Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oppo UDP-203
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(23-12-2017, 20:05)misfit napisał(a): [ -> ]Ty masz Oppo z USA więc masz "większy" problem w tym względzie
W zasadzie to głównie Arrow i garstka innych filmów. Mimo to dla wygody rozważam. Choć moja karta dźwiękowa, którą kupiłem "mówi do mnie" oglądaj dalej przez kompa Big Grin
(23-12-2017, 20:36)wolfman napisał(a): [ -> ]
(23-12-2017, 20:05)misfit napisał(a): [ -> ]Ty masz Oppo z USA więc masz "większy" problem w tym względzie
W zasadzie to głównie Arrow i garstka innych filmów. Mimo to dla wygody rozważam. Choć moja karta dźwiękowa, którą kupiłem "mówi do mnie" oglądaj dalej przez kompa Big Grin

Ruszyło. Wrzuciłem do odtwarzacza Konga (polska/europejska dystrybucja) i napisy odpaliły Big Grin Serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc !
(23-12-2017, 21:33)niebo111 napisał(a): [ -> ]Ruszyło.
No i co w końcu zrobiłeś? Jeśli odpalałeś filmy, które nie mają menu z wyborem napisów na blu, to nie mogło działać i była blokada .
Odpalałem ostatniego Aliena, Zjawę, Przełęcz ocalonych, Piąty element, Leona, Dzień niepodległości (wszystko UHD) i wiele blu ray i nic to nie dawało, dopiero jak wrzuciłem Konga od Warnera to zadziałało i teraz łyka wszystkie. Nie mam za cholerę pojęcia o co chodziło, ale nie powiem, żeby mnie to martwiło Wink Jeszcze raz wielkie Dziękuję Smile
(19-11-2017, 12:50)cubex83 napisał(a): [ -> ]chip zamontowany - odtwarzacz rozblokowany  Smile

[Obrazek: 95620729236554101702_thumb.jpg] [Obrazek: 14668291001278745190_thumb.jpg] [Obrazek: 32867287267530889557_thumb.jpg] [Obrazek: 70606574679690288079_thumb.jpg] [Obrazek: 04711670191224159343_thumb.jpg]

wszystkie filmy BluRay:
http://www.blu-ray.com/community/collection.php?u=324984

Witam Was.Nosze sie z zamiarem kupna oppo udp203 i mam pytanie czy ten chip co kolega cubex83 zainstalował to jedyne rozwiązanie żeby mieć code free(wszystkie płyty czytał) bo widziałem płytke za ok.40 euro również do zniesienia blokady czy są to dwie różne możliwości ?


Pozdrawiam Was.
Jest kilka opcji zdjęcia blokady płyt BD - najtańsza jaką widziałem to "zewnętrzna" kablem rs-232-usb, z tym, że nie mam jej więc nie potwierdzę na 100% czy na pewno działa na europejskim Oppo 203.
Można jednak dopytać na avsforum.
A jak to wygląda w przypadku OPPO 103. Jest opcja "wczytywania napisów"? Czy warto inwestować w 203 gdy nie planuje się oglądania filmów 4k, a bardziej planuje się kupno kina skandynawskiego czy azjatyckiego? No i jaka wersję modelu 103?

Np. ten model:

https://audioplaza.pl/products/21742-oppo-bdp-103d-darbee-odtwarzacz-blu-ray-salon-poznan?Ceneo
Jest tak nie wielka dopłata, że szkoda zachodu na stare modele. Filmy 4k spadają cenowo w dół dużo szybciej niż blu ray.
Tu masz specyfikacje i nieoficjalne pytanie o ten model

http://watershade.net/wmcclain/BDP-103-faq.html
Ethan - AFAIK w Oppo 103 sprawa z napisami wygląda tak samo jak w 203, ale czy na aktualnym firmware to już musiałby się wypowiedzieć któryś z jego posiadaczy.

Do samych płyt BD to jednak osobiście poszedłbym w kierunku peceta, i nie tyle chodzi mi o cenę co brak problemów z wczytywaniem napisów w przypadku niektórych płyt od tych egzotycznych wydawców, którzy z poziomu menu nie umożliwiają wyłączenie napisów czy tez gdy w ogóle nie ma tam żadnych napisów - wtedy w Oppo nie wczytasz napisów z usb. Nie wiem jak ze Skandynawią, ale z Azji pewnie natrafisz na niejedną taką płytę.
Sam kupiłem Oppo dla 4k to przede wszystkim, a druga rzecz , że laptop często używam więc wolę go mieć pod ręką. Jednak gdybym miał oglądać same blu ray i tylko tkwić w tym formacie, to zakup Oppo jest bez sensowny, bo piec oferuje lepszy dźwięk czy obraz niż większość odtwarzaczy. No i możliwość oglądania filmów z napisami gdzie ich w ogóle film nie oferuje, a trafiłem już na takich kilka. W dodatku cena 103 to jakaś kpina.