Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oppo UDP-203
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(05-03-2019, 10:34)Vannacutt napisał(a): [ -> ]To tylko chwilowe ustawienie i nie cały system podłączony.
No właśnie czegoś mi brakowało. MX122 +  3 x MC611 (o ilę się nie mylę). Zapowiada się grubo, bardzo grubo... Potrzeba salonu, tak na oko z 30 do 40 m^2...
(05-03-2019, 10:56)misfit napisał(a): [ -> ]Oryginalne menu też masz zachowane na tych BD-R ?
Menu mi nie potrzebne. BD-R jest tylko na film. Dodatki (dla mnie dość istotne) zostaja na oryginalnej.
(05-03-2019, 10:56)misfit napisał(a): [ -> ]Do tego wystarczyłby mi HTPC, ale do odtwarzania z niego filmów z oryginalnej płyty, a nie wypalania płyt - to jest IMO w dzisiejszych czasach niepotrzebną stratą czasu i kasy
HTPC też kosztuje. Mam starenkiego Xtreamera Ultra, ale kiepsko sobie z tym radził. OK, do oglądania obrazów płyt z dysku USB lub sieciowego może być. Tyle że dyski kosztują, zwłaszcza te sieciowe. Ja już przerabiałem filmotekę na dyskach (jak jeszcze nie miałem stacjonarnego odtwarzacza BD, tylko samą nagrywarkę w kompie). Sporo kasy na te dyski kasy poszło. BD-R to koszt około 4zł. Z drugiej strony, prawdą jest też to, że przestrzeń dyskowa cały czas tanieje...

(05-03-2019, 10:56)misfit napisał(a): [ -> ]Ale tak jak pisałem - co kto lubi wedle własnych potrzeb.
Absolutnie nie próbuje przeforsować swojego zdania na temat Oppo. Jeżeli mam to kupić, to muszę znać wszystkie za i przeciw. Po prostu konfrontuje swoje spostrzeżenia i doświadczenia z innymi. Pytam Ciebie, bo zawsze odpowiadasz rzeczowo i na temat, a nie na zasadzie "mam kasę to sobie kupię".

(05-03-2019, 10:56)misfit napisał(a): [ -> ]Nie ma potrzeby trzymania wszystkich UHD na dysku twardym, chyba, że ktoś tak chce i wymaga maksymalnej wygody.
W sumie racja. Można zrobić backup tylko tych dysków, co nie mają wersji PL.

Co do odpowiedzi na pytanie 1. to faktycznie duża zaleta. Reszta tak jak w innych streamerach, więc Oppo sumarycznie ma jednak od nich minimalnie lepszą funkcjonalność.

Dzięki za odpowiedzi.
(05-03-2019, 16:52)sebas napisał(a): [ -> ]Absolutnie nie próbuje przeforsować swojego zdania na temat Oppo. Jeżeli mam to kupić, to muszę znać wszystkie za i przeciw.
Dlaczego sam nie wejdziesz do głównego źródła danych
https://www.avsforum.com/forum/149-blu-ray-players/2676801-official-oppo-udp-203-owner-s-thread-790.html
Tu siedziałem i czytałem , zanim kupiłem. O wadliwych napędach nic nie przeczytałem. Misfit też z czegoś korzysta i musi to tłumaczyć na Polski, ale on to ma cierpliwość.
O czytnik bym się nie martwił. Jeśli zaczną się sypać, młode pokolenie Adolfa szybko zrobi alternatywy. Podobnie jak szybko kabelek free kit oni wypuścili. Dbają o ekonomię swojego kraju
(05-03-2019, 16:52)sebas napisał(a): [ -> ]Menu mi nie potrzebne. BD-R jest tylko na film. Dodatki (dla mnie dość istotne) zostaja na oryginalnej.

Menu czasami się przydaje, np. przy serialach. Jak się w to bawiłem to robotę ułatwiał programik multiavchd.
Co robisz w sytuacji gdy na płycie masz wersję kinową i reżyserską/rozszerzoną ? Wybierasz tą, która Ci bardziej pasi czy idą w ruch 2xBD-R ?

