Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Szukam filmu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Wielkie Nadzieje. wydaje mi sie, ze w tym przypadku chodzi o moja ulubiona wersje Cuarona, z jedna z ostatnich duzych ról de Niro, znakomitym Ethanem Hawkem i swietna ścieżką dzwiekowa, m.in. Pulp. Mam na dvd, ale chyba w Japonii jakis czas temu pojawila sie na blu. Moze kiedys kupie
Dzień dobry.
Nigdzie nie mogę znaleźć tytułu filmu dość starego, nie pamiętam z których lat. Zresztą niewiele pamiętam, tylko tyle, że ojciec z synem pojechali gdzieś na łono natury, tam nocowali pod namiotem (o ile się nie mylę). Ojca obudził jakiś hałas, chyba dźwięk helikoptera. Rano syn czuł się bardzo źle, albo był nieprzytomny. Ojciec zabrał go do szpitala, gdzie chłopiec zmarł, co z początku zatajano przed ojcem. Pamiętam też, że ojciec doszukiwał się prawdy o smierci syna i okazało się, że zamieszane było wojsko robiące jakieś eksperymenty na terenach, gdzie nocowali biwakowicze. Pamiętam też stado martwych owiec na pastwisku. Nie wiem czy czegoś nie poplątałam.Kojarzy ktoś ten film?
To film z 1972 r. Śmiercionośny ładunek / Rage

https://www.filmweb.pl/film/%C5%9Amierciono%C5%9Bny+%C5%82adunek-1972-37557
Dzięki za przypomnienie tytułu, niedawno o tym filmie myślałem, oglądałem za dzieciaka w kinie nocnym TVP Big Grin
No to tak: pamiętam, że za dzieciaka (wczesne lata 90.) widziałem fragment filmu, który bardzo mnie wtedy zaintrygował. Pamiętam tylko jedną scenę, ale może komuś coś się skojarzy. Był facet, który zwijał się z bólu i w pewnym momencie z jego brzucha wysypały się jakieś małe robaki - gąsienice (biorę też pod uwagę, że to mogły być pająki), których było tysiące. Wyglądało to tak, jakby ktoś rozwiązał worek pszenicy albo owsa i zaczął wysypywać zawartość. Film mógł pochodzić z lat 80. lub wczesnych 90., bo wtedy była moda na kino klasy B prosto z VHS, a sądzę że niczym innym ten film nie mógł być.
Może chodzi o "Wyznawców zła" ("The Believers")?
Cześć.
Szukam filmu polskiego z lat chyba 80/90.Film, w którym ekipa jedzie przez Polskę z jakąś dużą maszyną na samochodzie .W końcu nie mogą przejechać pod jakimś mostem a z drugiej strony samochód z taką samą maszyną. Tyle pamiętam z fabuły.Wiem że podobał mi się ale tytułu nie mogę sobie przypomnieć od dawna.
"Co to konia obchodzi? " Big Grin
Dzięki ,dzięki dzięki. Tyle czasu szukałem Smile
Witam!
Poszukuję dwóch filmów.
1. Akcja dzieje się w jakimś arabskim kraju. Ojciec wyjeżdza  z córką do tego kraju. Uniemożliwia matce kontakt z dzieckiem. Matka – pewnie amerykanka przyjeżdża i szuka dziecka. Jest scena z autobusem, który zatrzymują gdzieś po drodze.  Końcowa scena to przekroczenie granicy. Matka ucieka samochodem z córką, siedzą na tylnym siedzeniu, ktoś ich goni i w ostatniej chwili udaje im się przekroczyć granicę. Być może z Izraelem, ale nie jestem pewna. Nie chodzi mi o film Tylko razem z córką.

2. Akcja dzieje się w jakimś „skośnym kraju”. Jest dziewczyna, która pochodzi z tradycyjnej rodziny. Pamiętam jakiś rytuał picia herbaty. I jest facet, w którym ona się zakochuje. On chce ja wydostać z tego kraju i jedynym sposobem na to jest przepłynięcie pod wodą w stroju płetwonurka. On ją uczy tego i im się udaje.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26