Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oppo UDP-203
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mogę to zrobić za pomocą HDMI - Audio only z Oppo do Ampli a obraz bezpośrednio do TV ale jak mam Ampli kompaktybilny z 4k HDCP 2.2 to chciałem to zrobić przez amplituner Tongue Teraz śmieszna rzecz odpaliłem w Ampli tryb przepuszczania video nawet po wyłączeniu i jak go wyłączę to sam obraz leci po ulepszonym nie wiem już co jest grane grrr :[
Nie bardzo umiem doradzić ale tylko sprostuję że, moje wcześniejsze problemy które rozwiązała wymiana kabla, wyglądały jednak trochę inaczej. Ja widziałem obraz z płyty tylko był on ozdobiony pełną ilością białych ruchomych plamek co wyglądało właśnie jak śnieżenie. Natomiast zdjęcie które, obecnie zamieściłeś to prawdziwa zamieć bo tam nic nie widać tylko biały ekran.
Pred, głupio się wcinać. Nie mam najmniejszych doświadczeń z Oppo. Jednak intuicja mi podpowiada, że urządzenia ze sobą nie gadają.
Wolfman ma rację. W razie czego rozsądnym wyjściem będzie optyk lub coaxial.
Żaden optyk Smile
Oppo ma dwa wyjścia HDMI, w tym jedno oznaczone jako "audio only".

Pred, nie znam amplitunera i jakie mogą być jego ewentualne ograniczenia, ale próbowałeś na różnych ustawieniach w Oppo, typu 4:2:2 10-bit/12-bit czy to coś zmienia ?
Przecież nigdzie nie pisałem o podłączeniu Oppo, tylko kina domowego czy co tam posiada.
(24-05-2018, 20:25)misfit napisał(a): [ -> ]ale próbowałeś na różnych ustawieniach w Oppo, typu 4:2:2 10-bit/12-bit czy to coś zmienia ?

Za każdym razem jak zmienię w Tv na ulepszony format pojawia się to śnieżenie zamiast obrazu Tongue Dziwna sprawa bo po standardowym Amplituner działa normalnie i Tv przestawia się prawidłowo na HDR kiedy odpalam jakiś film na UHD ( tak jak na screenach które zapodałem kilka postów wcześniej ). Dziwna sytuacja no nic najbezpieczniej podłącze tylko dźwięk pod ampli a obraz pod TV Tongue
(24-05-2018, 21:03)wolfman napisał(a): [ -> ]Przecież nigdzie nie pisałem o podłączeniu Oppo, tylko kina domowego czy co tam posiada.

Nie ważne o co Ci chodzi - po optyku nie polecą bezstratne formaty dźwięku, a nie sądzę aby pred po to kupował amplituner z obsługą bezstratnych formatów dźwięku aby karmić go zwykłym DD/DTS.
(24-05-2018, 16:05)pred895 napisał(a): [ -> ]Może ktoś doradzi co mam z tym fantem zrobić ??
Nie wiem, czy to pomoże, ale lata temu miałem bardzo podobny efekt przy połączeniu TV Samsunga z nagrywarką Panasonica. Okazało się, że przyczyną problemu były włączone po stronie Panasa funkcja Viera Link, a po stronie Samsunga AllShare (czy jakoś tak). Obie funkcje są zdaje się "nakładkami" na standardowy protokół CEC zaimplementowany w HDMI, który ma pomagać w sterowaniu jednym pilotem kilkoma urządzeniami połączonymi HDMI. Czyli przykładowo wciskamy PLAY na BD i TV automatycznie przełącza się na stosowne wejście HDMI lub pilot od TV może za to np. zrobić  PAUSE w odtwarzaczu BD.
Jak to wszystko powyłączałem (również zwykłe "zezwolenie" na sterowanie przez HDMI - bo coś takiego w Samsungu też było), to urządzenia połączyły się bez problemu. Oczywiście potem musiałem sam wszystkim "manualnie", osobno sterować. Zobacz, czy masz gdzieś takie "udogodnienia" powłączane.
Pred, a ten amplli ma w ogóle HDMI 2.0a ? Tak czy owak na pewno nie ma on obsługi DV, teraz nie robi Ci to różnicy, ale gdy Twój Sony w końcu otrzyma aktualkę obsługującą Dolby Vision po HDMI to już byłoby trochę szkoda z tego nie skorzystać więc i tak lepiej puścić obraz bezpośrednio do TV.

EDIT: Sorry, coś mi źle zaświtało w głowie, że masz XE9305.
(24-05-2018, 20:25)misfit napisał(a): [ -> ]Żaden optyk Smile
Oppo ma dwa wyjścia HDMI, w tym jedno oznaczone jako "audio only".
(...)

Wow! Smile Zawsze mi brakowało w innych odtwarzaczach drugiego HDMI.