Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Indiana Jones - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
(15-07-2018, 21:39)misfit napisał(a): [ -> ]Nfsfan83, może Ci nie pasować kolorystyka, sam czasami mam potrzebę pogmerania z ustawieniami kolorów (akurat nie w Indiana Jonesach) bez rozróżnienia czy to jest DVD, BD czy UHD, ale cały czas nie ogarniasz tego, że te filmy na BD wyglądają tak jak Spielberg tego chciał i że w filmach fabularnych nie chodzi o to aby kolorki były takie jak za oknem, wręcz coś zupełnie przeciwnego.

No teraz nie rozumiem... Spilbergowi chodziło o to, żeby film wtedy wyglądał jak teraz na BD ale w sensie kolory, jakość czy efekty specjalne?

#wolfman to odnośnie gier kiedyś to były gry a dziś tylko grafika i efekty i co... które wolisz klasyki czy noweWink
Jak gram w tytuły pokroju The Last Of Us, Horizon Zero Dawno czy God of War, to przychylalbym się do odpowiedzi, że chyba jednak nowe.
(16-07-2018, 13:05)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]#wolfman to odnośnie gier kiedyś to były gry a dziś tylko grafika i efekty i co... które wolisz klasyki czy nowe
Pisałem Ci o czymś innym użyłem do tego przykładu starej gry, bo wiem ,że grywasz w klasyki. Podpiąłem się pod to co napisał Misfit odnośnie kolorystyki. Kiedyś w starych grach, twórcy również nie mogli użyć pełnej palety kolorów i nie wyglądają tak jakby oni wtedy tego chcieli. Podałem nawet przykład, bo czytałem o tej grze i interesowałem się nią kiedyś Powstałby obecnie remaster z innymi kolorami i zaś byś narzekał na zmianę kolorystki. Będąc głuchym na argumenty, że to miało wtedy tak wyglądać, ale nie było technicznych możliwość. Spielberg również nie chciał , by jego film był rozmazany i rozpikselizowany z innymi kolorami , ale nie było nic innego jak vhs czy potem dvd, którym się tak wciąż nakręcasz.
(16-07-2018, 13:05)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]No teraz nie rozumiem... Spilbergowi chodziło o to, żeby film wtedy wyglądał jak teraz na BD ale w sensie kolory, jakość czy efekty specjalne?

A co tu jest do rozumienia... transfery wszystkich 4 części na BD zostały stworzone pod czujnym okiem Spielberga i po kilku poprawkach zostały przez niego zatwierdzone.
Czyli od premiery w 1981 do wydania na BD Spilberg spał i nic nie poprawiał bo czekał na wynalezienie płyt BD??? tak sobie tłumaczcie Smile
Widziałeś jak na KOPII 35 MM wyglądają te filmy?
Wszyscy walicie głową w mur.
Gość jest z kompletnie innej bajki niż 99% użytkowników tego forum i nie macie szans przemówić mu do rozsądku.
(16-07-2018, 16:57)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Widziałeś jak na KOPII 35 MM wyglądają te filmy?

Jeżeli załóżmy na KOPII 35 MM wyglądają te filmy tak jak teraz na BD to czemu wersje VHS i DVD były inne kolorystycznie?

Może i jestem inny, bo nie mam zamiaru zgadzać się z każdym jak mi coś nie leży.

To chyba oryginał:

https://originaltrilogy.com/topic/RELEASED-Raiders-of-the-Lost-Ark-35mm-LPP-Theatrical-Experience-v10/id/51021

A tutaj porównanie z BD

https://originaltrilogy.com/topic/Raiders-of-the-Lost-Ark-HDTV-35mm-LPP-regrade/id/51054/page/1
No jeśli za "oryginał" uznać skan kopii niewiadomego pochodzenia, przy której w dodatku ktoś tam jeszcze grzebał ("The color has been carefully balanced")
(16-07-2018, 17:16)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Jeżeli załóżmy na KOPII 35 MM wyglądają te filmy tak jak teraz na BD to czemu wersje VHS i DVD były inne kolorystycznie?
No właśnie, czemu? Przecież 20 lat temu były takie same skanery jak dzisiaj a VHS i DVD to jest to samo co Blu-ray i Ultra HD Blu-ray? Jak to możliwe?!
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17