Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oppo UDP-203
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nad kupnem Oppo lub jego „zamiennika” zastanawiałem się przez wiele miesięcy. Wnikliwie czytałem niniejszy wątek, także odbyłem korespondencję prywatną ad vocem. Dziś wiem, że Oppo to fantastyczny odtwarzacz, którego z „premedytacją” postanowiłem nie kupować. Zatem zasilam niezbyt liczną tu frakcję zwolenników sporządzania kopii zapasowych na płytach BD / dyskach (z wklejonymi napisami PL). Warunek – transfer musi być 1:1. 
Z powodów pewnej poprawności „politycznej” nie wypunktuję własnej listy plusów oraz minusów „zabawy” z Oppo, sporządzonej na podstawie przeczytanych postów. Wink Jakakolwiek licytacja traci sens wobec ostatecznych decyzji podjętych przez forumowiczów. Osobiste preferencje należy po prostu uszanować.

(04-03-2019, 13:48)Wolfman napisał(a): [ -> ](...)
Daras pisałem, że możesz do mnie na priv , a Ty po raz nty wałkujesz to samo gdzie popadnie. Zadasz mi pytania ja odpowiem

No bez jaj. Cry Czy to akurat ja wałkuję cokolwiek od czasu ostatniego wpisu (pomijając powyższą lakoniczną wypowiedź)??? Dostałem link i po sprawie. Ale jeśli już, to ja tylko https://www.youtube.com/watch?v=f5g_8_fj7XQ , po raz kolejny z resztą.

Wolfman, o privie i pomocy to Ty pisałeś w kontekście wrzucania napisów do Oppo, a nie na płyty. Przynajmniej tak zapamiętałem tamtą obietnicę.
(04-03-2019, 23:52)Daras napisał(a): [ -> ]Zatem zasilam niezbyt liczną tu frakcję zwolenników sporządzania kopii zapasowych na płytach BD / dyskach (z wklejonymi napisami PL). Warunek – transfer musi być 1:1. 

Jeśli warunek to również zachowanie oryginalnego menu to czeka Cię spoooro zabawy.
Większości chyba wystarczy 1:1 w postaci pliku video + ścieżki audio + napisy.
Bajeranckie menu wystarczy jak raz obejrzę na oryginalnej płytceSmile
@misfit
OK, to może podsumujmy. Jak dla mnie Oppo do "zwykłych" BD trochę nie ma sensu. Nie da mi niczego czego nie da mi w miarę standardowy Panasonic + nagrywarka Pioneer w komputerze. BD-R są tanie, a korzystając  z amazonowych promocji oszczędność na płycie jest na tyle duża, że można kupować i BD-R DL.
Co innego UHD. Tutaj Oppo zaczyna mieć bardzo konkretne zalety. Płytki UHD sobie na kompie póki co tanio nie wypalę. Tutaj potrzebne by były pewnie płyty BD-R XL.
Tak jak w przypadku BD trzeba dosynchronizować napisy. Dokładnie ta sam robota co dla BD. Odpada za to wyppalnie płyty. Jest więc oszczędność czasu. Całkiem duży plus dla Oppo.
Teraz sytuacja skrajna. W Oppo padł laser, nie ma szans na naprawę. Nie ma alternatywy. Musimy zgrać (lub już mamy zgrane) wszystkie UHD na dysk. Oppo może pracować  jako odtwarzacz sieciowy. Pytania są następujące:
  1. Czy dla obrazów płyt UHD w postaci plików, Oppo wspiera Dolby Vision i HDR10+? Z tego co widzę, to takie streamery jak Zidoo, czy Dune HD nie wspierają...
  2. Czy Oppo wspiera po sieci protokół SMB? DLNA ma pewne niedogodności, o któych wpominałem wcześniej.
  3. Czy można podłożyć z lokacji sieciowej bądź z USB napisy (w postaci osobnego pliku) do klonu/kopii całego dysku UHD, który jest na dysku sieciowym, bądź USB? (Coś kojarzę, że chyba była o tym mowa na forum, ale jakbyś mógł wyjaśnić to w tym miejscu, to było by cenne)
Tylko że te wasze Ripy i Remuxy z powtórnym wypaleniem to możecie robić chyba tylko dla BluRay. Co robicie w przypadku UHD ?
Zgadzam się ze wszystkimi którzy piszą o tym że jak padnie to się da naprawić. Mam takich elektroników co nie takie rzeczy już naprawiali i się na tym znają. A jak się nie da naprawić to się kupi drugi i cena dla mnie nie ma jakiegoś większego znaczenia Smile Liczy się wygoda, przyjemność i czas Smile

A tu u mnie kolejny Star Trek dzisiaj leci z PL Smile

[attachment=955]
(05-03-2019, 10:08)Vannacutt napisał(a): [ -> ]Tylko że te wasze Ripy i Remuxy z powtórnym wypaleniem to możecie robić chyba tylko dla BluRay. Co robicie w przypadku UHD ?
Zgadzam się ze wszystkimi którzy piszą o tym że jak padnie to się da naprawić. Mam takich elektroników co nie takie rzeczy już naprawiali i się na tym znają. A jak się nie da naprawić to się kupi drugi i cena dla mnie nie ma jakiegoś większego znaczenia Smile Liczy się wygoda, przyjemność i czas Smile

A tu u mnie kolejny Star Trek dzisiaj leci z PL Smile

Również spokojnie możesz robić ripa 1:1 UHD.
Cytat: A jak się nie da naprawić to się kupi drugi i cena dla mnie nie ma jakiegoś większego znaczenia

Jak coś nie jest produkowane, to bardziej bym się martwił dostępnością Tongue
(05-03-2019, 10:08)Vannacutt napisał(a): [ -> ]Mam takich elektroników co nie takie rzeczy już naprawiali i się na tym znają.
Wszytko determinuje dostęność części. Jak nie ma to klops. Możesz próbować adaptować przykładowo inny napęd, ale to już zabawa z "mechaniczną" ingerencją w obudowę. No i jeszcze czas. Fachowcy darmo nie pracują.

