Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oppo UDP-203
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No to Ciekawe bo temu chłopaczkowi zadziałało miał na auto płyty czytało z atmosem a pliki atmos jako lpcm, po przestawieniu na bitstream w obu przypadkach już jest atmos.
No u mnie też jest ok po zmianie z Auto na Bitstream, ale ArekK nie ma oryginalnego softu więc pewnie tu tkwi przyczyna w różnicach z radzeniem sobie z TrueHD/Atmosem z mkv.
Mam problem ze swoim odtwarzaczem Dodgy W sobotę oglądałem film z napisami z pendriva, wszystko było ok. Od niedzieli do dzisiaj odtwarzacz był nie włączany i dzisiaj włączyłem film i napisy nie pokazały się od początku, dopiero po chwili. Włączyłem drugi film, napisy szły elegancko. Po obejrzeniu filmu, chciałem obejrzeć drugi i...koniec, Oppo przestał odczytywać plik z napisami. Sprawdzałem na wszystkich 3 wejściach i wszędzie jest tak samo, czyli w menu filmu jest "Inne" ale Oppo ich nie odtwarza. Ma ktoś może pomysł jak to naprawić lub spotkał się już z takim felerem?
(30-01-2020, 23:07)Pablo0909 napisał(a): [ -> ]Od niedzieli do dzisiaj odtwarzacz był nie włączany i dzisiaj włączyłem film i napisy nie pokazały się od początku, dopiero po chwili.

Błędy w pliku z napisami lub zła synchronizacja - innej opcji nie widzę.

(30-01-2020, 23:07)Pablo0909 napisał(a): [ -> ]Włączyłem drugi film, napisy szły elegancko. Po obejrzeniu filmu, chciałem obejrzeć drugi i...koniec, Oppo przestał odczytywać plik z napisami. Sprawdzałem na wszystkich 3 wejściach i wszędzie jest tak samo, czyli w menu filmu jest "Inne" ale Oppo ich nie odtwarza. Ma ktoś może pomysł jak to naprawić lub spotkał się już z takim felerem?

Tzn. teraz napisy nie są wyświetlane na żadnym filmie czy tylko w tym konkretnym filmie ?
Próbowałeś innego pendrive ? Co to za film i z jakiego kraju pochodzi wydanie ?
Już wszystko (prawie Smile ) wiem- włączyłem film "Upadek", wydanie włoskie i na nim napisy nie były wyświetlane, mimo że w menu napisów płyty pojawiło się "Inne". Czas jest ok, pendrive ok, wziąłem nawet drugi ale było to samo. Miałem pecha, bo sprawdziłem film, który był obok, "Romulus i Remus: Pierwszy król" (wydanie niemieckie) i było dokładnie to samo ale z tą różnicą, że tu napisy przez chwilę się pojawiły w 2-3 dialogach i przestały się wyświetlać. Obudziłem się po 3- ej nad ranem Big Grin , a że nie dawało mi to spokoju, zacząłem próbować z innymi filmami i okazało się, że na innych wszystko jest ok. Sprawdziłem 17 lub 18 filmów i wszystko gra. Chyba miałem pecha z napisami i tak jak pisałeś, pewnie są jakieś błędy w plikach do tych dwóch filmów. Pobiorę po południu inne i dam znać czy wszystko ok. Dzięki za odzew Smile
Czy ktos z Was uzywa wyjsc analogowych w 203? A jesli tak to jakie wrazenia odsluchowe?
(16-05-2020, 16:39)engajner napisał(a): [ -> ]Czy ktos z Was uzywa wyjsc analogowych w 203? A jesli tak to jakie wrazenia odsluchowe?
Ja używałem analogów regularnie/zamiennie z HDMI w 203. W 205 z resztą tak samo używam. Czy to 203 czy 205, jakość konwersji D/A dźwięku mają lepszą niż każdy konsumencki amplituner, więc wszystko zależy jakiej jakości amplituner posiadasz. Powiedzmy, że w przypadku 203  musiałbyś wydać od ok. 7000 zł na amplituner, żeby dorównał jakością konwersji Oppo 203. W przypadku 205, to już byłoby niełatwo znaleźć ampli, który go przebije w tej kwestii.

W każdym razie - jeśli dysponujesz amplitunerem z wejściami analogowymi do dźwięku surround (np. Marantz), to po prostu sprawdź sobie taką konfigurację - w teorii dostarczysz do wzmacniaczy amplitunera lepszej jakości sygnał niż to, co sobie ogarnie amplituner swoim konwerterem dostając dźwięk po HDMI. Jest jednak tak, że ten "lepszy jakościowo" sygnał dostaniesz ..na wyjściach Oppo. Zanim dotrze do amplitunera, będą go przesyłać Twoje przewody sygnałowe.. Na końcu usłyszysz to Ty, a czy usłyszysz różnicę, będzie zależało od tego, czy jesteś w stanie usłyszeć Ty i czy jest w stanie ją wykazać Twój tor audio. Każdy element w torze jest ważny itp, itd.

Przy okazji - Oppo poda Ci dookólny dźwięk (jakkolwiek świetnej jakości) maksymalnie jako "zwykłe" 7.1, więc jeśli np. zależy Ci na Atmosie, to tylko przez HDMI.

Różnica jakościowa w moim przypadku była zawsze oczywista na korzyść Oppo. Posiadam konsumencki ampli Marantz SR5013, zasilam nim kanał centralny i 4 dookólne. Front mam z Hegla H190 (i tu, poza wszystkim, też nie ma co porównywać jakości dźwięku z Marantzem) - doskonale słychać różnicę jakościową konwersji DA w Oppo i Marantzu grając muzykę w obydwu konfiguracjach. Z filmami to samo, tylko jakby trudniej sobie sprawnie zorganizować logistycznie taki test.

Konwersja dźwieku D/A to w amplitunerach najsłabszy element. Zaraz po tym są końcówki mocy, ale (przynajmniej w moim przypadku) przy odtworzeniu tego samego nagrania, słychać na nich różnicę jakości na korzyść dźwięku z Oppo podanego po analogu na wejścia Marantza, względem Oppo po HDMI do Marantza.
Rozkręciłem się  Big Grin
Jest jakaś opcja by dokładnie sprawdzić jak odtwarzacz wyświetla obraz z jakimi detalami i rozdzielczością?
Podczas odtwarzania przytrzymaj trochę dłużej przycisk Info. BTW pierwszy raz używasz tego odtwarzacza ?? Big Grin
Jeszcze się okaże, że i OPPO nie odtwarza 4K UHD Smile Wtedy już tylko do zakonu wstąpić Rolleyes