Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oppo UDP-203
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Właśnie przed chwilą zrobiłem testa - jako pierwsze mam napisy angielskie, jako drugie angielskie dla niesłyszących, jako trzecie - polskie.
Nie wiem jak z MakeMKV, ale napisy srt wmuxowane za pomocą MKVToolnix do mkv są widoczne i prawidłowo wyświetlane w OPPO.

Co do konwersji srt do PGS (IMO najlepsza opcja jak ktoś ma dużo mkv, ale troszkę czasochłonna) to ja zawsze w tym celu korzystam z programiku easySUP. Wymaga on zainstalowanego Avisyntha oraz Javy.
Margin ustawiam na ~150 dla filmów 2.40:1 i ~110 dla 1.78:1, 1.85:1. Reszta wedle gustu.
(19-08-2018, 08:06)misfit napisał(a): [ -> ]Nie wiem jak z MakeMKV, ale napisy srt wmuxowane za pomocą MKVToolnix do mkv są widoczne i prawidłowo wyświetlane w OPPO.
Również to robię za pom. MKVToolnix. Oppo widzi, ale nie wyświetla, jeśli są w pliku napisy PGS. Czy w MKVToolnix zaznaczasz polskie napisy jako domyślne? Czy w ogóle zaznaczasz domyślne ścieżki dźwięku/napisów w MKVToolnix?
Kupował ktoś OPPO może w sklepie audiofil lub top hi-fi&video design? Jakieś opinie by mi się przydały bo oba są u mnie w mieście stacjonarnie co prawda obstawiam, że z samym odtwarzaczem na miejscu może być ciężko bo z tego co wyczytałem głównie ściągają. Ewentualnie jakiś inny sklep Polski bo nie chcialbym się bawić amazony itp.
(19-08-2018, 17:15)Juhas napisał(a): [ -> ]Kupował ktoś OPPO może w sklepie audiofil lub top hi-fi&video design? Jakieś opinie by mi się przydały bo oba są u mnie w mieście stacjonarnie co prawda obstawiam, że z samym odtwarzaczem na miejscu może być ciężko bo z tego co wyczytałem głównie ściągają.
Top HiFi w Wawie na Andersa znam i jest tam miła obsługa - pewnie bym u nich kupił, gdybym nie miał. Nie wiem w jakim mieście jesteś, ale chyba bez znaczenia w jakim salonie kupisz stacjonarnie, bo na półce i tak chyba nie stoją i trzeba zamówić.
Ja kupowałem przez "alledrogo" Salon Q21. Miła obsługa, spóźnili się z dostarczeniem Oppo 1 lub 2 dni i dostałem w ramach rekompensaty(?) słuchawki nauszne Sennheiser'a. Zaleta sklepu stacjonarnego jest taka, że można coś "urwać" z ceny, dobre i 100 PLN. Smile
Ja kupiłem w hi-fi&video design w Sopocie. Bardzo miła obsługa a jak dobrze zagadasz to dadzą ci upust 10 % Wink
Przejdę się w tygodniu do hi-fi&video design zobaczymy co przyniesie los Big Grin
(19-08-2018, 16:56)Kubek napisał(a): [ -> ]Również to robię za pom. MKVToolnix. Oppo widzi, ale nie wyświetla, jeśli są w pliku napisy PGS. Czy w MKVToolnix zaznaczasz polskie napisy jako domyślne? Czy w ogóle zaznaczasz domyślne ścieżki dźwięku/napisów w MKVToolnix?

Wszystko na auto.
Chyba nie do końca zrozumiałem Twój wcześniejszy post więc doprecyzowując jeśli w mkv mam wmuxowane napisy srt (nie ważne ile ich tam jest) to wszystkie one są wyświetlane u mnie w OPPO. Podobnie ma się sprawa z napisami PGS, jeśli tylko one są w mkv.
Nie mam natomiast u siebie takiego przypadku aby w mkv były zarówno napisy w formacie srt i PGS, ale wygenerowałem sobie taki pliczek i jest tak jak piszesz. Tzn. u mnie wygląda to tak, że jeśli jako pierwsze są napisy srt, a później PGS to te drugie nie są wyświetlane. I Vice versa - jeśli jako pierwsze są napisy PGS, a jako drugie srt to te srt się nie wyświetlają.
(21-08-2018, 09:44)misfit napisał(a): [ -> ]Chyba nie do końca zrozumiałem Twój wcześniejszy post więc doprecyzowując jeśli w mkv mam wmuxowane napisy srt (nie ważne ile ich tam jest) to wszystkie one są wyświetlane u mnie w OPPO. Podobnie ma się sprawa z napisami PGS, jeśli tylko one są w mkv.
Nie mam natomiast u siebie takiego przypadku aby w mkv były zarówno napisy w formacie srt i PGS, ale wygenerowałem sobie taki pliczek i jest tak jak piszesz. Tzn. u mnie wygląda to tak, że jeśli jako pierwsze są napisy srt, a później PGS to te drugie nie są wyświetlane. I Vice versa - jeśli jako pierwsze są napisy PGS, a jako drugie srt to te srt się nie wyświetlają.
No właśnie. A ja filmów zawierających PGS i .srt mam wiele, czyli wszystkie BD, które nie mają polskiej wersji - tam w ripp'ie mkv zostawiam angielskie i niemieckie, resztę usuwam, a domuksowuję polskie napisy. Popcorn VTen czytał mi to bez problemu, a Oppo grymasi, tak jak wyżej napisano. Trzeba albo obchodzić to dodając niezależny plik *.srt o nazwie identycznej z nazwą filmu, albo usuwać napisy PGS. Ewentualnie konwertować, ale na dłuższą metę, to jest PITA. Wink
(19-08-2018, 17:15)Juhas napisał(a): [ -> ]Kupował ktoś OPPO może w sklepie audiofil lub top hi-fi&video design?
Ja kupowałem swojego OPPO w TopHifi w Bydgoszczy. Bardzo miła i kompetentna obsługa. Też dostałem dodatkowo rabat, czyli wyszło trochę mniej niż podstawowa cena.
Generalnie TopHifi ma te odtwarzacze na półce w sklepie i nawet jeśli ktoś zamawia internetowo, to i tak dostanie egzemplarz z któregoś ze sklepów stacjonarnych. Mi się udało tak, że dostałem odtwarzacz wypakowany z kartonu, nie podłączany, dosłownie dwa dni przed zakupem.