Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Rush / Wyścig
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Film nie ma jeszcze swojego tematu a myślę, że warto kilka słów napisać.
Przede wszystkim po to żeby ostrzec zainteresowanych zakupem.
Wygląda na to, że kilka krajów dostało spieprzony transfer, który miejscami straszy bandingiem. Z informacji forumowiczów wychodzi na to, że najgorzej wygląda obraz w wydaniu UK (absolutnie nie kupować). Sam się niestety naciąłem przy okazji zakupu ichniego steelbooka
[Obrazek: Rush1.jpg]

W Polsce Imperial wypuścił goły film, wydanie jest wykastrowane z wszystkich dodatków i też cierpi na banding.
[Obrazek: Wyscig_Ron-Howard,images_big,23,5903570070686.jpg]

Najbezpieczniej zaopatrzyć się w edycję z US - właściwy transfer i ok. godzina dodatków. Jest region free.
[Obrazek: 025192172588;canvasHeight=500;canvasWidth=500]
Lista dodatków:
- Race for the Checkered Flag: The Making of Rush (HD, 32 minutes)
- The Real Story of Rush (HD, 19 minutes)
- Deleted Scenes (HD, 11 minutes)
Recenzja: http://www.blu-ray.com/movies/Rush-Blu-ray/71544/
Coś obrazek się nie wyświetla Wink

A film zacny, szkoda tylko, że wydanie pl jest zwalone, ale to u nas żadna nowość. Może jeśli najdzie mnie ochota na ponowny seans skuszę się na edycje US, a sam steelbook z UK średnio mi się podoba, minimalizm jest ok, ale ten wygląda tak sobie Wink
(26-09-2014, 22:14)Jaszczomp89 napisał(a): [ -> ]Coś obrazek się nie wyświetla Wink
Załóż konto na blu-ray.com Wink
Ciągle poluję na wydanie z US , ale coś nie chce spać do tych 10 dolców za sztukę Wink
Rush - koreańska wersja w full slip-ie i steelbooku od KimchiDVD.

Zapraszam na unboxing

[Obrazek: Rush_Steelbook_Full_Slip_Lenticular_Limi....11_01.jpg]

Jest jeszcze wersja Lenti od KimchiDVD.
Czy film został wydany w którymś kraju przez Universal na nośniki.
Tak między innymi w USA. Z tego co pamiętam jest to najlepsze wydanie tego filmu pod względem obrazu i takie też zakupiłem. Jest Region Free Tongue
(06-08-2021, 16:14)prodarek napisał(a): [ -> ]Bipo to akurat ma jvc rs2000 także co to znaczy jakość doskonale wie...

Tym bardziej tekst z czapy.
Rush w polskim wydaniu (i nie tylko polskim) ma miejscami wielgachny banding. Dodajmy do tego PAL Speedup i golas bez dodatków. Takie są fakty. Jeśli komuś to pasi to ok.
Nie rozumiem tylko tego, że skoro dla kogoś najważniejszy jest treść i gra aktorska, a jakość obrazu ma drugo czy trzeciorzędne znaczenie to czemu kupuje UHD, a nie DVD ? Czemu projektor za kilkadziesiąt tysi, a nie np. DLP za 1/10 tej kwoty ? I czemu co chwila to narzekanie na ziarno ? Big Grin
(06-08-2021, 16:34)misfit napisał(a): [ -> ]ma miejscami
Ile jest takich momentów? w filmie? właśnie odszukałem wspominany fragment: https://poral.eu/screen/blu-ray_1080/r/rush_2013/rush_2013_13.png
I jeśli mam być szczery to oglądając film patrzę w oczy kierowcy więc problemu nie ma Smile
Ogólnie poskakałem trochę po filmie i dla mnie obraz petarda zdrowe bitrate, pomijając fragment powyżej :p
W trakcie oglądania tak z 10 razy wypalało mi oczy, ale to było za czasów jak u mnie projektor był w użyciu, na obecnym LG OLED pewnie byłoby tego więcej.
Konkretnie oglądałem niemieckie wydanie, które pod względem bandingu jest zdaje się równie kiepskie jak PL. Np.

[Obrazek: ME2MA61_t.png] [Obrazek: ME2MA5T_t.png]

[Obrazek: ME2MA5X_t.png] [Obrazek: ME2MA62_t.png]

Finalnie u mnie skończyło się na wydaniu USA od Universal (Region Free). Nie dość, że zero bandingu to jeszcze w bonusie m.in. making of oraz usunięte sceny.
Stron: 1 2