Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oppo UDP-203
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Oczywiście po rozruchu płyty jest już znacznie ciszej, powiedziałbym, że standardowo. Nie zmienia to jednak faktu, że ub820 chodzi ciszej.
Ciekaw jestem, jak to słyszysz podczas oglądania? Smile Wiem, że faktycznie podczas odczytywania danych z płyty, Oppo jest dość głośny, ale później włączasz jakieś nagłośnienie i faktycznie słyszysz napęd? Dla mnie był on jednym z najcichszych urządzeń. Może nie mam zbyt dużego porównania, bo miałem w życiu może 6 albo 7 odtwarzaczy?
Wiadomo, że podczas normalnego oglądania nic nie słychać, ale jak sobie w nocy sprawdzałem różne funkcje odtwarzacza w zasadzie bez dźwięku, to wyraźnie słyszałem jego działanie. Panasonic chodzi ciszej i tyle. Czy to problem? Nie bardzo. Po prostu luźna uwaga z porównań dwóch topowych odtwarzaczy.
(19-06-2020, 10:46)misfit napisał(a): [ -> ]Co do Aniara - jakie wydanie ? Jeśli niemieckie to tam nie ma żadnych napisów na płycie = brak możliwości załadowania napisów zewnętrznych.
Nie wiem bo wydanie torrentowe Wink Uruchamiałem z pendrive'a.


Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka
Ok a czy mamy na forum użytkowników CXUHD? Czy różnica względem Oppo 203 jest jakoś ogromnie zauważalna? Czegoś wam brakuje i takie tam?
Nie ma żadnej różnicy pomijając brak wyjść analogowych.
Oprogramowanie też ok? Aktualizacje nadgoniły oppo?
Są te same wersje aktualnie z tego co się orientuję.
A wracając do tematu napisów czy da się je ściemnić? Przez odtwarzacz oczywiście nie można ale czy da się jakoś przerobić napisy żeby zmniejszyć jasność? Na moim oledzie napisy mnie trochę rażą do tego zastanawiam się czy miejsce napisów może z czasem się szybciej "wypalić"
Napisy na płytach są w postaci "obrazków" z kanałem alpha. Ich jasności, ani koloru nie da sie zmienić, co najwyżej zabawa ustawieniami obrazu, ale wtedy zmieniasz również parametry wyświetlania filmu.
Ja dorobiłem się własnego "Oppo", którym jest mocny PC z nagrywarką Blu-ray. Filmy odtwarzam bezpośrednio z napędu lub najpierw zrzucam na dysk, tutaj mogę dowolnie edytowac kolor i jasność napisów w ustawieniach mpc-hc i jest bajka. Póki co to chyba jedyny sposób. Teraz taki Overlord można ogladnąć bez obawy o utrate wzroku Wink

EDIT: Aha, film oczywiscie leci po HDMI do kina domowego, więc nie ogladam tego na kompie. Audio i HDR są passthrough ♥