Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Twój Vincent / Loving Vincent (2017)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Za wikipedią:

Cytat:Twój Vincent, tyt. alter. Loving Vincent – brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską z 2017 roku w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Film trwa około 90 minut. Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha.

„Loving Vincent” jest pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską. Film złożony jest z około 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na płótnie, wykonanych w ciągu 7 lat przez przeszło 100 malarzy polskich i zagranicznych techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Na jedną sekundę filmu przypada 12 obrazów. Animowane postaci, opowiadające o życiu artysty są jednocześnie bohaterami jego własnych obrazów, których przeszło 120 zostanie wkomponowanych w kadry filmu. Film powstał w gdańskich pracowniach, częściowo też we Wrocławiu i w Wielkiej Brytanii.

O polskim wydaniu na razie nic nie słychać, natomiast Twój Vincent zaczyna się już pojawiać za granicą w przedsprzedaży na nośnikach fizycznych. Nie licząc nieco egzotycznych wydawców na razie ciekawe wydaje się być włoskie wydanie od Universal. O dziwo zapowiedziane zostało też wydanie UHD. Oba wydania zawierają angielski oraz włoski dubbing oraz takie same napisy. Premiera: 7 lutego 2018.

[Obrazek: rEsxFDI.jpg] [Obrazek: iYWKFIj.jpg].

Przy okazji zapytam, może ktoś miał okazję porównania, jak się ma polski dubbing do angielskiego ?
Polski ponoć tragiczny i sam zwiastun mnie odstrasza. Jak puszczali przedpremierowo na Nowych Horyzontach z angielskim dubbingiem to nie miałem zastrzeżeń. :)
Wydanie UK na BD w cenie £7.49. Ktoś ma może jego skan BDInfo ?

W sieci widzę coś takiego, ale nie jestem pewien czy dotyczy to tego wydania UK.

Kod:
Disc Title: LOVING VINCENT
Disc Size: 48,758,305,850 bytes
Protection: AACS
BD-Java: No
Playlist: 00000.MPLS
Size: 27,271,944,192 bytes
Length: 1:34:41.550
Total Bitrate: 38.40 Mbps
Video: MPEG-4 AVC Video / 24990 kbps / 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
Audio: English / LPCM Audio / 2.0 / 48 kHz / 1536 kbps / 16-bit
Audio: English / DTS-HD Master Audio / 5.1 / 48 kHz / 3751 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Audio: Polish / LPCM Audio / 2.0 / 48 kHz / 1536 kbps / 16-bit
Audio: Polish / DTS-HD Master Audio / 5.1 / 48 kHz / 3684 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Audio: English / Dolby Digital Audio / 2.0 / 48 kHz / 192 kbps
Subtitle: English / 34.126 kbps
Subtitle: Polish / 46.151 kbps

Przy okazji wspomnę, że 20 kwietnia Twój Vincent na BD pojawił się również w polskiej dystrybucji (Next Film). Wg. tyłu okładki polska i angielska ścieżka dźwiękowa oraz angielskie napisy. Polskich napisów na pewno brak ? Ktoś ma może skan BDInfo tego polskiego wydania ?

Z kolei jeśli chodzi o te zapowiadane włoskie wydanie UHD BD to wychodzi na to, że zostało ono anulowane lub też pojawi się nieco później (w co wątpię).
(28-04-2018, 09:41)misfit napisał(a): [ -> ]Z kolei jeśli chodzi o te zapowiadane włoskie wydanie UHD BD to wychodzi na to, że zostało ono anulowane lub też pojawi się nieco później (w co wątpię).


Twój Vincent jest w proporcji 4:3 ( 1.33:1), czyli jak DVD.
Czy jest to praktycznie możliwe aby wydać tak zrobiony film w UHD?

P.S.
poprawka
Aspect ratio: 1.37:1
http://www.blu-ray.com/movies/Loving-Vincent-Blu-ray/193244/
jakiś niecodzienny format
(16-08-2018, 11:16)Pai-Chi-Wo napisał(a): [ -> ](...)
Twój Vincent jest w proporcji 4:3 ( 1.33:1), czyli jak DVD.
Czy jest to praktycznie możliwe aby wydać tak zrobiony film w UHD?