(05-03-2019, 16:52)sebas napisał(a): [ -> ]HTPC też kosztuje. Mam starenkiego Xtreamera Ultra, ale kiepsko sobie z tym radził. OK, do oglądania obrazów płyt z dysku USB lub sieciowego może być. Tyle że dyski kosztują, zwłaszcza te sieciowe. Ja już przerabiałem filmotekę na dyskach (jak jeszcze nie miałem stacjonarnego odtwarzacza BD, tylko samą nagrywarkę w kompie). Sporo kasy na te dyski kasy poszło. BD-R to koszt około 4zł. Z drugiej strony, prawdą jest też to, że przestrzeń dyskowa cały czas tanieje...

Tu się chyba nie zrozumieliśmy... nie potrzebuję żadnych pojemnych dysków twardych. na HTPC dodawałem napisy na podobnej zasadzie jak to się odbywa w OPPO, czyli:
1. Instaluję soft do odblokowania płyt np. darmowy MakeMKV.
2. Wkładam oryginalną płytę do napędu.
2. Odpalam MPC-HC i w nim ładuję napisy z pliku srt bądź sup.

Punkt 1 można zastąpić zakupem PowerDVD, który w ostatnich wersjach również umożliwia załadowanie napisów srt i do tego obsługuje menu.

Jeszcze odnośnie tego dlaczego z mojego punktu widzenia wypalanie płyt nie ma sensu - wyobraź sobie, że do samych seriali masz ponad 400 płyt (z filmami byłoby tego ponad 1000), z tego znakomita większość zapchana po brzegi danymi więc trzeba by zainwestować w większości w BD-50 . W tym momencie argument o drogim OPPO traci na znaczeniu bo za kasę jaką musiałbym zainwestować w same markowe płyty BD-R mógłbym kupić tak na oko dwie 203-jki i być może jeszcze coś by zostało Smile
Cytat: gdy na płycie masz wersję kinową i reżyserską/rozszerzoną ? Wybierasz tą, która Ci bardziej pasi czy idą w ruch 2xBD-R ?
U mnie zależy od filmu. Jeśli jest powód by wracać do obu wersji (jak w przypadku Alien 3 - wolę wersję rozszerzoną, ale do kinowej mam kilka ciekawych wersji lektorskich i też ją lubię powtórzyć) nagrywa się dwie płyty, jak nie ma za bardzo sensu (Alien Resurrection), nagrywa się jedną.

Cytat: wyobraź sobie, że do samych seriali masz ponad 400 płyt (z filmami byłoby tego ponad 1000), z tego znakomita większość zapchana po brzegi danymi więc trzeba by zainwestować w większości w BD-50 .
Jak widać wszystko zależy od konkretnego przypadku - z zasady nie kupuję seriali bez wersji PL na blu-ray (ale ja z tym nie mam problemu bo seriali prawie nie oglądam), a samych filmów nie mam tak dużo (może ze 250?), żeby mnie to aż tak zabolało. Poza tym to wydatek rozłożony na lata, więc nigdy specjalnie tego nie odczuwałem. Może jakbym kupował dużo więcej też by mi się nie chciało nagrywać.
Przy okazji zgrywania płyt na dysk to chciałbym sobie zgrać cały serial Świat Według Bundych z płyt DVD na dysk i tu mam pytanie : Czy istnieje możliwość zgrania całej płyty DVD z ( Menu wszystko ) i zapisać to w pliku ISO lub innym obrazie płyty tak aby Oppo łyknęło to bezproblemowo i czytało jako normalną płytę tylko że z dysku ??.
Gieferg - są tacy co kupują... Smile

