Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Blu ray w Polsce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Widzialem na criterionie za 35. A ta cena to juz z wysylka czy ona stanowi drugie tyle?
Na amazon.com wysyłka wynosi $6.50 + dopłata po $2.50 za drugi i każdy następny film w zamówieniu.

Zainstaluj sobie wtyczkę The Camelizer do przeglądarki, ustaw cenę $23 i wkrótce dostaniesz maila gdy film osiągnie tę cenę. Nie potrwa to długo bo co najmniej kilka razy w roku to wydanie chodzi w tej cenie, ostatni raz było dostępne przez cały lipiec.
Warto jednak pamietac o pewnej sprawie. Wiele tytulow umiera wraz z nosnikiem. Bylo przeciez wiele perelek na VHSie, ktore potem nie wrocily. Nastepnie dvd i tu analogiczna sytuacja. Podobnie bedzie z blurayem, a tym bardziej z 4k gdzie ukazuja sie nowosci z nurtu nazwijmy widowiskowego plus evergreeny z klasyki kina rozrywkowego. Nawet tutaj jest wiele osob, ktore maja wiele filmow na dvd i pewnie przy nich pozostana, bo nigdy dane tytuly nie zostana ponownie wydane, ani nie pojawia sie na platformach streamingowych, ktore sa bardzo ubogie filmowo.
Zastanawiałem się nad „wysmażeniem” komentarza do dwu ostatnich postów. Ostatecznie „zredukowałem” swoje przemyślenia, zatem króciutko… Wink

W odrębnym wątku (z nieukrywaną pasją) relacjonowaliśmy osobiste doświadczenia dotyczące „ery VHS”. Filmy z taśm magnetycznych zaspokajały oczekiwania wszelkiej maści filmożerców. Oczywiście triumfowały wówczas wypożyczalnie VIDEO. W celu pozyskania upragnionych tytułów obowiązywała „lista społeczna”.
Dodam króciutko, że w tym segmencie mieliśmy również „pasjonatów jakości”. Wspomnę choćby o początkach dźwięku przestrzennego na gruncie domowym – Surround. Dwie / trzy stacje telewizyjne musiały przegrać z konkurencją. Smile

Analogicznie wyglądała sytuacja formatu DVD. Wypożyczalnie „nowoczesnych” krążków wiodły prym.
Co się wydarzyło w kolejnych latach? Na balkonach zagościły talerze satelitarne. To zwiastowało schyłek epoki VHS / DVD. Także niedługo potem upadły punkty oferujące „wynajęcie” płyt BD. Żałuję.
A dziś? Zaczynają zwyciężać wypożyczalnie internetowe. Z czasem, jak sądzę, wyprą one nośniki fizyczne.

To tak krótko.

Osobista puenta.
Co dalej? Będę odczuwał satysfakcję z posiadania edycji, które najprawdopodobniej już nigdy nie zostaną wznowione na nośnikach fizycznych. Dlaczego? Obecnie ze świecą szukać lepszej jakości unikalnych materiałów! Owszem, przyjmuję do wiadomości istnienie stream'ów porównywalnych z BD (nie wiem co czas przyniesie). Jednak jako zwolennik pryncypialnej jakości nadal zamierzam kupować płyty. Ma w dupie propozycje ograniczające osobiste preferencje!

Nie chciałbym pisać o masowym degradowaniu zapotrzebowania na jakość, ponieważ problem dotyczy nieomal każdej gałęzi życia (choćby kwestii „masowego” żywienia itp.)! Smartfona ZAWSZE uznam za namiastkę: autentycznego stereo, kina domowego, tudzież pachnącej drukiem książki itd. Jakby co – nie posiadam cudeńka.

Sorry, to naprawdę hasłowo. Chyba nasza pasja zyskuje miano elitarnej. Czy to źle? Wink
Daras to może powrócą czasy, kiedy to powrócą pirackie wydania z filmami, jak znikną nośniki fizyczne. Będziemy się spotykać na giełdach, bazarach lub w domach i wymieniać perełkami. Wrócą zniszczone przez internet więzi społeczne. Internet to ZŁO Wink tak samo zabił prasę czytaną.

Z drugiej strony, może cały ten streaming to moda jak 3D i kiedyś padnie... czego Sobie i Wam Życzę!!!
(11-09-2019, 11:41)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Z drugiej strony, może cały ten streaming to moda jak 3D i kiedyś padnie... czego Sobie i Wam Życzę!!!
Big Grin masz dobry towar podziel się. Nigdzie się nie spotkasz , bo giełdy zdechną. Zamiast ślęczeć na deszczu i targować się o zeta, to sobie wystawi w ogłoszeniu. Kto będzie płacił za pirata skoro za 50 złotych będzie miał dostęp do wysypu filmów. Piraty już nie będą płatne jeśli chodzi o filmy
Nie o to mi chodzi, zapewne nośniki i tak nie padną do końca bo jednak ci polscy dystrybutorzy wydają ciągle to samo - np: Galapagos teraz seria marvelów, super man i batmanów, ten sam materiał nowa oprawa. Czyli jednak, to się opłaca.

CDA to ciągle pirat czy nie, bo mają podpisane te umowy pewnie i wiele mają już legalnie?

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cda-premium-ma-juz-207-tys-subskrybentow-przez-rok-wzrost-o-62-proc
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cda-pl-na-czarnej-liscie-piratow
Znalazłeś to, a tego nie mogłeś?
Chyba oczywiste, że taka korporacja nie wyrobi na nędznym pisemku z gierkami. Jako pierwsi zaczęli wydawać płyty cd z czasopismem. Pismo samo było nudne, ale były płyty. Nie szło tego czytać, a przeżyli. Padł za to poczytny SS i Gambler. Jak widzisz odnaleźli się w nowych realiach oferując jakość jaką lubisz czyli do niczego za psie pieniądze. Da się zarobić? Da. Panowie otwieramy serwis z filmami? Byłby to świetny dodatek do filmożerców. Nawet są tu chętni , którzy by nagrali lektora do każdego filmu. Biznes by kwitł.
cda i cdaction to nie jest jedna firma... chyba

z cda korzystam bo ludzie wrzucają tam perełki vhsrip-y - tak lektory unikatowe

I faktycznie, przez takie rzeczy nikomu się nie opłaca kupować filmów legalnie, ale z drugiej strony ile filmów, które ja lubię komedie z 80-tych nie wydane wcale w Polsce, to nie mam skrupłów

Off top - do cdaction mam żal, że wykończyli nieuczciwie konkurencję Sad spoczywaj w pokoju SS