Porządne edycje uwzględniają OAR.  Czyżbyś wolał 16:9, zatem kastrata? Wink

EDIT:
Teraz zauważyłem Twoją poprawkę. Trochę się pospieszyłem z odpowiedzią.
OAR...tak. Ale z jakiegoś powodu nie wydali tego w 4K UHD?
Ciekawe dlaczego?
W UHD nie siedzę stąd moje pytanie.

Zastanawiałem się które wydanie będzie lepsze polskie czy UK? I chyba wezmę polskie.
Jak polski podkład okaże się rzeczywiście kiepski to zawsze można go wyłączyć.
Skanu BDInfo ani screenów polskiego wydania nie widziałem więc się nie wypowiem. Należy jednak omijać szerokim łukiem wydanie USA (słaba komprecha i to widać).
Wydanie UK ma do wyboru angielską i polską ścieżkę dźwiękową. Ma też polskie napisy.

Dlaczego anulowali wydanie UHD ? Może ktoś się pospieszył z tą zapowiedzią, możliwe też, że księgowy trochę dłużej pogłówkował i doszli do wniosku, że to jednak nie ma sensu Smile
Czasami się tak zdarza, szczególnie, jeśli jakiś wcześniej zapowiadany, niezbyt popularny film zaliczy wtopę w box office.

(16-08-2018, 11:33)Pai-Chi-Wo napisał(a): [ -> ]Twój Vincent jest w proporcji 4:3 ( 1.33:1), czyli jak DVD.
Czy jest to praktycznie możliwe aby wydać tak zrobiony film w UHD?

P.S.
poprawka
Aspect ratio: 1.37:1

Można wydać w dowolnym AR jaki sobie twórcy filmu wymyślą, dokładnie tak jak to jest na BD. Czemu miałoby się coś tutaj nie dać ? Smile
(16-08-2018, 13:22)misfit napisał(a): [ -> ]Wydanie UK ma do wyboru angielską i polską ścieżkę dźwiękową. Ma też polskie napisy.

Zatem to co Daras zaledwie wczoraj wyprorokował Smile

(15-08-2018, 13:18)Daras napisał(a): [ -> ]Nasze forum czyta mnóstwo ludzi. Zatem zainteresowanie szeroko pojętą sztuką filmową: trwało, trwa i będzie trwać! Hura! Sądząc po sobie mam mocne przypuszczenie, że niektóre posty pomagają czytelnikom w decyzjach zakupowych. Przykład z ostatniej chwili. Po wypowiedziach Mierzwiaka oraz Misfita wszedłem w posiadanie BD pt. „La, La Land” (2016). Tak to właśnie działa.

okazało się prawdą. Big Grin


(16-08-2018, 13:22)misfit napisał(a): [ -> ]Może ktoś się pospieszył z tą zapowiedzią, możliwe też, że księgowy trochę dłużej pogłówkował i doszli do wniosku, że to jednak nie ma sensu Smile

Jest to bardzo możliwe. Takie samo zjawisko zaobserwowałem, kiedy to bardzo duża sieć kawiarni otwierała w mieście swój oddział.
Mieli już wzięty lokal, prawie ukończone w środku wnetrze, na szybach już wyklejone swoje loga. Przychodze za jakiś tydzień,
patrzę już ich nie ma. Moja hipoteza ktoś przeszacował lokalizację. Błędy popełniają widać i wielcy nie tylko my mróweczki.
Dla zainteresowanych uporządkowałem trochę dane w filmoskopie odnośnie angielskiego wydania.

[Obrazek: thumb-lg-175359-twoj-vincent.jpg]
[klikając w okładkę przejdziesz do szczegółów]

Teraz przydałoby się aby posiadacze tego wydania dodali opis płyty  Cool



Co do polskiego wydania to jako docelowe traktujcie w filmoskopie to poniższe

[Obrazek: thumb-lg-175620-twoj-vincent-dorota-kobi...lchman.jpg]
[klikając w okładkę przejdziesz do szczegółów]

Po przeniesieniu ofert sklepowych z innych clonów tego wydania, zostaną one usunięte.
Pojawiło się niemieckie wydanie:

[Obrazek: 4061229016315.jpg]
Stron: 1 2