Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oppo UDP-203
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(18-10-2019, 12:05)Daras napisał(a): [ -> ]Krążki BD 1920x1080 okażą się najprawdopodobniej ostatnim nośnikiem fizycznym z filmami.
Chyba jednak nie bardzo, zdaje się, że przespałeś jakieś ostatnie 3 lata. Smile
(18-10-2019, 12:05)Daras napisał(a): [ -> ]Z Misfitem założę się o batonika, że jego Oppo wytrzyma jakieś 10 lat. Pierwszy siądzie laser.
Za 10 lat to sobie sprawi kompa, który będzie siał spustoszenie i Oppo nie będzie miało znaczenia Smile, lub kolejne firmy zrobią odtwarzacze z możliwością dodawania napisów. Nie widzę sensu czajenia się dekadę, na jakieś mega obniżki z powodu wejścia nowej technologii i skupywania wtedy starej. Lepiej już wtedy udawać jak niektórzy tu koledzy, że nic się nie dzieje i zbierać dalej dvd
(18-10-2019, 12:05)Daras napisał(a): [ -> ]Z Misfitem założę się o batonika, że jego Oppo wytrzyma jakieś 10 lat. Pierwszy siądzie laser. Cry

Zakład przyjęty Smile

Mam szczęście do napędów i mam nadzieję, że tak pozostanie.
Po zakupie OPPO sprzedałem stacjonarny odtwarzacz BD Panasa, miałem go przez 10 lat i do końca łykał wszystkie płytki. Do tego mam dwa komputerowe napędy LG, jeden ma trzy lata, drugi - najbardziej eksploatowany, lat trzynaście, który ma na liczniku tak z kilka tysięcy płyt - z kilkunastoma płytami miał problem z rozruchem, ale po reklamacji i wymianie na inny egzemplarz płyty jest ok.
(18-10-2019, 12:43)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]
(18-10-2019, 12:05)Daras napisał(a): [ -> ]Krążki BD 1920x1080 okażą się najprawdopodobniej ostatnim nośnikiem fizycznym z filmami.
Chyba jednak nie bardzo, zdaje się, że przespałeś jakieś ostatnie 3 lata. Smile

Smile

Głupia pomyłka. Dorze, że jesteś na forum. Shy   Tym bardziej mi wstyd, gdyż właśnie otrzymałem potwierdzenie, że wysłano do mnie płytę UHD. To pierwszy krążek tego typu, który zamówiłem.

Oczywiście wcześniej miałem na myśli format 4K. To najprawdopodobniej zakończy erę nośników fizycznych.


EDIT:
(18-10-2019, 13:15)misfit napisał(a): [ -> ]
(18-10-2019, 12:05)Daras napisał(a): [ -> ]Z Misfitem założę się o batonika, że jego Oppo wytrzyma jakieś 10 lat. Pierwszy siądzie laser. Cry

Zakład przyjęty Smile

Stoi. Smile Jeśli forum przetrwa, a ja wraz z nim – otrzymasz batonika. Uchodzę za człowieka solidnego.
Na marginesie dodam, że również miałem rękę do sprzętu. Wszystko skończyło się wraz z zakupem odtwarzaczy Philipsa. W dwu przypadkach po trzech latach siadał laser. Nigdy, i powtórzę – nigdy, nie dam się nabrać na ichni szajs ( w segmencie audio Philips nadal zaskakuje pozytywnie).
Daras, jaki tytuł zamówiłeś? Oczywiście, o ile to nie tajemnica podobna do tej z modelem Twojego projektora. Smile
(19-10-2019, 11:25)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Daras, jaki tytuł zamówiłeś?
Odyseja komiczna? Wink
Ciepło. Lśnienie ? Smile
Stawiam na "Czarnoksiężnika z krainy Oz" Tongue
Daras i utracone nadzieje na Oppo w 8K?
Zaskoczę kolegów. Kupiłem rekomendowany na forum za jakość obrazu „Helikopter w ogniu” (2001). Drugim nabytkiem będzie oczywiście bezkonkurencyjne „Lśnienie” (1980). Brawo Misfit! O tym filmie wspomnę w innym dziale, bo jest pewien smaczek, o którym mało kto wie. Muszę tylko pogadać z kumplem, specem od takich ciekawostek.Pozostałe tytuły, co zrozumiałe, mam już na BD. Cool

P.S.
Nie lubię „chwalić” się sprzętem. Zawsze znajdzie się ktoś gotów do krytyki, a szkoda mi czasu na spory. Jednak jeśli obiecacie umiar to podzielę się z Wami (w stosownym dziale) wynikami testów dotyczących konwersji HDR – SDR. Szczęśliwie w pudełku z „Helikopterem” znalazłem UHD i BD. To ułatwiło zadanie. Potrzebuję ze dwa / trzy tygodnie aby obejrzeć więcej filmów.

Na marginesie, czy filmy UHD od Imperiala i Galapagos zawsze zapewniają światowy poziom edycyjny?