Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Kolekcja Verraxa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
(01-12-2017, 16:25)Verrax napisał(a): [ -> ]Niestety tylko jedną - dwupłytówki tego tytułu to już chyba faktycznie relikt przeszłości. :/

ekhm - tam też dorwałem swoją, stan żyleta
Dobra, mój błąd, wychodzi na to że jednak idzie jeszcze dorwać dwupłytówki. Tongue Tylko że akurat w moim przypadku to zalinkowane przez ciebie wydanie by mi nie pasowało - nawet ważniejsze od drugiej płyty było dla mnie to, żeby kupiony egzemplarz:
a) miał PL, bo wszystkie pozostałe części MI też mam z PL
b) był z tej samej "serii" co polskie wydania 1 & 2 części

No i oba warunki zostały spełnione przez włoskie wydanie, którego cena (5 ojro) też była całkiem słuszna.
Styczeń:

[Obrazek: biiROusl.jpg]

Shrek 2 - 12 zł, Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka Kontynentów - 14 zł oraz Ocean's Thirteen  - 9 zł, Empik. Sympatyczne znaleziska z wyprzedaży w stacjonarnych Empikach; dwie animacje których nie trzeba nikomu przedstawiać, oraz finałowa część trylogii Ocean's. Mimo że 11-stkę i 12-stkę całkiem miło wspominam, to jakoś nigdy nie zabrałem się do obejrzenia tej ostatniej części - akurat nowo kupione BD idealnie nada się na pierwszy seans. Wink



[Obrazek: kd4Fhldl.jpg]

Dzwonnik z Notre Dame, Zakochany kundel  - 25 zł każdy, Merlin/Świat Książki. Kolejne z brakujących tytułów do stopniowo rosnących zbiorów animacji Disneya - te dwie i pół dyszki za tytuł to dosyć optymalna cena (i w takiej też zamierzam dokupić pozostałe brakujące animacje).



[Obrazek: ZIvrnWul.jpg]

Bez przebaczenia oraz Nowy początek - prawie-że-za-darmo, Amazon.fr. Dzięki rozdawanemu jakiś czas temu kuponowi na -10 euro, pakiet UHD Arrival/Life/Passengers mogłem kupić za ok. 100 złotych, a zremasterowany Unforgiven w tej ala-kolekcjonerce kosztował jakieś 7 dyszek. Zarówno "Life" jak i "Pasażerami" nie jestem w ogóle zainteresowany, więc oba filmy od razu idą pod młotek - finansując praktycznie całe zamówienie. Tym samym wpadły mi do kolekcji pierwsze dwa wydania UHD, tylko że jedyne co na razie mam to odtwarzacz (Xbox One S) - na zmianę telewizora już tak szybko się nie zanosi. Oba filmy mają polską wersję językową (Unforgiven na UHD + BD, Arrival tylko na UHD).

A to wydanko Bez przebaczenia naprawdę zacnie się prezentuje, więc za taką cenę (bodajże jeszcze do końca lutego można je dostać za te 15 ojro) śmiało polecam każdemu - szczególnie patrząc przez pryzmat tego, że stare polskie wydanie na BD kosztuje praktycznie tyle samo. Tongue

[Obrazek: 9G0CFFcl.jpg]

[Obrazek: kGyOE5Sl.jpg]

[Obrazek: tAMS7rnl.jpg]
Czy w tym wydaniu Bez Przebaczenia film na Blu-ray też jest po remasterze jak w UHD?
Zgadza się, płytka BD jest z nowym remasterem. Smile Swoją drogą chyba wciąż jest ona ekskluzywna dla wydania UHD, z tego co wiem nie pojawiła się jeszcze jako samodzielne wydanie (nawet i za granicą).
(01-02-2018, 16:20)Verrax napisał(a): [ -> ]Zgadza się, płytka BD jest z nowym remasterem. Smile Swoją drogą chyba wciąż jest ona ekskluzywna dla wydania UHD, z tego co wiem nie pojawiła się jeszcze jako samodzielne wydanie (nawet i za granicą).

No właśnie, tak więc mimo że na razie braku sprzętu do oglądania UHD, chyba zapoluję na to wydanie w fajnej promocji, będzie na przyszłośc, a BR po remasterze na teraz. Dzięki, pozdrawiam
Zdecydowanie warto kupić nawet dla płyty BD. Nowy remaster wypada bardzo dobrze.
Luty:

[Obrazek: LBOZFSGl.jpg]

Blade Runner 2049 - 80 zł (Empik), Warcraft: Początek - 40 zł (Saturn) oraz X-Men: Apocalypse - 5€ (Amazon.de).

Blade Runner 2049 znajduje się w czołówce moich ulubionych filmów 2017 roku, więc zakup na premierę był praktycznie obowiązkowy. Początkowo miałem kupić ten drugi steelbook z artem od Mondo, ale strasznie gryzie mnie po oczach jego zupełnie nieprzemyślany tył - postawiłem więc na drugi, jak dla mnie ciekawszy wizualnie wariant. I w sumie jest on też o wiele tańszy, szczególnie w naszych polskich realiach; za ten 2D+3D DVDMax (czyli w tym momencie jedyny sklep w którym można go kupić) liczy sobie już aż 190 zł - czyli kilkadziesiąt złotych więcej niż kosztowało włoskie wydanie 4K + Bonus Disc, będące w tym samym steelbooku. Heh.

