Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Ronin (1998)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Dotychczasowe zagraniczne wydania Ronina na BD pozostawiają wiele do życzenia - MGM wydał je na płycie BD-25, do tego w MPEG-2 i bez jakichkolwiek dodatków, nie licząc zwiastuna. Przynajmniej oryginalna angielska ścieżka dźwiękowa jest w DTS-HD MA 5.1. Do tego brak pl wersji - tę znajdziemy tylko na DVD, która to została wydana również w polskiej dystrybucji.

[Obrazek: vnNxXON.jpg]

Porównanie BD (MGM) vs DVD na caps-a-holic.

Po blisko 10 latach na ratunek przychodzi Arrow, który wyda w końcu porządnie Ronina w UK i USA w połowie sierpnia tego roku. Będzie to odrestaurowana wersja ze skanu 4K prosto z negatywu, nadzorowana i zatwierdzona przez Roberta Fraisse, operatora tegoż filmu więc o jakość tego wydania można być spokojnym.

[Obrazek: 1kzdmde.jpg]

Aktualna cena: £14.99 - amazon.co.uk i £17.99 - zavvi.

Poniżej pełna lista dodatków:
- Audio commentary by director John Frankenheimer
- Brand new video interview with director of photography Robert Fraisse
- Paul Joyce documentary on Robert De Niro
- Ronin: Filming in the Fast Lane, an archival behind-the-scenes featurette
- Through the Lens, an archival interview with Robert Fraisse
- The Driving of Ronin, an archival featurette on the film’s legendary car stunts
- Natascha McElhone: An Actor’s Process, an archival interview with the actress
- Composing the Ronin Score, an archival interview with composer Elia Cmiral
- In the Ronin Cutting Room, an archival interview with editor Tony Gibbs
- Venice Film Festival interviews with Robert De Niro, Jean Reno and Natascha McElhone
- Alternate ending
- Theatrical trailer
- Reversible sleeve featuring original and newly commissioned artwork

FIRST PRESSING ONLY: Collector’s booklet illustrated by Chris Malbon, featuring new writing on the film by critic Travis Crawford
Ciekawe czy to wydanie będzie objęte lipcową promocją od Arrow? Chyba nie, bo raz że nowość, dwa, że premiera dopiero w połowie sierpnia.
Mam japońskie wydanie 2DVD w digipacku, które ma chociaż dźwięk DTS 5.1, do tego liczne bonusy, które - jak widzę - będę też w edycji BD od Arrow.
Trzeba będzie pomyśleć o zakupie - to jeden z najlepszych filmów akcji lat 90-tych. Byłem na nim w kinie, kupiłem oryginalne VHS (wtedy jeszcze Warner dystrybuował produkcje od MGM/UA).
Widzialem to juz jakis czas temu na amazonie.
Troche niestandardowy film jak na tego dystrybutora, ale uwielbiam ich wydania wiec pozycja obowiazkowa ;-)

Na letnia promocje nawet nie ma co liczyc, najwczesniej jakakolwiek promocja to koncowka roku albo 2018, chyba ze sie wyprzeda...

Arrow mogloby w koncu Crittersy wydac ;-)
Zrobiłem pre-order jak tylko się ukazał Smile Bardzo lubię ten film zwłaszcza że to chyba jeden z ostatnich CGI Free filmów jeśli chodzi o pościgi samochodowe. Pamiętam jak za dzieciaka bardzo promowali ten film w zagranicznej TV - zwłaszcza sekwencję z granatnikiem podczas pościgu. Mam też oryginał na VHS i jakieś wypasione wydanie DVD w Steelbooku i z chęcią odświeżę go sobie na tym nowym blu-ray Smile
I mamy pierwszą reckę i screeny Ronina od Arrow -> http://doblu.com/2017/08/10/ronin-arrow-video-blu-ray-review/

A tutaj i tutaj zdjęcia tego wydania.
Nice. Zaraz pewnie będą ściągać kasę i wysyłać (oby kurierem), zatem już nie mogę się doczekać.
Porównanie do starego BD na caps-a-holic.com.

Poprawa bezsprzecznie jest, w ruchu zapewne większa niż na statycznych obrazkach, ale na zapowiadany skan 4K prosto z negatywu to mi jednak nie wygląda.
Przy okazji mogliby poprawić cyfrowo wszystkie gafy, takiej ilości odbić i cieni kamer nie widziałem w żadnym innym filmie Smile
(14-08-2017, 12:06)misfit napisał(a): [ -> ]ale na zapowiadany skan 4K prosto z negatywu to mi jednak nie wygląda.

A jak powinny wyglądać screeny skanu 4K na blu? W sensie co być chciał na nich zobaczyć, żeby być przekonanym?
Misfit ten film zawsze tak wyglądał i nie oczekiwałbym znaczącej poprawy jeśli chodzi o żywsze kolory itp., taki jest styl Ronina i tak został nakręcony. Tak czy siak jestem bardzo zadowolony z rezultatu i z niecierpliwością czekam na swoją kopię ( szkoda że amazon wysłał mi to zwykłą pocztą Sad ).
Stron: 1 2 3 4 5