Sam X-files, którego kupiłem za 200zł, to 60 płyt. Ile musiałbym dodatkowo zainwestować w 60 markowych płyt BD-R 50 ? O ilości czasu na ogarnięcie tego wszystkiego w multiavchd. remuxowaniu i wypalaniu nie wspominając...
No właśnie - za dużo roboty. Zrobiłem tylko dwa seriale, które kupiłem na DVD, ale te zajęły po dwie płytki BD. Zrobię jeszcze Robina z Sherwood (ze Szczotkowskim z 1991) i ostatni sezon Ally Mc Beal dla żony ale to by było na tyle.
BD przymierzałem się tylko do Deadwood, ale się nie zdecydowałem. Kto wie, może kiedyś...
pred - ostatni raz dvd w napędzie miałem jakieś 10 lat temu więc Ci tego nie potwierdzę, ale czytałem, że OPPO 203 nie nadaje się do backupów DVD czy to z HDD czy po sieci. Folderu VIDEO_TS nie odczyta, ISO też nie, ale można zmienić rozszerzenie ISO np. na VOB i wtedy odczyta całą zawartość jako jeden długi film Smile
(05-03-2019, 17:59)misfit napisał(a): [ -> ]Co robisz w sytuacji gdy na płycie masz wersję kinową i reżyserską/rozszerzoną ? Wybierasz tą, która Ci bardziej pasi czy idą w ruch 2xBD-R ?
Zależy od filmu. Królestwo niebieskie to tylko w reżyserskiej. Taki Terminator 2 to lubię mieć w obu. Czyli 2 x BD25. Jeżeli film natomiast bardzo długi, ale nie tylko z sensie czasu trwania, ale i objętości pliku (nie wiem o co dokładnie pytasz) to są dwie opcje. Bez żadnych manipulacji na jedną dwuwarstwową BD, albo rozbijamy na dwie zwykłe BD25. Przykładowo Das Boot czy Lawrence z Arabii spokojnie można podzielić na dwie płyty. Przy tak długich filmach chwilka przerwy na zmianę dysku nie zaszkodzi, a nawet fizjologicznie się przyda.
Sporo filmów wchodzi na BD25 po usunięciu zbędnych ścieżek dźwiękowych i ograniczeniu się do DTS 1,4Mbit.

(05-03-2019, 17:59)misfit napisał(a): [ -> ]Tu się chyba nie zrozumieliśmy... nie potrzebuję żadnych pojemnych dysków twardych.
OK, teraz kumam. Podobne podejście stosowano z DVDFab PassKey zdaje się.

(05-03-2019, 17:59)misfit napisał(a): [ -> ]Jeszcze odnośnie tego dlaczego z mojego punktu widzenia wypalanie płyt nie ma sensu - wyobraź sobie, że do samych seriali masz ponad 400 płyt (z filmami byłoby tego ponad 1000), z tego znakomita większość zapchana po brzegi danymi więc trzeba by zainwestować w większości w BD-50 . W tym momencie argument o drogim OPPO traci na znaczeniu bo za kasę jaką musiałbym zainwestować w same markowe płyty BD-R mógłbym kupić tak na oko dwie 203-jki i być może jeszcze coś by zostało
No ja fanem seriali nie jestem ale fakt, tutaj potrzeba by dużo BD-R. Liczyć trzeba 3zł za płytkę (Verbatim), a na każdą płytkę góra dwa odcinki. BD-R DL nie wchodzą tutaj w grę - za duży wydatek (około 14zł za płytkę Verbatim). Za to do pojedynczych filmów kupionych w promocji na amazonach, to jeszcze akceptowalny (zawsze sobie liczę przed zakupem konkretnego wydania jaki będzie koszt BD-Rek).


(05-03-2019, 17:19)Wolfman napisał(a): [ -> ]Dlaczego sam nie wejdziesz do głównego źródła danych
Fora internetowe są od tego, żeby wymieniać informacje. Ktoś gdzieś coś przeczyta i przekazuje innym. Ja na tym forum przekazywałem innym informację tutaj niedostępne, które sam gdzieś musiałem zdobyć. Normalka. Bądź więc łaskaw darować sobie w stosunku do mnie ten protekcjonalny ton i mnie nie pouczaj po raz kolejny co mam robić. Nie pytałem Ciebie, tylko misfita, więc po co zabierasz głos?

(05-03-2019, 17:19)Wolfman napisał(a): [ -> ]O wadliwych napędach nic nie przeczytałem
Nikt nie pisze tutaj o wadliwych napędach. Rozmowa dotyczyła naturalnego zużycia lasera, we współcześnie produkowanych czytnikach, które następuje szybciej niż powiedzmy 10 lat temu w analogicznych konstrukcjach.