[Obrazek: tLEUtyDb.jpg] [Obrazek: XMoT0mOb.jpg] [Obrazek: eQxnjOYb.jpg] [Obrazek: RXKwuAxb.jpg] [Obrazek: qDgZnPxb.jpg]

Warcraftowi nie można zarzucić tego że jest dziełem wybitnym, ale bycie wieloletnim fanem tego uniwersum potrafi lekko zmienić spojrzenie na ten film. Dzięki temu kinowy seans odebrałem całkiem nieźle, praktycznie od razu mając w planach dodanie tego filmu do domowej kolekcji. A jako że polskie wydanie w steelbooku można kupić ostatnio za dosyć niskie pieniądze, to akurat znalazła się na to dobra okazja. Wink

[Obrazek: NZy0Dnib.jpg] [Obrazek: 2uRQ380b.jpg] [Obrazek: fBLhUiOb.jpg] [Obrazek: giCDHAkb.jpg] [Obrazek: 78BeLvib.jpg]

X-Men: Apocalypse to zdecydowanie najsłabszy z ostatnich filmów "Foxowego MCU" (chociaż chyba i tak patrzę na niego trochę bardziej przychylnym okiem niż większość ludzi), więc jego zakup do kolekcji zawsze odkładałem na później. Teraz potrzebowałem jednak na coś wykorzystać wygasający 10 eurowy kupon na niemieckim Amazonie, więc wybór padł właśnie na właśnie ten film w steelbooku - w sam raz do uzupełnienia serii. Steel uważam za naprawdę ładny, a w Polsce wciąż kosztuje on wciąż coś w okolicach 100 złotych (w moim przypadku musiałem zapłacić jedynie za wysyłkę). Jedyna różnica pomiędzy nimi jest taka, że ten niemiecki nie posiada drugiej płytki 3D; ale ta i tak nie byłaby mi do niczego potrzeba, bo filmów w 3D zwyczajnie oglądam.

[Obrazek: v0Ci0dIb.jpg] [Obrazek: b6C1kLVb.jpg] [Obrazek: Ob8i61nb.jpg] [Obrazek: j4dpubDb.jpg] [Obrazek: t17LXLXb.jpg]



[Obrazek: aenqT6Xl.jpg]

Człowiek ze Stali - Edycja Kolekcjonerska - 35 zł, Bonito oraz Gladiator - Edycja Jubileuszowa - 35 zł, OLX. Gladiator to stare polskie dwupłytowe wydanie w digibooku, które kilka dobrych lat temu wydał u nas nieistniejący już TiM Film Studio. Chciałem kupić to wydanie już wcześniej ale w sklepach jest już dawno wyprzedane, a pojawiające się co jakiś czas na Allegro egzemplarze potrafią osiągać dosyć dziwne ceny. Na OLX udało mi się jednak wypatrzyć egzemplarz w stanie praktycznie idealnym za około trzy dyszki, więc od razu zasilił on moją kolekcję, dołączając do pozostałych Universalowych digibooków.

[Obrazek: gtCp0jFb.jpg] [Obrazek: LzP6dq6b.jpg] [Obrazek: KTo29Mwb.jpg] [Obrazek: pWaC8ENb.jpg] [Obrazek: KdfE56eb.jpg] [Obrazek: hQsDR23b.jpg]

No a Man of Steel to zakup podczas ogólnopolskiej promocji na bombonierkę, która sprawiła że Superman zasilił kolekcje sporej ilości forumowiczów. Smile Jest to mój ulubiony film z DCEU (BvS & Suicide Squad to w moim odczuciu koszmarki które omijam szerokim łukiem, Wonder Woman najprawdopodobniej kiedyś wpadnie do kolekcji, a Justice League jeszcze nie widziałem) i znajdował się już u mnie wcześniej w postaci trzypłytowego digipacka z Francji. Tę kolekcjonerkę udało mi się jednak wyrwać za grosze, więc starego wydania nie zamierzam się pozbywać.

I mimo że ta puszka to w sumie całkiem fajny wizualnie gadżet i dodatek do kolekcji, to nie jestem pewien czy warte to jest więcej niż ~40-50 złotych. Całość jest raczej dosyć kiepsko przemyślana i słabo wykonana - coś tak dumnie określanego mianem "edycji kolekcjonerskiej" (i kosztującego początkowo niemałe pieniądze) mogłoby chyba być wykonane ciut lepiej.

[Obrazek: um50LmJb.jpg] [Obrazek: xQzrZ6Db.jpg] [Obrazek: bMkO1Nxb.jpg] [Obrazek: xXK6ajjb.jpg] [Obrazek: 94uDbkhb.jpg] [Obrazek: 0YCBzvwb.jpg]
Zazdro Gladiatora, też bym chciał go w takim digibooku. No i Łotra i Capa z merlina, jakoś przegapiłem tę jesienną promocję na merlinie. Sad
Gladiator to faktycznie bardzo ladne wydanie, wielka szkoda ze nowy dystrybutor nie pokusil sie o to zeby zrobic jego reedycje... Sad Pytanko, czy ten niemiecki steelbook 'X-Men Apocalypse' ma moze polska wersje jezykowa?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15