Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Szukam filmu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Witajcie.
Od dłuższego czasu szukam filmu, który oglądałem chyba w gimnazjum (czyli z 15 lat temu).
Generalnie pamiętam, że był to film krótki. Chodziło w nim o to, że gość dzwoni do kumpla i rozmawia z nim o tym, że nie dogaduje się z żoną. Tamten żartem poleca mu, że ma ją zabić. I ten zabija swoją żonę. Pamiętam, że chowa ciało chyba w łazience na piętrze. Następnie nie pamiętam skąd dzwoni do jego drzwi policjantka i chyba szuka tej żony. Zakończenie jest o ile dobrze pamiętam takie, że pomieszczenie ze zwłokami żony było na końcu ciemnego korytarza i ta policjantka już prawie tam doszła, ale zawróciła i nie widziała zwłok. W chwili jak się obróciła już stał przed nią ten koleś morderca i ją zabił.
Kojarzy ktoś z Was co to za film?
Dzień dobry, jestem tu nowy i na obecną chwilę, założyłem tu konto tylko po to, żeby odszukać tytuł filmu, którego jedną scena tkwi mi w pamięci i nie daje spokoju. To (chyba) stary film, o tematyce wojennej, lotników toczących bitwy... Scena polegała na tym, że pilot chcąc uratować jakiś ludzi, może to jego rodzina, przed domem stoi samolot którym chcą niepostrzeżenie uciec, pilot ręcznie kręci śmigłem, silnik łapie ale huk oczywiście jest taki, że nie da się tego zrobić dyskretnie i pobliscy żołnierze to słyszą i reagują.... Koniec.
Witam. To mój pierwszy post więc... Smile Szukam filmu z lat '70 lub '80. Akcja dzieje się w batyskafie. Facet w nim schodzi dość głęboko robić jakieś badania??? a osoba która z nim współpracuje ma z nim jakieś rachunki do załatwienia. Odcina tlen i próbuje wyciągnąć w ten sposób od niego informacje samemu będą również narażonym na niedotlenienie. Przeszukałem google i nie wpadłem niestety na trop jaki to może być film. Znalazłem to forum i zobaczymy, może ktoś pomoże. Dzięki z góry.
Wydaje mi się, że to może być ten film: https://www.filmweb.pl/film/Si%C5%82a+strachu-1972-137027
Co prawda nie miałem możliwości go obejrzeć, ale powstał na podstawie powieść Alistaira MacLeana, w której kluczowa scena rozgrywa się w batyskafie. W filmie jest jeszcze dość długa scena pościgu policji za głównym bohaterem. Może to też pomoże w przypomnieniu sobie fabuły. Pozdrawiam
Dzięki Kruszynka1974. Podobny wiek i pewnie dlatego skumałeś/skumałaś o który film chodzi. Właśnie namierzyłem go w sieci o obejrzałem fragment finałowej sceny. Tak to jest to Smile W wolnej chwili obejrzę cały Dzięki serdeczne za pomoc. Pozdrawiam.
Hej Kochani. Jestem tu nowy i potrzebuję Waszej pomocy. Poszukuję 2 filmów z lat chyba 80, które kiedyś oglądałem na VHS i nie pamiętam za bardzo szczegółów.

1. Pierwszy to komedia, opowiada o różnych dziwolągach, z których np jeden strzelał prądem z palców ale musiał unikać wody ( możliwe, że grał go Michael J. Fox). Był też jeden afroamerykanin bardzo wysoki, który nie lubił grać w koszykówke, zmienili go potem do mikrorozmiarów. W dalszej części filmu znaleziono jakiegoś zamarzniętego człowieka pierwotnego, który "ożył" po zjedzeniu batona czekoladowego.

2. Pamiętam tylko, że był to horror o zakonnicy, która rzucała klątwy wiecznego niezaspokojenia seksualnego. Prowadziła jakiś szpital czy klasztor, gdzie więziła grzeszników.

Dzięki za pomoc
Kochani to mój pierwszy post mam nadzieję, że ktoś pomoże mi namierzyć ten film:

Film opowiada o dziewczynie, która mieszka w przyczepie z facetem dillerem, jest kelnerką, też ćpa. Zaczyna współpracować z policjantem, donosi za kasę itp. Dobry mocny film ale, kurczę nie pamiętam aktorów kojarzy mi się ona z Jennifer Lawrence. Jeszcze pamiętam taką scenę, że kupi sobie czerwonego mustanga cabrio i zostanie mocno pobita w pubie za bycie kapusiem, wda się w romans z tym policjantem. Może ktoś kojarzy o jaki film mi chodzi... widziałem go na HBO lub Netflix
Policjanta jak i tą dziewczynę grali znani aktorzy, ale nie mogę sobie ich przypomnieć. Ona jeździła pickupem na początku spotykali się na uboczu. Dobry Thriller/Dramat

Znalazłem Wink

https://www.filmweb.pl/film/Poza+podejrzeniem-2019-775429

Polecam
Film trwa na przestrzeni około 25 lat i dotyka tematu konfliktu chyba izraelsko palestyńskiego. Główni bohaterowie to matka i jej syn. Ona jako młoda dziewczyna oddaje synka do domu dziecka (robi mu tuszem kropkę na pięcie żeby kiedyś wrócić po niego i go rozpoznać) i kiedy po niego wraca odkrywa,że został zabrany przez przywódcę jakiejś tamtejszej grupy militarnej . Sama staje się chyba terrorystką i trafia do więzienia izraelskiego gdzie jest okropnie traktowana i po wielu latach gdy opuszcza już to więzienie na basenie miejskim nagle dostrzega przed sobą mężczyznę z kropka tuż nad piętą i wtedy rozpoznaje w nim swojego oprawcę z więzienia.
Cześć kolego -strzał w dziesiątkę -jesteś kozak, bardzo dziękuję . Pozdrawiam.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26