Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: The Abyss (Otchłań/Głębia)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
Czyli rusz się James!

[Obrazek: abyss_tease.gif]

Od momentu zakupu odtwarzacza blu-ray wciąż czekam na to, aż ten film się doczeka wydania BD. I tak trwa to już cztery lata. Nie byłoby to może takie straszne, gdyby nie fakt, że nie ma także sensownego wydania DVD. Wszystko albo non-anamorphic (wydania PL, czy np australijskie z PL napisami), albo z non-anamorphic konwertowane (Chińskie R6, wygodniejsze w obsłudze, ale jakościowo dalej lipa), albo w telewizyjnym kadrowaniu 4:3 (Fullscreen USA), przy czym to ostatnie, o ile się zaakceptuje fakt oglądania alternatywnego kadrowania (nie jest to zwykła obcinka, więc nie jest najgorzej) chyba wygląda najlepiej. Ostatnio film pojawił się w telewizyjnym HD i daje to niezły przedsmak tego, czego można się spodziewać po wydaniu BD no ale... to wciąż tylko przedsmak (w dodatku tylko krótsza, wersja kinowa).

Wydania polskie:
- 1DVD - wersja kinowa - napis i lektor (Daniel Załuski), dostępne było też w jednej z książeczkowych kolekcji kilka lat temu
- 2DVD - wersja kinowa i special edition - napisy PL (w Australii mieli to samo, sprowadziłem kiedyś płacąc za film+transport około 25 zł)


Porównanie DVD Vs HDTV: CLICK
W tym roku wypada 25-lecie filmu a info o oficjalnym wydaniu Blu nadal nie ma. Czyżby Cameron aż tak był zajęty sequelami "Avatara"? Na 2012 rok jakoś mu się udało przygotować edycję 3D "Titanica" dla kin, wydania BD tegoż i " Terminatora", a nawet udał się na dno Rowu Mariańskiego (a taka wyprawa pewnie pochłania nie mniej czasu niż pre-produkcja filmu).
Imperial wydał też takie kuriozum jak 1xDVD w pudełku z okładką 2DVD. Naciąłem się myśląc że to wydanie 2 dyskowe a w środku tylko pierwsza płyta...
Jakieś nowe informacje? Z chęcią powtórzyłbym film ale rip HDTV mnie nie zadowala, bo nie toleruje wersji kinowej tego filmu.
Na razie nie ma nowych informacji. Więc w tym roku o wydaniu blu-ray można już chyba zapomnieć.
Wczoraj miała miejsce specjalna impreza z okazji 30-lecia Terminatora, na której gościł m.in. Cameron i przedstawiciele Foxa.
Padło pytanie o wydanie BD The Abyss - niestety pozostało bez odpowiedzi Sad

Cytat:The latest, from The Digital Bits' Facebook page:

Quick update on last night's Terminator 30th Anniversary screening plus Q&A and whether or not James Cameron was asked when Abyss and True Lies will finally be released on Blu-ray: He was, but the question was basically dodged. Reportedly, Cameron apparently said the first question Gale Anne Hurd asked him was when Abyss is coming on BD, and Cameron pointed the head of Fox Home Entertainment out in the crowd. And that was it. Sounds as if any delay in releasing both titles sits on Fox alone.

I jeszcze cytacik z hometheatreforum.com od gościa, który ponoć jest w temacie:

Cytat:Take this to the bank...

You will not see The Abyss or True Lies on Blu-ray for quite some time.

Quite some time.

Not even on anyone's roadmap at the moment.

Of course, things can change, but the chances are very marginal.

Trust me on this one.

By the way...

...I apologize and should have mentioned...

True Lies is in the same position as The Abyss as far as a potential
release is concerned.

Not on the roadmap.

Tak więc wygląda na to, że poczekamy sobie jeszcze "troszkę" na The Abyss, oby nie do kolejnej okrągłej rocznicy Cry
Kij już z tym abyss, ale prawdziwe kłamstwa "not on the roadmap"? Co oni niby mają sensownego w planach? Kontynuacja pokahontas albo tej abominacji pod postacia prometeusza? Nie da się poprowadzić równolegle najzwyklejszej restoracji wcześniej wymienionych klasyków jamesa?
Kij z True Lies.
Ten film ma przynajmniej w przeciwieństwie do The Abyss normalne wydanie DVD, a jedyna wersja filmu jest dostępna w HD choćby jako rip DTheater.

Abyss też niby można już obejrzeć w HD - 10 gigowy HDTV rip wygląda rewelacyjnie, gdybyż to tylko była rozszerzona wersja mógłbym powiedzieć, że ogólnie pierdzę w kierunku Foxa i Camerona tak jak oni w kierunku ludzi od lat czekających na to wydanie, no ale...
[Obrazek: AbyssSuicide.jpg]

LOLz
A ostatnio odświeżałem HDRipa. No ciekawe czy Fox w końcu wyda to w tym roku Tongue
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39