Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Tylko Kochankowie Przeżyją (J. Jarmusch) [2013]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[Obrazek: ftaw5m0.jpg] [Obrazek: YQf5_Vxu.jpg] [Obrazek: image.jpg]

--

Klasyczny, dwupanelowy Digipak. Niestety bez wsuwki (aż się prosi...). Jest to jedynie wydanie tego filmu w Polsce. Na płycie jest kilka dodatkowych materiałów:
  • wywiad z Tildą Swinton (11m41s)
  • wywiad z Tomem Hiddelstonem (13m25s)
  • wywiad z Mią Wasikowską (6m22s)
  • zwiastun filmu "Dzikie Historie" (1m29s)
--

Obraz: 720x576, 16:9, czas: 2h2m
Dźwięk: DD 5.1 (angielski)
Napisy: polskie

--

Temat o Gutku z działu "Dystrybutorzy" (zawiera spis wydań opisanych na Forum).
Gutek nie dał lektora? Chyba wszytko co wydaje ma lektora.
Miałem ochotę wogóle zobaczyć film ale "lody ze świeżej krwi" jakoś ostudziły mój zapęd
Jak wygląda to digi z całościowo i w środku?
Filmy Jarmuscha przeważnie nie mają lektora. Chyba tylko "Ghost Dog" miał lektora. Jest to podyktowane decyzją reżysera, z którą się w pełni zgadzam. Na okładce do "Limits Of Control" umieszczono nawet taką oto adnotację:

[Obrazek: 10jl9zf.jpg]

O ile pamiętam podobny wpis widniał na naklejce przyklejonej na folii, w którą zapakowany był "Broken Flowers". Trochę to smutne, że wydawcy muszą się tłumaczyć, żeby przypadkiem statystyczny Kowalski nie pomyślał, że to wynik ich zaniedbania. Na moje lektor powinien być zakazany, a za dubbing to już tylko kara śmierci. ;]

A tak wygląda środek "TKP". Resztę masz na skanach. Nie ma nic więcej, żadnej wsuwki, niestety. Sorka za kiepską jakość. ;]

[Obrazek: RrBPvim.jpg]
mistrzostwo świata. uwielbiam ten film ! i soundtrack ! i Tildę ! dla mnie pozycja nr.1 2014r.
Dla mnie również najlepszy film 2014 roku. Właśnie skończyłem oglądać piąty raz. Smile
Cytat:est to podyktowane decyzją reżysera, z którą się w pełni zgadzam

W TV i tak puszczają z lektorem więc dorobić to nie problem. Takie Broken Flowers figuruje na mojej liście pt. "dodać lektora"

Cytat:Na moje lektor powinien być zakazany

Całe szczęście, że nie ty o tym decydujesz Tongue
Bart, Kew... Prawię się zgadzam, gdyby nie fakt, że to film z 2013 roku ;-). Polska premiera nie zmienia jego faktycznej daty powstania... a w 2013 w mojej opinii powstały 3 lepsze film (ale nieznacznie ;-))

Co do lektora... to w sumie smutne, że TV i tak zniszczy tak szlachetny zamysł. Nie mam nic do Lektorów, ale jeśli Jarmusch z jakiegoś powodu go nie chce, to nie powinni go robić.
2013 - fakt.
Pisząc 2014 miałem na mysli moje top 10 (obejrzałem dopiero przy polskiej premierze - i nie przy sylwestrowej przedpremierze Wink tylko niestety znacznie pózniej...).

Ale jak już jesteśmy przy top 10 i 3ech nieznacznie lepszych z 2013 - to wal ! Smile



Moja Kolekcja:
http://www.sortitapps.com/items.php?username=bartnikp&type=movies
No tak, zapomniałem, że światowa premiera była wcześniej. Big Grin

Cytat:Co do lektora... to w sumie smutne, że TV i tak zniszczy tak szlachetny zamysł. Nie mam nic do Lektorów, ale jeśli Jarmusch z jakiegoś powodu go nie chce, to nie powinni go robić.

Kubrick też miał takie życzenie co do swoich filmów. I jakoś TVP2 i TVN uszanowali tę decyzję i "Lśnienie" puszczali tylko z napisami, więc niekoniecznie trzeba to ignorować.
Co nie zmienia faktu, że Canal+ puszcza "Tylko kochankowie przeżyją" z lektorem (ale przynajmniej jest możliwość zmiany na oryginalny dźwięk i włączenie napisów).
Kew... nie pamiętam już gdzie w TV, ale widziałem również Lśnienie z lektorem. Więc to dość wybiórcze. Tak czy inaczej takie wersje powstają i często są kogoś pierwszym zetknięciem z ów filmem. Trochę szkoda... ale tylko na płaszczyźnie ideologicznej. Bo nie ma co ukrywać, że lektor obniży próg wejścia i sprawia iż seans jest bardziej przystępny.
Stron: 1 2