filmy o podróżnikach eksplorujących jakieś nieznane tereny, filmy drogi? Ja oczywiście bardzo cenię sobie różne walory, że tak powiem, krajoznawcze wielu filmów, azjatyckich przede wszystkim, ale niekonieczne są to akurat filmy o podróżach. Np. jeśli mowa o Australii, to "Piknik pod Wiszącą Skałą" czy "Walkabout" ładnie prezentują uroki tamtejszego krajobrazu, ale żadną miarą nie są to filmy podróżnicze.

Niemniej odpowiadając na pytanie - może jakieś filmy Herzoga? "Aguirre, gniew boży", "Fitzcarraldo" czy "Stroszek" są dość mocno związane z podróżami czy wyprawami, a do tego dwa pierwsze dzieją się w "przygodowej" scenerii Amazonii. Oprócz tego "Dersu Uzała" Kurosawy - traktujący o wyprawie rosyjskich badaczy na Dalekim Wschodzie.

A przy tej okazji chciałem jeszcze wspomnieć o filmie "Martwa natura" chińskiego reżysera Jia Zhang-ke. Również nie jest to film podróżniczy, ale posługuje się podobną fakturą, stylem zdjęć itd., co takie programy podróżnicze, które oglądałem w telewizji jakoś koło 2005 roku, typu "Obieżyświat" czy coś takiego. Film jest raczej trudny i nie wszystkim się spodoba, ale warto zerknąć, to ciekawe przedstawienie Chin właśnie z tamtego czasu (dokładnie 2006 roku).
Zaginione Miasto Z oraz Dżungla to fajne filmy w tym klimacie moim zdaniem
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26