Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oppo UDP-203
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie podpinalem jeszcze odtwarzacza do internetu. Zastanawiam sie czy ostatnia wersja softu zawiera poprzednie? Nie pamietam wersji jaka jest aktualnie zainstalowana dopiero po swietach bede w domu zeby przyjrzec sie dokladnie ale wiem ze nie jest to ostatnia. Czy na tej ostatniej nie ma problemu z czytaniem napisow z usb? I czu ogolnie jest z czyms problem po wgraniu ostatniej aktualki?
Zazwyczaj ostatnia zawiera poprzednie i ostatnia likwiduje peoblem z Braveheartem.


Wysłane z Samsung Galaxy S8+ przy użyciu Tapatalka
engajner, a jaką masz wgraną wersję ?

Cytat:Odtwarzacze z wersją oprogramowania 42-0329 lub starszą muszą zostać zaktualizowane do wersji 45-0605, dopiero wtedy będzie możliwa aktualizacja do najnowszej wersji 65-0131.
Nie ma mnie w domu zebym sprawdzil ale z tego co pamietam jest to wersja 45...cos tam. Sugerujac sie naklejka z tylu ^manufactured in 2018^ jest to jakis posredni soft. Takze jak od razu uaktualnie do 65-0131 nie bedzie problemu? Mam nadzieje ze opcja z tymi napisami nie zniknie.
Masz wszystko wyjaśnione w cytacie.
Jeśli masz wersję nowszą niż 42-0329 to możesz od razu wgrać ostatni firmware. Nie zapomnij po aktualizacji zresetować odtwarzacz do ustawień fabrycznych. Nic Ci nie zniknie, pojawią się nowe funkcjonalności w tym m.in. obsługa HDR10+, Dolby Vision niskiego poziomu (dla wyświetlaczy Sony), opcja konwersji HDR10 do DV, itd.
Mam pytanko do posiadaczy Oppo 203 lub 205 .. czy jak odpalacie plik .mkv ze ścieżką Dolby Atmos to czy coś piszę na wyświetlaczu Oppo odnośnie atmos-a i czy jest do wyboru takowa ścieżka z pilota w Oppo ? . Pytam bo mam od niedawana 205ke i jak wybiorę plik .mkv to na wyświetlaczu nic mi nie pokazuję, a do wyboru audio zamiast atmos-a mam MLP 7.1 ? Na amplitunerze po wybraniu MLP 7.1 w Oppo pokazuje na wyświetklaczu Multichannel 7.1 zamiast Atmos-a . Dla porównania Egreat A11 na tych samych plikach .mkv można wybrać ścieżkę dolby atmos i na wyświetlaczu Egreat-a jest informacja że idzie Atmos.
Problem z mkv i Atmosem/TrueHD ma miejsce gdy wcześniej odpalana była ścieżka dźwiękowa DTS/DTS-HD MA/DTS:X. Aby temu zaradzić wystarczy wybrać ścieżkę Dolby Digital, a następnie przełączyć się na TrueHD/Atmosa.
(30-12-2019, 18:10)misfit napisał(a): [ -> ]Problem z mkv i Atmosem/TrueHD ma miejsce gdy wcześniej odpalana była ścieżka dźwiękowa DTS/DTS-HD MA/DTS:X. Aby temu zaradzić wystarczy wybrać ścieżkę Dolby Digital, a następnie przełączyć się na TrueHD/Atmosa.



To nic nie daję ... z DT-HD MA nie ma problemu żadnego ładnie oppo rozpoznaje widać to na wyświetlaczu oppo że leci DTS-HD MA .. A jak załączysz Atmos-a to na wyświetlaczu Oppo pokazuje Ci się że leci TrueHD/Atmos ?

Problem jest jeden na filmach .mkv ze ścieżką dolby atmos Oppo nie rozpoznaje poprawnie Atmos-a. Po wciśnięciu na pilocie Audio ( wyboru ścieżki ) do wyboru jest dolby digital i zamiast TrueHD Atmos jest MLP 7.1 Sad
Dodam że ten przypadek jest tylko z plikach .mkv gdy odpalam filmy w .iso czy po strukturze wszystko jest OK. Na wyświetlaczu w Oppo pokazuje TrueHD - amplituner pokazuje TrueHD Atmos i wszystko śmiga. Podczas wyboru ścieżki w Oppo jest TrueHD Atmos, a nie jakieś MLP 7.1


Czy ktoś ma jakieś pomysły jak temu zaradzić ?
Bo TrueHD/Atmos na BD zawiera w sobie również zaszytą ścieżkę Dolby Digital, a po zmianie kontenera na mkv czy to w MakeMKV lub MKVToolnix ścieżka Dolby Digital jest traktowana jako osobny strumień audio i to powoduje problemy w stacjonarkach.

Ale tak jak pisałem jest na to rada w OPPO, przynajmniej na moim Denonie. W pliku mkv poza Atmosem musisz też mieć ścieżkę Dolby Digital. U siebie też widzę MLP 7.1 i w ogóle nie mam na niej jakiegokolwiek dźwięku. Po zmianie ścieżki na Dolby Digital i powrót do TrueHD rozwiązuje sprawę - pojawia się dźwięk, a na wyświetlaczu amplitunera jest napisik TrueHD lub Atmos.