BTW. Pierwszy raz w życiu widze duże B&W z serii Diamond wciśnięte w narożniki pokoju. Do tego jeszcze napędzane Makami. Jak Ci się nie wzbudza bas przy takim ustawieniu?
(05-03-2019, 10:21)sebas napisał(a): [ -> ]
(05-03-2019, 10:08)Vannacutt napisał(a): [ -> ]Mam takich elektroników co nie takie rzeczy już naprawiali i się na tym znają.
Wszytko determinuje dostęność części. Jak nie ma to klops. Możesz próbować adaptować przykładowo inny napęd, ale to już zabawa z "mechaniczną" ingerencją w obudowę. No i jeszcze czas. Fachowcy darmo nie pracują.

BTW. Pierwszy raz w życiu widze duże B&W z serii Diamond wciśnięte w narożniki pokoju. Do tego jeszcze napędzane Makami. Jak Ci się nie wzbudza bas przy takim ustawieniu?

To tylko chwilowe ustawienie i nie cały system podłączony. Tak na szybko podłączone bo planuje przeprowadzę do nowego domu i tam już wszystko porozmieszczam jak należy. W filmach jest spoko, gorzej z muzyką Smile
(05-03-2019, 10:07)sebas napisał(a): [ -> ]OK, to może podsumujmy. Jak dla mnie Oppo do "zwykłych" BD trochę nie ma sensu. Nie da mi niczego czego nie da mi w miarę standardowy Panasonic + nagrywarka Pioneer w komputerze. BD-R są tanie, a korzystając  z amazonowych promocji oszczędność na płycie jest na tyle duża, że można kupować i BD-R DL.

Tak jak wcześniej pisałem - co kto lubi. Oryginalne menu też masz zachowane na tych BD-R ? Również w przypadku gdy film główny jest posiekany na kilkadziesiąt czy kilkaset plików ?
Jeśli chcesz poznać moje zdanie w tym względzie to do dodawania pl napisów do zwykłych BD prawdopodobnie nie wydałbym 3 tysiaków za OPPO. Do tego wystarczyłby mi HTPC, ale do odtwarzania z niego filmów z oryginalnej płyty, a nie wypalania płyt - to jest IMO w dzisiejszych czasach niepotrzebną stratą czasu i kasy. Ale tak jak pisałem - co kto lubi wedle własnych potrzeb.

(05-03-2019, 10:07)sebas napisał(a): [ -> ]W Oppo padł laser, nie ma szans na naprawę. Nie ma alternatywy. Musimy zgrać (lub już mamy zgrane) wszystkie UHD na dysk.

Nie ma potrzeby trzymania wszystkich UHD na dysku twardym, chyba, że ktoś tak chce i wymaga maksymalnej wygody.
Przykładowo, chcę sobie wieczorem obejrzeć Bravehearta to zgrywam go sobie odpowiednio wcześniej na dysk twardy i tyle (na moim napędzie trwa to od kilkudziesięciu minut do nieco ponad godziny w przypadku BD-100). Po jego obejrzeniu mogę go skasować lub trzymać go na dysku do czasu aż zabraknie mi miejsca na zgranie innego filmu.

(05-03-2019, 10:07)sebas napisał(a): [ -> ]Oppo może pracować  jako odtwarzacz sieciowy. Pytania są następujące:
1. Czy dla obrazów płyt UHD w postaci plików, Oppo wspiera Dolby Vision i HDR10+? Z tego co widzę, to takie streamery jak Zidoo, czy Dune HD nie wspierają...
2. Czy Oppo wspiera po sieci protokół SMB? DLNA ma pewne niedogodności, o któych wpominałem wcześniej.
3. Czy można podłożyć z lokacji sieciowej bądź z USB napisy (w postaci osobnego pliku) do klonu/kopii całego dysku UHD, który jest na dysku sieciowym, bądź USB? (Coś kojarzę, że chyba była o tym mowa na forum, ale jakbyś mógł wyjaśnić to w tym miejscu, to było by cenne)

1. Tak, OPPO jest jedynym znanym mi urządzeniem, które ma obsługę Dolby Vision ze struktury UHD czy to z HDD czy po sieci. Konwersja HDR10 do DV też jest możliwa w takim przypadku.
2. Tak, ale nie pytaj się mnie o szczegóły bo się osobiście w to nie bawię.
3. Tak, działa to na tej samej zasadzie jak w przypadku odtwarzania z HDD. Więcej tutaj. Oczywiście można też skorzystać z metody jak przy odtwarzaniu z płyty, czyli USB i w nim plik sub.srt znajdujący się w katalogu SUB.